КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
23 січня 2019 року м. Київ № 810/3997/18
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю "БЦ Технобуд" про перегляд судового рішення в межах адміністративної справи за позовом Головного управління Державної фіскальної слудби у Київській області до товариства з обмеженою відповідальністю "БЦ Технобуд" про стягнення податкового боргу,
в с т а н о в и в:
рішенням Київського окружного адміністративного суду від 03.10.2018 р. у даній справі були задоволені вимоги податкового органу, стягнуто з рахунків ТОВ "БЦ Технобуд" 2 583 530,16 грн.
22.01.2019 р., відповідач звернувся до суду із заявою про перегляд прийнятого рішення в порядку ст.361 КАСУ.
Дослідивши зміст поданої заяви та поданих документів, суд вважає за необхідне її повернути, з огляду на таке:
порядок вирішення питання про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами регламентовано главою III КАСУ. Відповідно до ст. 362 КАСУ, учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право подати заяву про перегляд судового рішення суду будь-якої інстанції, яке набрало законної сили, за нововиявленими або виключними обставинами.
Положеннями ч.1-2 ст.42 КАСУ встановлено, що учасниками справи є сторони, треті особи. У справах можуть також брати участь органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
На підставі ч.3 ст.55 КАСУ, юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що звернення до суду про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами може ініціювати, в тому числі учасник справи. До кола учасників справи віднесено і відповідача.
Відповідач у даному випадку є товариство з обмеженою відповідальністю, тобто юридична особа, яка звернулась до суду із заявою на реалізацію свого права в порядку самопредставництва, тому згідно ч.3 ст.55 КАСУ, документом, який підтверджує право юридичної особи брати участь у розгляді справи, в тому числі і шляхом звернення до суду, є закон, положення чи статут.
Правилами ч.1-2 ст.28 ГПК України встановлено: "справи юридичних осіб в господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника. Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище".
Частиною 3 ст.43 КАСУ встановлено, що здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Як слідує із поданої заяви, остання підписана директором товариства з обмеженою відповідальністю "БЦ Технобуд" ОСОБА_1, на підтвердження повноважень якого не наданого жодного доказу.
За таких обставин, суд вважає, що заява про перегляд справи за нововиявленими обставинами підписана особою, яка не має права її підписувати.
Застосовуючи положення ч.6 ст.7 КАСУ, суд, на підставі п.3 ч.4 ст.169 КАСУ, повертає подану заяву без розгляду.
Керуючись статтями 42-43, 55, 169, 171, 243, 248, 250, 361-362 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "БЦ Технобуд" (код 33519672, м. Біла Церква Київської області, вул.Івана Кожедуба, 244) про перегляд рішення від 03.10.2018 р. , - повернути заявникові разом з усіма поданими документами.
2. Роз'яснити що повернення заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
3. Копію ухвали разом з матеріалами позовної заяви надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Суддя Брагіна О.Є.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2019 |
Оприлюднено | 12.02.2019 |
Номер документу | 79723256 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Брагіна О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні