УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"14" лютого 2019 р. м. Житомир Справа № 906/152/19
Господарський суд Житомирської області у складі судді Лозинської І.В.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "Полмарт" (м. Житомир)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "МС-АГРО" (Житомирська область, м.Коростишів)
про стягнення 523600 грн.
ВСТАНОВИВ:
12.02.2019 до Господарського суду Житомирської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Полмарт" до Товариства з обмеженою відповідальністю "МС-Агро" про стягнення заборгованості у сумі 523600,00 грн. та сплаченого судового збору.
Позовні вимоги обгрунтовано невиконанням відповідачем взятого на себе обов'язку щодо сплати в повному обсязі інвестиційної виплати згідно з укладеним між сторонами договором інвестування від 05.01.2017.
Статтею 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги щодо змісту позовної заяви.
Так, згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб), їх місцезнаходження (для юридичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Разом з тим, у вказаній позовній заяві зазначено неправильно ідентифікаційний код позивача, оскільки з Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, доданого до позовної заяви та перевіреного судом з офіційного сайту Міністерства юстиції України, вбачається його ідентифікаційний код - 39524337, а не 35924337.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно з п. 2 Правил надання поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 (зі змінами), адресат - фізична або юридична особа, якій адресується, зокрема, поштове відправлення, прізвище, ім'я та по батькові або найменування якої зазначені на поштовому відправленні в спеціально призначеному для цього місці; розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку.
За п.п. 59, 61 цієї ж постанови, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення.
Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля.
Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправнику; на примірнику опису, що видається відправнику, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Таким чином, належним доказом відправлення відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг, надані в оригіналі.
Однак, позивачем додано до позовної заяви лише фіскальний чек від 11.02.2019 без опису вкладення в поштовий конверт, тобто не подано доказів щодо відправлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів (відсутнє як посилання в додатках до позовної заяви, так і сам відповідний доказ).
Крім того, відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
За ч. 2 ст. 80 ГПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Як вбачається з змісту п. 2.1., 2.2. договору інвестування від 05.01.2017, землі сільськогосподарського призначення належать учаснику (позивачу) на праві орендного користування згідно з договорами оренди землі, що розташовані на території Слобідської сільської ради, укладених з власниками земельних ділянок та зареєстрованих у відповідності до чинного законодавства України.
Відповідно до п. 6.5. договору інвестування від 05.01.2017 всі суми сплачуються на підставі письмових рахунків, що надаються учасником інвестору.
Згідно з п. 6.6. договору інвестування від 05.01.2017, зокрема, учасник зобов'язується своєчасно та в повному обсязі сплачувати за оренду землі орендну плату згідно укладених з ними договорів оренди.
З огляду на викладені умови договору, слід надати суду:
- відповідну інвестиційну програму на підставі якої укладено договір інвестування від 05.01.2017 (за наявності), або повідомити письмово суд про її відсутність;
- належним чином оформлені та зареєстровані договори оренди землі, що розташовані на території Слобідської сільської ради, укладені між ТОВ "Полмарт" та власниками земельних ділянок, згідно з п.2.1., 2.2. договору інвестування від 05.01.2017, а також докази сплати орендодавцям орендної плати за земельні ділянки;
- докази здійснення інвестором - ТОВ "МС-Агро" товарного сільськогосподарського виробництва на спірних землях, які є об'єктом інвестиційної програми;
- докази надання учасником (позивачем) письмових рахунків інвестору (відповідачу);
- належним чином оформлені та зареєстровані податкові накладні за 2017 рік.
Відповідно до ч.1 ст. 174 ГПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, для усунення недоліків позовної заяви позивачу слід подати до суду такі документи:
- уточнену позовну заяву в частині зазначення правильного ідентифікаційного коду позивача;
- опис вкладення у цінний лист як доказ відправлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів;
- документи за умовами договору інвестування від 05.01.2017.
Керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 234 ГПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Полмарт" до Товариства з обмеженою відповідальністю "МС-Агро" про стягнення заборгованості у сумі 523600,00 грн. та сплаченого судового збору залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю "Полмарт" протягом 10 днів з дня вручення ухвали Господарського суду Житомирської області від 14.02.2019 про залишення без руху позовної заяви надіслати на адресу господарського суду:
- уточнену позовну заяву в частині зазначення правильного ідентифікаційного коду позивача;
- опис вкладення у цінний лист як доказ відправлення відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів;
- відповідну інвестиційну програму на підставі якої укладено договір інвестування від 05.01.2017 (за наявності), або повідомити письмово суд про її відсутність;;
- належним чином оформлені та зареєстровані договори оренди землі, що розташовані на території Слобідської сільської ради, укладені між ТОВ "Полмарт" та власниками земельних ділянок, згідно з п.2.1., 2.2. договору інвестування від 05.01.2017, а також докази сплати орендодавцям орендної плати за земельні ділянки;
- докази здійснення інвестором - ТОВ "МС-Агро" товарного сільськогосподарського виробництва на спірних землях, які є об'єктом інвестиційної програми;
- докази надання учасником (позивачем) письмових рахунків інвестору (відповідачу); згідно з п. 6. 5 договору інвестування від 05.01.2017
- належним чином оформлені та зареєстровані податкові накладні за 2017 рік.
3. Роз'яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Полмарт", що в разі не усунення вказаних недоліків у встановлений судом термін, заява вважається неподаною і повертається особі, яка звернулась з позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 14.02.2019.
Суддя ОСОБА_1
Віддрук.
1 - в справу
2 - позивачу (реком. з повідомл.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2019 |
Оприлюднено | 14.02.2019 |
Номер документу | 79806803 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Лозинська І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні