ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07 лютого 2019 року м. Київ № 640/1965/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Погрібніченко І.М. розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
Громадської організації "Правозахисний ромський центр" (65038, м. Одеса, вул. Дача Коволевського, 140) до 1. Кабінету Міністрів України (01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2), 2. Міністерства внутрішніх справ України (01008, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10), 3. Міністра внутрішніх справ України Авакова Арсена Борисовича (01008, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10) про визнання протиправною бездіяльності, ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Громадська організація "Правозахисний ромський центр" з позовом до Кабінету Міністрів України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністра внутрішніх справ України Авакова Арсена Борисовича про визнання протиправною бездіяльності.
Суд розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, зазначає наступне.
Відповідно до частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб'єкта владних повноважень; 4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача; 10) у справах щодо оскарження нормативно-правових актів - відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб'єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт; 11) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно з частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем не надано до суду доказів сплати судового збору, або ж відповідних документів, які підтверджують підстави звільнення від його сплати відповідно до закону.
У той же час, з прохальної частини позовної заяви встановлено, що позивач звернувся до суду з позовними вимогами немайнового характеру.
Так, згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання юридичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до норм Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік , установлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2019 року - 1921 гривня.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Так, позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Кабінету Міністрів України, яка полягала у не спрямуванні і не скоординуванні роботи відповідальних міністерств таким чином, щоб:
а) зазначені проекти змін до Плану заходів щодо реалізації Стратегії (розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 p. № 701) були виконані та подані;
б) було забезпечено фінансування заходів, передбачених національним та регіональними планами реалізації вказаної Стратегії до 31 грудня 2020 р.; та зобов'язати вчинити дії, направлені на виділення бюджетних коштів на реалізацію Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.
Тобто, позивачем заявлено до Кабінету Міністрів України дві позовні вимоги немайнового характеру.
Також позивачем заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру до Міністра внутрішніх справ України, а саме про визнання протиправною бездіяльності яка полягала у:
- не визначенні шляхів виконання покладених на Національну поліцію завдань у сфері забезпечення прав ромів та у не забезпеченні включення заходів по недопущенню порушень прав ромів у плани роботи Національної поліції (є одною вимогою);
- не спрямовані і не коорденуванні роботи Національної поліції таким чином, щоб не допустити погроми тимчасових поселень ромів та насильницькі виселення ромів з місць їх проживання, - та зобов'язати провести таку роботу.
Окрім цього, позивачем заявлено вимогу до Міністерства внутрішніх справ України про визнання протиправною бездіяльності, яка полягала у не проведенні інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на протидію упередженого ставлення до осіб, які належать до ромської національної меншини та зобов'язати провести таку роботу.
Отже, позивач вважаючи, що бездіяльністю відповідачів порушені права, свободи та законні інтереси осіб, які належать до ромської національної меншини, звернувся до суду за їх захистом заявивши при цьому 5 (п'ять) вимог немайнового характеру.
Таким чином, сума судового збору, яка підлягає сплаті позивачем, становить 9 605, 00 грн. (1 921, 00 х5).
Відповідно до частини першої та другої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, суд вважає за належне вказати, що зазначені вище недоліки позовної заяви повинні бути усунені позивачем шляхом подання до суду із посиланням на реквізити даної ухвали, зокрема:
- докази сплати судового збору у справі №640/1965/19 у розмірі 9 605, 00 грн.
Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити позивачу п'ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання даної ухвали.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства.
Ухвала оскарженню не підлягає. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями), відповідно частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.М. Погрібніченко
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2019 |
Оприлюднено | 10.02.2019 |
Номер документу | 79694100 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Погрібніченко І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні