Ухвала
від 13.02.2019 по справі 600/115/19
КОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 600/115/19

Справа № 2/600/338/2019

УХВАЛА

про залишення заяви без руху

13 лютого 2019 року Козівський районний суд Тернопільської області у складі судді Чорного І.А., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Щепанівської сільської ради Козівського району Тернопільської області, третя особа: ОСОБА_2 про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини,

в с т а н о в и в:

08 лютого 2019 року до суду надійшла вказана позовна заява.

Під час вивчення матеріалів позовної заяви було встановлено, що подана заява не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, а саме:

- не зазначено адресу електронної пошти позивача, відомі номери засобів зв'язку та офіційну електронну адресу відповідача, відомі номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти третьої особи, чим порушено п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України;

- не подано всіх доказів, що підтверджують вказані обставини, якими позивач обгрунтовує свої вимоги ( п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України). Так як зміст позову - це вказівка позивача на спосіб захисту вже порушеного права (ст. 16 ЦК України) не указано як порушені права позивача як спадкоємця, так як він і після закінчення строку для прийняття спадщини може подати саме письмову заяву до нотаріальної контори за згодою спадкоємців (у разі наявності таких), які прийняли спадщину (ч. 2 ст. 1272 ЦК України). Якщо інші спадкоємці не дають згоду на прийняття спадщини такому спадкоємцю, то він отримує у нотаріуса постанову про відмову видати таке свідоцтво саме з підстав пропуску такого строку для прийняття спадщини.

Згідно ст. 49 Закону України Про нотаріат на вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, нотаріус або посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, зобов'язані викласти причини відмови в письмовій формі і роз'яснити порядок її оскарження. Про відмову у вчиненні нотаріальної дії нотаріус протягом трьох робочих днів виносить відповідну постанову.

Згідно із роз'ясненнями викладеними в п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30 травня 2008 року "Про практику у справах про спадкування", особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК. Суди відкривають провадження в такій справі у разі відсутності письмової згоди спадкоємців, які прийняли спадщину (частина друга статті 1272 ЦК), а також за відсутності інших спадкоємців, які могли б дати письмову згоду на подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини. Відповідачами у такій справі є спадкоємці, які прийняли спадщину. При відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачами є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. При розгляді цих справ слід перевіряти наявність або відсутність спадкової справи стосовно спадкодавця у державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини, наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину.

Подані ОСОБА_1 до суду документи не містять мотивованої письмової постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії, зокрема відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину, відповідно до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України , затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22 лютого 2012 року №296/5.

- всупереч вимогам п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви;

- відсутній попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи, чим порушено вимоги п. 9 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.

Крім того, зі змісту поданої позовної заяви вбачається, що позивач не визначився із статусом учасника справи - ОСОБА_2, як того вимагають положення ст. ст. 42, 52, 53 ЦПК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Згідно ч.ч. 4, 5 ст. 95 ЦПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Всупереч вказаним вище вимогам законодавства, копії письмових доказів, долучених до позовної заяви, надані позивачем без належного їх засвідчення.

Згідно з пунктом 4 частини третьої статті 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

З наведених вище норм слідує висновок, що позовна заява має містити чітко визначені та зрозумілі позовні вимоги, які формулюються позивачем в прохальній частині позовної заяви.

Однак, прохальна частина позовної заяви не містить чітких позовних вимог, у зв'язку із чим позивачу необхідно уточнити прохальну частину позовної заяви, а саме визначити конкретний строк, який позивач просить продовжити для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 (1 місяць, 2 місяці, і т.п.)

Крім цього до позовної заяви позивачем долучено витяг з Єдиного державного реєстру судових рішень, а саме рішення Сихівського районного суду м. Львова від 19.12.2018 року у цивільній справі № 464/6177/18 про встановлення факту родинних відносин.

Однак звертається увага, що згідно доданої копії рішення суду не видається можливим встановити осіб, між якими було встановлено факт родинних відносин, а тому неможливо встановити, що даний письмовий доказ містить обставини, які стосуються даної справи.

Згідно ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Враховуючи вищевказане, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху та позивачу надати строк для усунення недоліків шляхом подачі позову, оформленого у відповідності до вимог Цивільногопроцесуального кодексу України.

Керуючись ст.ст. 175, 185 ЦПК України, суддя, -

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Щепанівської сільської ради Козівського району Тернопільської області, третя особа: ОСОБА_2 про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини - залишити без руху.

Надати позивачу десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви, який починає рахуватися з дня отримання позивачем даної ухвали, шляхом подання належним чином оформленої позовної заяви.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя І.А.Чорний

СудКозівський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення13.02.2019
Оприлюднено14.02.2019
Номер документу79800177
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —600/115/19

Рішення від 04.04.2019

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Чорний І. А.

Ухвала від 05.03.2019

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Чорний І. А.

Ухвала від 13.02.2019

Цивільне

Козівський районний суд Тернопільської області

Чорний І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні