УХВАЛА
м. Вінниця
05 лютого 2019 р. Справа № 120/3879/18-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Вільчинського О.В.,
за участю:
секретаря судового засідання: Бондаренка І.В.,
представника позивача: Томенка Р.В.,
представника відповідача: Пенькас В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження заяву представника відповідача про залишення позову без розгляду у справі
за позовом: товариства з обмеженою відповідальністю "Файервуд"
до: Державної фіскальної служби України, Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації
про: визнання протиправними та скасування рішень,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Файервуд" до Державної фіскальної служби України, Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації про визнання протиправними та скасування рішень.
29.01.2019 від представника Державної фіскальної служби України на адресу суду надійшла заява про залишення позову без розгляду. Заява мотивована тим, що предметом спору є визнання протиправними та скасування рішень від 26.12.2017 № 479433/37898533, від 28.12.2018 №505439/37898533, від 05.01.2018 № 539799/37898533, від 05.01.2018 №539798/37898533. На переконання представника відповідача, позивач жодним чином не обґрунтував факт пропуску визначеного ч. 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) шестимісячного строку звернення до суду за захистом своїх прав та інтересів та не довів наявність поважних причин, обставин, які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.
На вказану заяву представник позивач 31.01.2019 подав відзив, у якому вважає подану відповідачем заяву необґрунтованою, зазначає, що позивач не пропустив строк звернення до суду, який відповідно до норм Податкового кодексу України становить 1095 днів.
В судовому засіданні 05.02.2019 представник Державної фіскальної служби України заяву про залишення позову без розгляду підтримала. Представник позивача проти вказаної заяви заперечував та просив відмовити в її задоволенні. Представник Комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином.
Визначаючись щодо поданої заяви, суд виходив з такого.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду з підстав, визначених частинами третьою та четвертою статті 123 цього Кодексу.
Так, відповідно до частини третьої статті 123 КАС України якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
За приписами ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Частина третя цієї статті визначає, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Тобто, законодавець визначив, що іншими законами можуть бути встановлені окремі строки звернення до суду про оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень , і встановив спеціальні правила звернення до суду платника податків.
Відповідно до пункту 56.23 статті 56 Податкового кодексу України (далі - ПК України) рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Рішення) може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
За пунктом 56.18 ПК України з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПК України, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення - рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення. Статтею ж 102 ПК України передбачено строк давності тривалістю 1095 днів.
Отже, у податкових спорах застосовуються положення пункту 56.18 статті 56 ПК України. Таким чином, строк позовної давності щодо оскарження рішення контролюючого органу становить 1095 днів із дня отримання такого рішення. Оскільки позивач оскаржує рішення від 26.12.2017, від 28.12.2018, та від 05.01.2018, 1095-денний строк звернення до суду ним не пропущений.
З огляду на викладене суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви представника відповідача про залишення позову без розгляду.
Керуючись ст.122, 123, 240, 248, 256 КАС України, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви представника відповідача про залишення позову без розгляду відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС Країни.
Відповідно до ч. 2 ст. 293 КАС України ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково у випадках, визначених статтею 294 цього Кодексу. Оскарження ухвал суду, які не передбачені статтею 294 цього Кодексу, окремо від рішення суду не допускається.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Повний текст ухвали складено 11.02.2019
Суддя Вільчинський Олександр Ванадійович
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2019 |
Оприлюднено | 12.02.2019 |
Номер документу | 79721138 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Вільчинський Олександр Ванадійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Вільчинський Олександр Ванадійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Вільчинський Олександр Ванадійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Вільчинський Олександр Ванадійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Вільчинський Олександр Ванадійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Вільчинський Олександр Ванадійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні