ПЕРШИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
13 лютого 2019 року справа №1240/2026/18
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Суддя-доповідач Першого апеляційного адміністративного суду Шишов О.О., розглянувши клопотання Національного агентства з питань запобігання корупції про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі № 1240/2026/18 (головуючий І інстанції Т.І. Чернявська) за позовом ОСОБА_3 до Національного агентства з питань запобігання корупції про визнання протиправним та скасування рішення від 15 червня 2018 року № 1209 про результати здійснення повної перевірки декларації,-
В С Т А Н О В И В:
До Першого апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа №1240/2026/18 разом з апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2018 року.
Ухвалами Першого апеляційного адміністративного суду від 11 січня 2019 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2018 року у справі № 1240/2026/18 та призначено справу до розгляду на 19 лютого 2019 року об 11:10.
05 лютого 2019 року на адресу Першого апеляційного адміністративного суду надійшло клопотання Національного агентства з питань запобігання корупції, в якому висловлено прохання провести судове засідання по справі № 1240/2026/18 в режимі відеоконференції, проведення якої доручити Окружному адміністративному суду м.Києва або Київському апеляційному адміністративному суду.
Відповідно до п. 8 ч.1 ст. 306 КАС України суддя-доповідач в порядку підготовки справи до апеляційного розгляду вирішує інші питання, необхідні для апеляційного розгляду справи.
Розглянувши вказану заяву, суддя-доповідач не вбачає підстав для її задоволення, виходячи з наступного.
Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції регулюється нормами ст.195 КАС України.
За частиною другою цієї статті учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до частини восьмої статті 195 КАС копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов'язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
З положень указаних норм убачається, що відлік зазначеного строку для подання такої заяви має розпочинатися з моменту її надходження до суду, який розглядає справу, з огляду на необхідність достатнього часу для організації проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Крім того, зміст поданої заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції свідчить, що її копії не надсилалися іншим учасникам справи, як того вимагає частина друга статті 195 КАС.
З поданої скаржником заяви про проведення судового засідання в режимі відеоконференції вбачається, що вона не відповідає вимогам встановлених ст.195 КАС України, оскільки належних доказів про надіслання копії такої іншим учасникам справи не надано.
Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд ухвалою від 23 лютого 2018 року у справі №461/12175/13-а та інших.
Також необхідно зазначити, що відповідно приписів ч. 2 ст. 313 до Кодексу адміністративного судочинства України, неявка сторін або інших учасників справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.
Cуд враховує, що заявник є суб'єктом владних повноважень і ним не надано жодних доказів існування обставин, які унеможливлюють участь його уповноваженого представника в судовому засіданні у м. Краматорську. До того ж, участь в судовому засіданні апеляційної інстанції не є обов'язковою.
Крім того, як вбачається з довідки наданої відділом інформаційних технологій Першого апеляційного адміністративного суду, що згідно з даними сервісу бронювання відеоконференцзв'язку, станом на 19 лютого 2019 року відсутня можливість проведення відеоконференції з Шостим (Київський) апеляційним адміністративним судом та Окружним адміністративним судом м.Києва у зв'язку з недопустимістю бронювання залів через власні судові засідання в режимі відеоконференції.
Враховуючи наведене, Національного агентства з питань запобігання корупції про розгляд справи у режимі відеоконференції задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Відмовити у задоволенні клопотання Національного агентства з питань запобігання корупції про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі № 1240/2026/18.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.
Повне судове рішення складено та підписано 13 лютого 2019 року.
Суддя-доповідач О.О.Шишов
Суд | Перший апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2019 |
Номер документу | 79784759 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Шишов Олег Олексійович
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Шишов Олег Олексійович
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Шишов Олег Олексійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні