Ухвала
від 13.02.2019 по справі 825/2/13-а
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

13 лютого 2019 року м. Чернігів Справа № 825/2/13-а

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Бородавкіної С.В.,

за участі секретаря Гайдука С.В.,

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання Публічного акціонерного товариства "Чернігів Вторчормет" про витребування доказів у справі за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Чернігів Вторчормет" до Чернігівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області про скасування податкових повідомлень-рішень,

У С Т А Н О В И В:

Публічне акціонерне товариство "Чернігів Вторчормет" звернулось до суду з адміністративним позовом до Чернігівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області, у якому просить скасувати податкові повідомлення-рішення відповідача від 26.12.2012 №0006142320, №0006152320.

Постановою Верховного Суду від 20.11.2018 постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 29.01.2013 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 07.11.2013 скасовано, справу направлено до суду першої інстанції на новий розгляд.

Ухвалою судді Чернігівського окружного адміністративного суду від 26.12.2018 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження у відкрите підготовче судове засідання.

12.02.2019 від представника позивача надійшло клопотання про витребування у Головного управління ДФС у Чернігівській області матеріалів кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32013260000000115 від 30.08.2013, що стосуються здійснення господарських операцій між Публічним акціонерним товариством Чернігів Вторчормет та Приватним підприємством Орієнс (код ЄДРПОУ 32371874), у тому числі: документів первинного бухгалтерського обліку (приймально-здавальні акти, прибуткові/видаткові накладні, податкові накладні тощо); фінансових документів (платіжні доручення, банківські виписки тощо); протоколи допиту свідків: директора ПП Орієнс ОСОБА_3, керівника ПАТ Чернігів Вторчормет ОСОБА_4, головного бухгалтера ПАТ Чернігів Вторчормет ОСОБА_5

Своє клопотання мотивує тим, що оскільки господарські відносини між ПАТ Чернігів Вторчормет та ПП Орієнс існували у 2010 році, позивач самостійно отримати і надати до суду додаткові докази на підтвердження реальності господарських операцій не має можливості у зв'язку із завершенням терміну їх зберігання. Разом з тим, Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Чернігівській області здійснювалось досудове слідство у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32013260000000115 від 30.08.2013, у рамках якого досліджувались та яке містить, у тому числі, документи первинного бухгалтерського обліку по спірним операціям.

Представник відповідача проти задоволення вказаного клопотання не заперечував.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що клопотання має бути задоволене, з огляду на наступне.

Статтею 72 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду (частина перша статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до частини першої та третьої 80 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Частиною дев'ятою статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у разі неподання суб'єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку щодо часткової обґрунтованості заявленого представником позивача клопотання та необхідності витребування у Головного управління ДФС у Чернігівській області протоколів допиту свідків: директора ПП Орієнс ОСОБА_3, керівника ПАТ Чернігів Вторчормет ОСОБА_4, головного бухгалтера ПАТ Чернігів Вторчормет ОСОБА_5 та документів, які були вилучені або витребувані у ПП Орієнс щодо господарських взаємовідносин з ПАТ Чернігів Вторчормет згідно договору купівлі-продажу металобрухту №51 від 01.10.2010.

У свою чергу, у задоволенні клопотання ПАТ Чернігів Вторчормет в частині витребування документів первинного бухгалтерського обліку та фінансових документів слід відмовити, оскільки останні наявні у матеріалах справи.

Керуючись статтями 72-80, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

Клопотання Публічного акціонерного товариства "Чернігів Вторчормет" про витребування доказів - задовольнити частково.

Витребувати у Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області належним чином завірені копії з матеріалів кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32013260000000115 від 30.08.2013, що стосуються здійснення господарських операцій між Публічним акціонерним товариством Чернігів Вторчормет та Приватним підприємством Орієнс (код ЄДРПОУ 32371874), а саме:

- протоколи допиту свідків: директора ПП Орієнс ОСОБА_3, керівника ПАТ Чернігів Вторчормет ОСОБА_4, головного бухгалтера ПАТ Чернігів Вторчормет ОСОБА_5,

- документи, які були вилучені або витребувані у ПП Орієнс щодо господарських взаємовідносин з ПАТ Чернігів Вторчормет згідно договору купівлі-продажу металобрухту №51 від 01.10.2010.

У задоволенні решти клопотання - відмовити.

Повідомити Головне управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області, що витребувані документи необхідно надіслати на адресу Чернігівського окружного адміністративного суду (вул. Кирпоноса, 16, м. Чернігів, 14000) на ім'я судді Бородавкіної С.В. в строк до 13 березня 2019 року.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та оскарженню не підлягає.

Суддя С.В. Бородавкіна

СудЧернігівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.02.2019
Оприлюднено15.02.2019
Номер документу79814287
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —825/2/13-а

Постанова від 07.05.2020

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Гімон М.М.

Ухвала від 06.05.2020

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Гімон М.М.

Ухвала від 11.09.2019

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Гімон М.М.

Постанова від 01.08.2019

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Мельничук Володимир Петрович

Постанова від 01.08.2019

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Мельничук Володимир Петрович

Ухвала від 20.05.2019

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Мельничук Володимир Петрович

Ухвала від 20.05.2019

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Мельничук Володимир Петрович

Рішення від 09.04.2019

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Бородавкіна С.В.

Рішення від 09.04.2019

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Бородавкіна С.В.

Ухвала від 05.03.2019

Адміністративне

Чернігівський окружний адміністративний суд

Бородавкіна С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні