УХВАЛА
07 лютого 2019 року
м. Київ
Справа № 64/229
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду:
Вронської Г.О.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Транзіт"
на ухвалу Господарського суду міста Києва
у складі судді Спичак О.М.
від 29.05.2018 та
на постанову Північного апеляційного господарського суду
у складі колегії суддів: Власов Ю.Л., Калатай Н.Ф., Буравльов С.І.
від 28.11.2018
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ОТП Факторинг Україна"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Транзіт"
треті особи - ОСОБА_4, ОСОБА_3, Товариство з обмеженою відповідальністю "ГОШАВК ІНТЕРНЕЙШИНАЛ ТРЕЙДІНГ КО., ЛТД"
про стягнення заборгованості за кредитним договором у розмірі 770 084,59 грн.,
за скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Транзіт"
на дії Святошинського відділу державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у місті Києві
ВСТАНОВИВ:
04 січня 2019 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Транзіт" звернулося до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою на ухвалу Господарського суду міста Києва від 29.05.2018 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 28.11.2018 у справі №64/229.
Перевіривши матеріали касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Транзіт", Судом встановлено, що вона не відповідає вимогам статті 290 Господарського процесуального кодексу України.
Частинами 1 та 2 статті 288 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що касаційна скарга на судове рішення подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, що оскаржується, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Відповідно до пункту 7 частини 2 статті 290 Господарського процесуального кодексу України у касаційній скарзі повинна бути зазначена дата отримання копії судового рішення суду апеляційної інстанції, що оскаржується.
Пунктом 1 частини 4 статті 290 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до касаційної скарги додаються докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного рішення суду апеляційної інстанції, за наявності.
Оскільки касаційна скарга подана з порушенням процесуального строку, встановленого статтею 288 Господарського процесуального кодексу України, скаржником до касаційної скарги додано клопотання, в якому скаржник просить поновити строк на касаційне оскарження та зазначає, що повний текст оскаржуваної постанови отримав поштою 17 грудня 2018 року. Однак до клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку не додано доказу отримання постанови Північного апеляційного господарського суду від 28.11.2018 у справі №64/229, про що Верховним Судом складено акт від 29.01.2019 №29.1-09/43.
Згідно з частиною 2 статті 292 Господарського процесуального кодексу України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 290 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Відповідно до частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на зазначене, Товариству з обмеженою відповідальністю "Транзіт" необхідно усунути недоліки касаційної скарги та подати Суду докази отримання оскаржуваної постанови апеляційної інстанції.
Враховуючи викладене, касаційна скарга вважається поданою без додержання відповідних вимог процесуального законодавства, і підлягає залишенню без руху на підставі частини 2 статті 292 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 174, 234, 290, 292 Господарського процесуального кодексу України, Суд
У Х В А Л И В:
1. Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Транзіт" на ухвалу Господарського суду міста Києва від 29.05.2018 та постанову Північного апеляційного господарського суду від 28.11.2018 у справі №64/229 залишити без руху.
2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Транзіт" строк для усунення недоліків касаційної скарги, що не перевищує десять днів з дня вручення ухвали.
3. Роз'яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Транзіт", що у разі неусунення недоліків касаційної скарги у встановлений судом строк така касаційна скарга вважається неподаною і підлягає поверненню скаржникові.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя-доповідач Г. Вронська
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2019 |
Оприлюднено | 08.02.2019 |
Номер документу | 79671380 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Вронська Г.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні