ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
18 лютого 2019 року СєвєродонецькСправа № 812/2712/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., розглянувши заяву управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про виправлення помилки у виконавчому листі у справі № 812/2712/14 за позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю Феникс про стягнення заборгованості у розмірі 646,29 грн,
ВСТАНОВИВ:
14 лютого 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про виправлення помилки у виконавчому листі у справі № 812/2712/14 за позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю Феникс про стягнення заборгованості у розмірі 646,29 грн.
Перевіривши матеріали заяви про заміну способу виконання судового рішення, суд встановив таке.
Відповідно до частини шостої статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Оскільки питання щодо залишення без руху заяви про виправлення описки у виконавчому листі окремо КАС України не врегульовано, суд вважає за можливе на підставі частини сьомої статті 9 КАС України застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення статті 169 КАС України.
Згідно з частиною четвертою статті 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до частин першої, другої, четвертої, п'ятої статті 94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до вимог пунктів 5.26, 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації Вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів Згідно з оригіналом , назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Підпис відповідальної особи на документі засвідчують відбитком печатки організації. Згідно з пунктом 4.5 ДСТУ 4163-2003 у документах, що їх оформлюють на двох і більше сторінках, реквізити 26 - відбиток печатки, 27 - відмітка про засвідчення копії проставляють після тексту (21).
Частиною третьою статті 57 КАС України визначено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до частини першої статті 59 КАС України визначено, що повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.
Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами (частина третя статті 59 КАС України).
З аналізу вищевикладених норм вбачається, що КАС України передбачено тільки два види представництва в адміністративному суді. Зокрема, воно може ґрунтуватися на законі або на договорі.
Законним представником юридичної особи - органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням статутом.
Договірне представництво базується на тому, що представник особи бере участь в адміністративному процесі на підставі договору, при цьому його повноваження повинні бути підтверджені довіреністю.
Згідно з інформацією, зазначеною в Єдиному державному реєстрі з юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, особою, яка має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності є ОСОБА_1.
Оглядом позовної заяви встановлено, що її підписано начальником управління ОСОБА_1, а копії письмових доказів засвідчено представником головним спеціалістом юридичного відділу ОСОБА_2 Однак документу на підтвердження права ОСОБА_2 діяти від імені та в інтересах управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області до матеріалів позовної заяви не додано.
Тобто письмові докази не засвідчені належним чином.
Для усунення вказаного недоліку позовної заяви позивачу необхідно надати письмові докази, у належним чином засвідчених копіях, а саме з відміткою про засвідчення, яка складається зі слів Згідно з оригіналом , особистого підпису законного представника позивача як особи, яка засвідчує копію, його ініціалів та прізвища, а також дати засвідчення копії документа, або документ на підтвердження повноважень ОСОБА_2 діяти від імені та в інтересах управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області.
Суд зазначає, що поняття помилки передбачає можливість допущення її при оформленні виконавчого документа, що може проявлятися у дефектах форми і змісту виконавчого листа, а також при його видачі.
З огляду на обставини заяви, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області по суті в заяві про виправлення помилки звертає вимогу про зміну його статусу як стягувача.
Однак належного нормативного обґрунтування можливості зміни статусу стягувача через внесення виправлення до виконавчого документа заявником не надано, як і не обґрунтовано, що зміна статусу стягувача є помилкою у виконавчому листі.
Зважаючи на вищевикладене, суд вважає за необхідне заяву управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про виправлення помилки у виконавчому листі у справі № 812/2712/14 залишити без руху, з встановленням представнику заявника строку для усунення вказаного недоліку.
Керуючись статтями 79, 80, 94, 160, 161, 169, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Заяву управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області про виправлення помилки у виконавчому листі у справі № 812/2712/14 за позовом Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності до товариства з обмеженою відповідальністю Феникс про стягнення заборгованості у розмірі 646,29 грн залишити без руху.
Заявнику протягом п'яти календарних днів з дня отримання даної ухвали надати суду:
- належним чином засвідчені копії письмових доказів, доданих до заяви, для приєднання до справи з доказами надіслання відповідачу, або документ на підтвердження права ОСОБА_2 діяти від імені та в інтересах управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області;
- письмові пояснення з відповідним документальним обґрунтуванням щодо обставин заяви.
Якщо недоліки заяви не будуть усунуті заявником у строк, встановлений судом, заява про заміну способу виконання судового рішення буде повернута особі, яка її подала, та вважатиметься неподаною.
Копію ухвали про залишення заяви про заміну способу виконання судового рішення без руху невідкладно надіслати особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя С.М. Чиркін
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2019 |
Оприлюднено | 19.02.2019 |
Номер документу | 79870773 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
С.М. Чиркін
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні