ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"05" лютого 2019 р.Справа № 922/3201/18
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Шатернікова М.І.
при секретарі судового засідання Цірук О.М.
розглянувши матеріали справи
за позовом Комунального підприємства Балаклійської районної ради "Балаклійський Житлокомунсервіс", м. Балаклія
до Громадської організації "Балаклійська правозахисна організація", м. Балаклія
про розірвання договору, повернення майна та стягнення 9093,68 грн.
за участю представників:
позивача - не з'явився
відповідача - не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Позивач, КП Балаклійської районної ради "Балаклійський Житлокомунсервіс", звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою, в якій з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог (вх. 36077), прийнятої до розгляду ухвалою суду від 11.01.2019 р., просить суд визнати договір оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Балаклійського району № 193/2014 від 08.08.2014 р., укладений між КП Балаклійської районної ради "Балаклійський Житлокомунсервіс" та Громадською організацією "Балаклійська правозахисна організація", розірваним з 20.10.2018 р.; зобов'язати Громадську організацією "Балаклійська правозахисна організація" звільнити займане приміщення; стягнути з відповідача заборгованість по сплаті орендної плати у розмірі 8805,60 грн. та пені у розмірі 288,08 грн.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 07.12.2018 прийнято позовну заяву КП Балаклійської районної ради "Балаклійський Житлокомунсервіс" до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи призначено за правилами загального позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Після відкриття провадження у справі судом встановлено, що позовну заяву КП Балаклійської районної ради "Балаклійський Житлокомунсервіс" подано без додержання вимог, викладених у статті 164 Господарського процесуального кодексу України, а саме у позовній заяві зазначено адресу відповідача: 64207, АДРЕСА_1. Натоміть з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що Громадська організація "Балаклійська правозахисна організація" зареєстрована за адресою: 64200, АДРЕСА_2, тобто позивачем при складанні позовної заяви зазначено невірну адресу відповідача і саме за цією невірною адресою позивачем направлено копію позовної заяви та додані до неї документи (а. с. 10 - опис вкладення у цінний лист).
У зв'язку з встановленими обставинами 27.12.2018 р. судом постановлено ухвалу про залишення позовної заяви без руху; позивачу надано строк для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 11.01.2019, враховуючи усунення позивачем недоліків позовної заяви, суд постановив продовжити розгляд справи № 922/3201/18 за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче засідання на "05" лютого 2019 р. об 11:00. Цією ж ухвалою було прийнято до розгляду заяву про уточнення позовних вимог (вих. № 36077 від 28.12.2018).
У строк визначений судом для подання відзиву на позов, заяв чи клопотань, пов'язаних з розглядом справи, жодних документів від відповідача не надходило.
Відповідач у підготовче засідання свого повноважного представника не направив, відзив на позов не надав, про день, час та місце підготовчого засідання був повідомлений належним чином за адресою зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
У підготовче засідання 05.02.2019 р. сторони явку своїх повноважних представників не забезпечили.
Частиною 2 статті 178 ГПК України унормовано, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Дослідивши матеріали справи, за результатами проведеного підготовчого засідання, суд, з урахуванням принципів змагальності, диспозитивності та пропорційності, дійшов висновку, що під час підготовчого провадження у справі було остаточно з'ясовано предмет спору та характер спірних правовідносин, позовні вимоги та склад учасників судового процесу; визначені обставини справи, які підлягають встановленню, та зібрані відповідні докази; вчинені усі можливі дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті. При цьому, судом враховано, що сторонами до відома суду не доведені обставини та факти, які б унеможливили перехід до розгляду справи по суті.
З урахуванням викладеного, суд, керуючись ст. 185 Господарського процесуального кодексу України, дійшов висновку про можливість закриття підготовчого провадження та призначення справи № 922/3201/18 до судового розгляду по суті.
Разом з тим судом враховано приписи ч. 1 ст. 195 ГПК України відносно того, що суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку.
З огляду на те, що шістдесятиденний строк проведення підготовчого провадження, з вирахуванням часу протягом якого справа була залишена без руху, закінчується 19.02.2019р., враховуючи встановлені ч.1 ст. 195 ГПК України обмеження щодо строку початку розгляду справи по суті, суд, з метою дотримання процесуальних прав учасникам справи, керуючись ч. 3 ст. 177 ГПК України за власною ініціативою, вважає за необхідне продовжити строк проведення підготовчого провадження на тридцять днів до 21.03.2019 р. та вже в межах цього строку призначити судове засідання для розгляду справи по суті.
На підставі викладено, керуючись статтями 177, 182-185, 194, 195, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Продовжити строк проведення підготовчого провадження на 30 днів до 21.03.2019 р. включно.
2. Закрити підготовче провадження у справі № 922/3201/18.
3. Призначити справу до судового розгляду по суті на "27" лютого 2019 р. об 11:00
4. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Харківської області (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 8-й під'їзд, зал №316), про що повідомити учасників справи.
5. У відповідності до ч.1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Ухвала набирає законної сили в порядку ч. 2 ст. 235 ГПК України та оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали виготовлено та підписано 05.02.2019 р.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2019 |
Оприлюднено | 08.02.2019 |
Номер документу | 79670880 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Шатерніков М.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні