Справа № 640/10781/18
н/п 1-кс/640/1633/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" лютого 2019 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні суду в м. Харкові клопотання старшого слідчого СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_3 по кримінальному провадженню № 32017220000000173 від 25.09.2017 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -
встановив:
29.01.2019 року до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого про надання дозволу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, ознайомитись з ними та вилучити їх (здійснити їх виїмку), в роздрукованому та електронному вигляді, які знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: заяви про видачу паспорта (Ф1) щодо наступних осіб: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий 05.06.1996 Броварським МВ ГУ МВС України в Київській області; ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , паспорт серії НОМЕР_3 , виданий 01.09.2005 Шевченківським РУ ГУ МВС України в м. Києві; ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , паспорт серії НОМЕР_4 , виданий 21.06.1996 Московським РУ ГУМВС України в м. Києві; ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , паспорт серії НОМЕР_5 , виданий 16.01.2001 Московським РУ ГУМВС України в м. Києві.
На обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Харківській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 32017220000000173 від 25.09.2017 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 205-1 КК України.
Слідчий зазначає, що в ході досудового розслідування досліджуються обставини внесення невстановленими особами на ім`я « ОСОБА_8 » та « ОСОБА_9 » в документи, які відповідно до закону подавалися для проведення державної реєстрації та умисної подачі документів, які містять неправдиві відомості, для проведення державної реєстрації. Вказаними особами було внесено в документи, які відповідно до закону подавалися для проведення державної реєстрації та подано документи, які містять неправдиві відомості, для проведення державної реєстрації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_6 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_7 ).
Для придбання та реєстрації фіктивних підприємств використовувалась підставна особа ОСОБА_10 , який під час допиту дав показання, що не має ніякого відношення до створення, придбання та фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », а також, що зможе впізнати осіб, які надавали йому грошову винагороду за підписання документів.
Відповідно до документів з реєстраційних справ ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », до реєстрації зазначених підприємств причетні особи, які зазначені в клопотанні, де також зазначені всі дані паспортів.
Слідчий зазначає, що з метою встановлення всіх обставин у кримінальному провадженні, які мають суттєве значення, збирання доказів у кримінальному провадженні, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до оригіналів заяв про видачу паспортів (Ф1) вищезазначеним особам, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Таканеобхідність обґрунтовується тим,що вказанідокументи можутьбути використанідля встановленняважливих обставину ньому,необхідні дляпроведення подальшихслідчих (процесуальних)дій,в томучислі,для проведенняслідчої дії-пред`явлення длявпізнання особиза фотознімками.
Слідчий вважає, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 , у володінні якого знаходяться речі та документи, до судового засідання не з`явився, про причини неявки не повідомив, хоча про день та час розгляду справи повідомлений належним.
Слідчий суддя, дослідивши надані матеріали, вважає клопотання таким, що не підлягає задоволенню.
За змістом ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В статті 132 КПК України викладені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Так, відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Так, з наданих матеріалів встановлено, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Харківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32017220000000173 від 25.09.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.205-1 КК України.
Підставами для внесення цих відомостей до ЄРДР стало самостійне виявлення слідчим кримінального правопорушення, у т.ч. під час досудового розслідування, а саме невстановлені слідством особи на ім`я « ОСОБА_8 » та « ОСОБА_9 » у січні-лютому 2015 року умисно подали документи, які містять неправдиві відомості, для проведення державної реєстрації осіб ТОА « ІНФОРМАЦІЯ_8 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 ».
В обґрунтуванняклопотання слідчийпосилається нате,що документи можутьбути використанідля встановленняважливих обставину кримінальномупровадженні,необхідні дляпроведення подальшихслідчих (процесуальних)дій,в томучислі,для проведенняслідчої дії-пред`явлення длявпізнання особиза фотознімками.
Однак, слідчий не обґрунтував клопотання тане довів обставинщодо необхідностінадання тимчасовогодоступу доречей тадокументів в управлінніМіграційної служби , а саме доступу до паспортів певних осіб, тобто не довів значення цих речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні та яким чином запитувані документи мають відношення до кримінального провадження, розпочатого за ч.1 ст. 205-1 КК України.
При цьому стороною обвинувачення в клопотанні не вказано обґрунтовану мету щодо надання тимчасового доступу до паспортів певних громадян.
В порушення вимог ч. 2ст. 160 КПК Українислідчий не довів той факт, що запитувані документи, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не обґрунтував необхідності вилучення паспортів певних осіб.
Таким чином, слідчий всупереч вимогам ч.ч.5, 6ст. 163 КПК Українине довів наявність достатніх підстав вважати, що документи, про тимчасовий доступ до яких планується, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Керуючись ст.ст. 107, 159, 163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя,
ухвалив:
відмовити в задоволенні клопотання старшого слідчого СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області ОСОБА_3 по кримінальному провадженню № 32017220000000173 від 25.09.2017 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя - ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 79766541 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Божко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні