ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про розгляд клопотання щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції
11 лютого 2019 рокуЛьвів№ 857/4507/18
Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді - Мікули О.І.,
суддів - Качмара В.Я., Курильця А.Р.,
розглянувши в порядку письмового провадження клопотання Національного антикорупційного бюро України про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за апеляційною скаргою Національного антикорупційного бюро України на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 13 листопада 2018 року у справі № 813/2412/18 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Корпорація КРТ" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Національне антикорупційне бюро України про визнання протиправним і скасування наказу,-
в с т а н о в и в:
У провадженні Восьмого апеляційного адміністративного суду перебуває справа за апеляційною скаргою Національного антикорупційного бюро України на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 13 листопада 2018 року у справі № 813/2412/18 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Корпорація КРТ" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Національне антикорупційне бюро України про визнання протиправним і скасування наказу.
Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 18 січня 2018 року вказану справу призначено до апеляційного розгляду у відкритому судовому засіданні на 13 лютого 2019 року о 11:00 год.
11 лютого 2019 року на адресу Восьмого апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання від Національного антикорупційного бюро України про участь представника в судовому засіданні в режимі відеоконференції відповідно до ст.195 КАС України.
Дослідивши матеріали справи та доводи заявленого клопотання, колегія суддів вважає, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Особливості участі особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції врегульовано ст.195 КАС України.
Так, згідно з ч.1 ст.195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Відповідно до положень ч.5 ст.195 КАС України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.
Аналіз зазначених положень статті КАС України дає підстави вважати, що прийняття рішення про проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не встановлює обов'язкового проведення судового засідання в режимі відеоконференції у разі наявності заяви учасника справи про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
За приписами вказаної норми клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь, пропуск строку може бути самостійною підставою для відмови у задоволенні клопотання.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 18 січня 2019 року вказану справу призначено до апеляційного розгляду у відкритому судовому засіданні на 13 лютого 2019 року о 11:00 год.
Повістка-повідомлення про вказане судове засідання надіслана на електронну адресу Національного антикорупційного бюро України та відповідно до приписів ч.2 ст.127 КАС України отримана ним 24 січня 2019 року.
Разом з тим, заява представника апелянта про проведення судового засідання в режимі відеоконференції надійшла до суду лише 11 лютого 2019 року, що підтверджується реєстраційним штампом вхідної кореспонденції суду, тобто з порушенням строку звернення з зазначеною заявою передбаченого ст.195 КАС України, що унеможливлює проведення судового засідання призначеного на вищевказану дату в режимі відеоконференції.
Враховуючи усе наведене, колегія суддів дійшла висновку, що клопотання представника відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції подане з порушенням строку звернення з зазначеною заявою передбаченого ст.195 КАС України, в зв'язку з чим у задоволенні вказаного клопотання необхідно відмовити.
Керуючись ст.195, ч.4 ст.229, 254, 256, 294 КАС України суд, -
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання Національного антикорупційного бюро України про участь представника в судовому засіданні в режимі відеоконференції відмовити.
Копію цієї ухвали невідкладно направити Національному антикорупційному бюро України.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач О. І. Мікула судді В. Я. Качмар А. Р. Курилець
Суд | Восьмий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2019 |
Оприлюднено | 12.02.2019 |
Номер документу | 79728333 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Мікула Оксана Іванівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Мікула Оксана Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні