ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
18.02.2019Справа № 910/1792/19
Суддя Господарського суду міста Києва Приходько І.В., розглянувши матеріали
позовної заяви Державного підприємства обслуговування повітряного руху України в особі Регіонального структурного підрозділу Київський районний центр Київцентраеро , м.Бориспіль
до Публічного акціонерного товариства Фірма Авіаінвест , м. Київ
про стягнення 286 556,92 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство обслуговування повітряного руху України в особі Регіонального структурного підрозділу Київський районний центр Київцентраеро звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Публічного акціонерного товариства Фірма Авіаінвест про стягнення 286 556,92 грн., з яких: 257 449,17 грн. заборгованості за договором; 12 800,64 грн. - інфляційні збитки; 6 125,75 грн. - проценти від простроченої суми; 10 181,36 - пеня.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач з березня 2018 року не сплачує кошти за фактично використану електроенергію, чим порушує умови договору про спільне використання технологічних електричних мереж № 1466-С від 28.04.2011.
Розглянувши подану позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд зазначає наступне.
Частиною другою статті 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатись до суду в інтересах іншої особи.
У відповідності до положень статті 16 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до частини другої статті 131-2 Конституції України виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.
Положеннями частини 4 цієї ж статті встановлено, що законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Відповідно до частини 1, 2 статті 58 Господарського процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або законний представник; при розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу.
Пунктом 1 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином вказана справа не є малозначною в розумінні статті 12 Господарського процесуального кодексу України, оскільки ціна позову перевищує сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з підпунктом 11 пункту 16-1 Розділу XV (Перехідні положення) Конституції України представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року. Представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах виключно прокурорами або адвокатами здійснюється з 1 січня 2020 року.
Статтею 8 Конституції України встановлено, що Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії.
Судом встановлено, що згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Державне підприємство обслуговування повітряного руху України не є органом державної влади або органом місцевого самоврядування, а відтак з 1 січня 2019 року представництво інтересів даної юридичної особи у судах першої інстанції може здійснювати виключно прокурорами або адвокатами згідно підпункту 11 пункту 16-1 Розділу XV (Перехідні положення) Конституції України.
При цьому суд зауважує, що підписання та/або подання позовної заяви від імені позивача є процесуальною формою реалізації повноважень з представництва.
Як вбачається з поданих матеріалів, позовну заяву підписано представником Державного підприємства обслуговування повітряного руху України Ярмак І.М., яка на підтвердження своїх повноважень на представництво додала лише копію довіреності № 1-22-6350 від 28.12.2018. Однак, зі змісту вказаної довіреності не вбачається, що повноваження з представництва позивачем надано саме адвокату - Ярмак Ірині Миколаївні, тобто довіреність сама по собі не є доказом, який підтверджує повноваження останньої як адвоката, а також не свідчить про те, що у відносинах з довірителем (позивачем) Ярмак І.М. як представник за довіреністю виступає у статусі адвоката.
Крім того, в додатках до позовної заяви так само відсутні докази на підтвердження того, що представник позивача є адвокатом, зокрема не надано документів, передбачених чинним законодавством України, а саме: ордеру, свідоцтва на зайняття адвокатською діяльністю тощо, у зв'язку з чим, у суду відсутні підстави вважати, що позовну заяву і додані до неї документи подано особою, яка має процесуальну дієздатність та має право її підписувати.
Частинами 1, 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких обставин, господарський суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків у визначений судом спосіб.
Керуючись ст. ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити без руху позовну заяву Державного підприємства обслуговування повітряного руху України.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків, який становить десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків у позовній заяві шляхом подання доказів на підтвердження того, що представник позивача є адвокатом.
4. Роз'яснити позивачу, що у разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із такою заявою (частина 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).
Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, відповідно до приписів статті 255 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя І.В. Приходько
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2019 |
Оприлюднено | 19.02.2019 |
Номер документу | 79866623 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Приходько І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні