КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №552/5123/18
Провадження № 1-кс/552/542/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.02.2019 року слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , адвоката ОСОБА_4 , розглянувши клопотання прокурора місцевої прокуратури ОСОБА_5 про накладення арешту на майно, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор у кримінальному провадженні прокурор Полтавської місцевої прокуратури юрист 1 класу ОСОБА_5 звернувся з клопотанням про накладення арешту на майно.
Своє клопотання обґрунтовує тим, що в провадженні Полтавської місцевої прокуратури перебувають матеріали кримінального провадження № 42018171010000096 від 05.04.2018року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191, ч.2 ст.232-1, ч. 1 ст.366 КК України.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що група осіб, яка складається з ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , діючи у власних інтересах та в інтересах третіх осіб, усвідомлюючи настання суспільно-небезпечних наслідків, із використанням службового становища ОСОБА_6 , яка є начальником Регіонального відділення Фонду державного майна України по Полтавській області з метою заволодіння активами ПрАТ «Полтавасадвинмаркет» (код ЄДРПОУ 30063363) створили фіктивну дебіторську заборгованість вказаного підприємства на суму 4 млн. грн., таким чином знизивши його економічну привабливість для потенційних покупців державного пакету акцій об`єкта малої приватизації, що завдало шкоди державним інтересам.
Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання та просив його задовольнити.
Адвокат ОСОБА_4 просив відмовити в задоволенні клопотання, оскільки відсутні підстави для накладення арешту на майно.
Слідчий суддя заслухавши учасників процесу та дослідивши матеріали клопотання приходить до таких висновків.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
З наведеного вбачається, що чинний кримінально процесуальний кодекс містить вичерпний перелік підстав для накладення арешту на майно.
Прокурор в своєму поданні, як основну мету арешту зазначає збереження майна підтриємтва та забезпечення недопущення незаконного відчуження.
З наведеного вбачається, що прокурор просить накласти арешт на майно ПрАТ «Полтавасадвинмаркет» не з підтав передбаченихз ч. 2 ст. 170 КПК України.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання прокурора про накладення арешту на майно не підлягає задоволенню, оскільки відповідно до ст. 170 КПК України, відсутні підстави для його накладення.
Керуючись ст. 170,171, КПК України, -
УХВАЛИВ :
Відмовити в задоволенні клопотання прокурора про накладення арешту на майно ПрАТ «Полтавасадвинмаркет».
Ухвала може бути оскаржена протягом п`яти днів безпосередньо до апеляційного суду Полтавської області.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2023 |
Номер документу | 79789960 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Куліш Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні