Ухвала
від 15.02.2019 по справі 2-2309/11
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД


У Х В А Л А

15 лютого 2019 року

м. Харків

справа № 2-2309/11

провадження № 22-ц/818/1743/19

Харківський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати у цивільних справах:

головуючого - Котелевець А.В.,

суддів - Піддубного Р.М., Тичкової О.Ю.,

розглянув у порядку письмового провадження цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк до Товариства з обмеженою відповідальністю Українське Фінансове Агентство ВЕРУС в особі філії Товариства з обмеженою відповідальністю Українське Фінансове Агентство ВЕРУС у Дзержинському районі м. Харкова, ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором кредиту за апеляційною скаргою ОСОБА_2 - представника ОСОБА_1 на ухвалу Дзержинського районного суду м. Харкова від 16 травня 2012 року в складі судді Шестака О.І.,

у с т а н о в и в :

Ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 16 травня 2012 року задоволено заяву Публічного акціонерного товариства Комерційний банк Приватбанк (далі - ПАТ КБ Приватбанк ) про забезпечення позову та накладено арешт у межах суми позовних вимог в розмірі 32 506 грн. 65 коп. на грошові кошти, рухоме та нерухоме майно, яке належить ОСОБА_1, та обмежено її у праві виїзду за межі України.

На зазначену ухвалу суду першої інстанції ОСОБА_2 - представник ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, яка, зокрема, містить клопотання про поновлення строку на її апеляційне оскарження.

Законом України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VІІІ Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів внесено зміни до Цивільного процесуального кодексу України, який набув чинності 15 грудня 2017 грудня.

Згідно з пунктом 13 статті 1 Перехідних положень ЦПК України, який набув чинності 15 грудня 2017 року, судові рішення, ухвалені судами першої інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Частиною 2 статті 294 ЦПК України (в редакції, яка була чинною на час постановлення ухвали) встановлено, що апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Згідно з частиною 7 статті 153 ЦПК України (в редакції, яка була чинною на час постановлення ухвали) у разі постановлення ухвали без повідомлення особи, щодо якої просять вжити заходи забезпечення позову, копія ухвали надсилається особі, щодо якої вжито заходи забезпечення позову, негайно після її виконання.

Ухвала Дзержинського районного суду м. Харкова від 16 травня 2012 року постановлена без участі відповідача ОСОБА_1 в судовому засіданні. Відомостей про направлення судом першої інстанції копії ухвали від 16 травня 2012 року ОСОБА_1 матеріали справи не містять.

В апеляційній скарзі зазначено, що ОСОБА_1 дізналася про оскаржувану ухвалу 23 грудня 2018 року після відмови їй заступником начальника відділу - начальником 4-го відіпс впс Бориспіль (термінал D) капітаном Поворозніковим Артемом В'ячеславовичем у перетині державного кордону України. 15 січня 2019 року її представник ознайомився із матеріалами справи та 24 січня 2019 року було подано апеляційну скаргу. Вказані доводи підтверджуються матеріалами справи (а. с. 51, 68, 89).

Згідно з пунктом 8 статті 129 Конституції України однією з основних засад судочинства в Україні є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.

Конституційний Суд України у Рішенні від 11 грудня 2007 року № 11-рп/2007 зазначив, що реалізацією права особи на судовий захист є можливість оскарження судових рішень у судах апеляційної та касаційної інстанції. Перегляд судових рішень в апеляційному та касаційному порядку гарантує відновлення порушених прав і охоронюваних законом інтересів людини і громадянина (абзац третій підпункту 3.1 пункту 3 мотивувальної частини).

Частиною 1 статті 127 ЦПК України встановлено, що суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

З урахування викладеного, клопотання підлягає задоволенню, а строк на апеляційне оскарження ухвали Дзержинського районного суду м. Харкова від 16 травня 2012 року - поновленню.

Оскільки визначені у статтях 357, 358 ЦПК України підстави для залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги або для відмови у відкритті апеляційного провадження відсутні, апеляційне провадження за апеляційною скаргою підлягає відкриттю.

Відповідно до статті 360 ЦПК України учасникам процесу роз'яснюється право подати до суду апеляційної інстанції відзив на вищевказану апеляційну скаргу в письмовій формі протягом строку, встановленого судом апеляційної інстанції в ухвалі про відкриття апеляційного провадження. Відзив на апеляційну скаргу має містити: найменування суду апеляційної інстанції; ім'я (найменування), поштову адресу особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти, за наявності; обґрунтування заперечень щодо змісту і вимог апеляційної скарги; у разі необхідності - клопотання особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу; перелік матеріалів, що додаються, який необхідно самостійно надіслати іншим учасникам справи та надати докази до Харківського апеляційного суду про надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи. Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції і має своїми наслідками апеляційний розгляд справи на підставі наявних матеріалів.

Інших заяв або клопотань до апеляційної скарги подано не було.

Керуючись ст. ст. 127, 260, 261, 354, 356-361 ЦПК України, суд

у х в а л и в:

Поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження ухвали Дзержинського районного суду м. Харкова від 16 травня 2012 року.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_2 - представника ОСОБА_1 на ухвалу Дзержинського районного суду м. Харкова від 16 травня 2012 року.

Направити учасникам справи копії ухвали про відкриття провадження та апеляційної скарги.

Роз'яснити учасникам справи право подати відзив на апеляційну скаргу, який за формою та змістом має відповідати вимогам статті 360 ЦПК України, протягом 15 днів з дня отримання копії ухвали про відкриття апеляційного провадження у справі.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її підписання суддями та касаційному оскарженню не підлягає.

Головуючий А.В. Котелевець

Судді Р.М. Піддубний

О.Ю. Тичкова

СудХарківський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення15.02.2019
Оприлюднено18.02.2019
Номер документу79864271
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-2309/11

Рішення від 23.11.2011

Цивільне

Корабельний районний суд м. Миколаєва

Селіщева Л. І.

Постанова від 11.06.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Постанова від 03.06.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Ухвала від 12.03.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Ухвала від 15.02.2019

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Котелевець А. В.

Ухвала від 21.08.2018

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Гедз Б. М.

Ухвала від 21.08.2018

Цивільне

Залізничний районний суд м.Львова

Гедз Б. М.

Рішення від 06.06.2011

Цивільне

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Боженко Л. В.

Рішення від 01.04.2011

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Бершадська О. В.

Ухвала від 21.03.2011

Цивільне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Бершадська О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні