Справа №: 343/47/19
Провадження №: 2/0343/169/19
Р І Ш Е Н Н Я
I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
18 лютого 2019 року м. Долина
Долинський районний суд Iвано-Франкiвської областi в складi:
головуючого судді - Тураша В. А.,
секретаря - Лукань О.З.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Долинського районного суду Івано-Франківської області в м.Долина справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Сенечівської сільської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, ОСОБА_2 про визнання права власності на нерухоме майно, суд -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка, просить постановити рішення, яким, визнати за нею, ОСОБА_1, право власності на домоволодіння, до складу якого входить: житловий будинок загальною площею - 54,1 м 2 , житловою площею - 21,7 м 2 , стайня - 35,1 м 2 , стодола - 29,1 м 2 , шопа - 8,8 м 2 , шопа - 11,5 м 2 , вбиральня - 1,3 м 2 , ворота - 5,0 м 2 , огорожа - 24,4 м 2 , вартістю 111909,00 грн., що знаходиться по АДРЕСА_1, яке належало її батьку, ОСОБА_3, 1951 р.н., який помер ІНФОРМАЦІЯ_5
Свої вимоги мотивує тим , що ІНФОРМАЦІЯ_5 помер її батько - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Після смерті батька, ОСОБА_3, 07 жовтня 2016 року у Долинській міській державній нотаріальній конторі заведена спадкова справа № 197/2016 до майна померлого (житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1), після ліквідації якої всі спадкові справи передані в Івано-Франківський обласний державний нотаріальний архів.
28 листопада 2018 року вона, ОСОБА_1, звернулася до приватного нотаріуса Долинського районного нотаріального округу Івано-Франківської області Депутат О.З. із проханням видати свідоцтво про право на спадщину за законом на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1, після смерті її батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5
Спадкоємцем за законом є тільки вона, ОСОБА_1.
Вважає, що слід залучити третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог, її матір - ОСОБА_2, оскільки при винесенні рішення можуть бути порушені її права.
На момент смерті спадкодавця, ОСОБА_3, разом з ним проживали та були прописані, вона, дочка, ОСОБА_1 та колишня його дружина, а її мати, ОСОБА_2.
Її батьки розірвали шлюб 07 серпня 2007 року.
Її мати, ОСОБА_2, перебуваючи у шлюбі з її батьком визнавала його єдиним власником даного житлового будинку з господарським будівлями та спорудами, і ніколи
не вважала, що це будинковолодіння є спільним майном подружжя. Після розірвання шлюбу, тобто впродовж більше 9 років, мати не претендувала на частку у власності на будинковолодіння, не зверталась до суду про поділ майна, ніколи не заперечувала та не оскаржувала той факт, що її колишній чоловік був єдиним власником даного житлового будинку з господарським будівлями та спорудами.
Вона вступила у фактичне володіння та управління будинком з господарськими будівлями та спорудами, користується ним та присадибною земельною ділянкою, однак не може отримати в нотаріальні конторі свідоцтво про успадкування будинку з господарськими будівлями та спорудами, так як батько за життя, з невідомих їй причин, не виготовив технічний паспорт на будинок з господарськими будівлями та спорудами і не отримав свідоцтва про право власності на нього.
Так як у позасудовому порядку вона не має можливості визнати за собою право власності на спадкове майно після смерті батька - ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5, тому змушена звернутися до суду з даним позовом.
Позивачка ОСОБА_1 в судове засіданні не з"явилась, хоч про час та місце розгляду даної справи була повідомлена у встановленому Законом порядку (а.с.35). В Долинський районний суд поступила заява, згідно якої позивачка ОСОБА_1 просить розгляд проводити без її участі, позовні вимоги підтримує, просить їх задоволити. Не заперечує проти винесення заочного рішення (а.с.37).
Представник позивачка ОСОБА_1 - ОСОБА_5 ( довіреність а.с.31) в судове засіданні не з"явився, хоч про час та місце розгляду даної справи був повідомлений у встановленому Законом порядку (а.с.35). В Долинський районний суд поступила заява, згідно якої представник позивачи просить розгляд проводити без його участі, позовні вимоги підтримує, просить їх задоволити. Не заперечує проти винесення заочного рішення (а.с.41).
Представник відповідача - Сенечівської сільської ради Долинського району Івано-Франківської області в судове засідання не з'явився, хоч про дату, час та місце слухання справи був повідомлений у встановленому Законом порядку, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.40), причини своєї неявки не повідомив. Від нього не поступив відзивн на позов.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, хоч про дату, час та місце слухання справи була повідомлена у встановленому Законом порядку (а.с.35). В Долинський районний суд поступила заява (а.с.36), згідно якої ОСОБА_2 позовні вимоги визнає повністю, просить розгляд справи проводити у її відсутності.
Суд, дослідивши здобуті та перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності вважає, що в матеріалах справи є достатньо даних для її вирішення. Позов підставний і підлягає до задоволення, виходячи з наступного:
Відповідно до ч. 2 ст. 78 ЦПК України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Згідно ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
У відповідності до вимог ст.392 ЦК України - власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також в разі втрати документа, який засвідчує його право власності.
Згідно ч.1 ст. 1273 ЦК України - спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу. Заява про відмову від прийняття спадщини подається нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.
Ст.1261 ЦК України, передбачено, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно ст. 1268 ЦК України - спадщина належить спадкоємцеві, незалежно від часу прийняття
спадщини. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Відповідно до п.23 Постанови Пленуму Верховного суду України від 30.05.2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Копія довідки №817, виданої Сенечівською сільською радою Долинського району Івано-Франківської області 10.12.2018 року (а.с.14) свідчить про те, що згідно запису в погосподарській книзі №3 виконавчого комітету Сенечівської сільської ради Долинського району Івано-Франківської області за 2016-2023 роки, номер по господарського обліку 0431-1, ОСОБА_6,ІНФОРМАЦІЯ_3 належить на праві особистої власності житловий будинок, що знаходиться в АДРЕСА_1. До будинку примикають такі господарські будівлі: стайня, стодола, шопа, шопа, вбиральня, ворота, огорожа.На день смерті ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_5 в цьому житловому будинку зареєстровані: ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, до дня смерті, ІНФОРМАЦІЯ_5, ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_6 колишня дружина, по даний час; ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, дочка, по даний час. Заповіт від імені ОСОБА_3 в Сенечівській сільській раді не посвідчувався.
Згідно копії довідки №816, виданої Сенечівською сільською радою Долинського району Івано-Франківської області 10.12.2018 року (а.с.13), ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, на день смерті ІНФОРМАЦІЯ_5, враховуючи рішення сесії сільської ради про впорядкування назв вулиць та нумерацію будинковолодінь від 22.12.2017 року №217-25/2017 року, був зареєстрований за адресою : АДРЕСА_1.
Копія свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 від 21.03.2016 р. підтверджує, що ОСОБА_6, помер ІНФОРМАЦІЯ_5.(а.с.9).
Позивачка ОСОБА_1, як донька спадкодавця, у першу чергу має право на спадкування за законом.
Родинні відносини між ОСОБА_3, та позивачкою, ОСОБА_1, підтверджується: копією свідоцтва про народження ОСОБА_9, НОМЕР_4 від 05.05.1981р. де в графі батько записаний ОСОБА_6, мати - ОСОБА_8 (а.с.10); копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_5 від 26.01.2005р., з якого вбачається що ОСОБА_1, після укладення шлюбу з ОСОБА_10, присвоєно прізвище ОСОБА_1 (а.с.11).
Суд визнав, що ОСОБА_1, у відповідності до ч.3 ст.1268 ЦК України вважається такою, що прийняла спадщину, оскільки постійно проживала із спадкодавцем ОСОБА_3, на час відкриття спадщини і протягом строку , встановленого статтею 1270 цього Кодексу, вона не заявляла про відмову від неї.
Як встановлено в судовому засіданні, позивачка ОСОБА_11, звернулася до приватного нотаріуса Долинського районного нотаріального округу Депутат О.З., із заявою про прийняття спадщини.
Згідно копії постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії № 408/02-31 приватного нотаріуса Долинського районного нотаріального округу Депутат О.З., від 11.12.2018р., ОСОБА_1, відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами АДРЕСА_1. Відмову мотивовано тим, що згідно п.п. 4.1.5 п.4 глави 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України видача свідоцтва про право на спадщину на майно, яке підлягає реєстрації, проводиться нотаріусом після подання правовстановлюючих документів, щодо належності цього майна спадкодавцеві. Такі документи спадкоємцем подані не були (а.с.8).
Довідка №453 видана Івано-Франківським ОБТІ 04.11.2018р. (а.с.15) свідчить про те, що реєстрація права власності на домоволодіння по АДРЕСА_12 в ОКП Івано-Франківське ОБТІ не проводилась.
Копія технічного паспорту на садибний (індивідуальний) житловий будинок в АДРЕСА_1 (а.с.16-19) свідчить про те,
що будинковолодіння складається з житлового будинку загальною площею 54,1 кв.м., житловою площею 21,7 кв.м., допоміжною площею 32,4 кв.м., (літ.А), стайні (літ.Б), стодоли (літ.В), шопи (літ.Г), шопи (літ.Д), вбиральні (літ.Е), воріт №1, огорожі №2.
Інвентаризаційна вартість будинковолодіння становить 111909 грн.
Враховуючи, що спадкоємцем першої черги після смерті ОСОБА_3, є його донька, ОСОБА_1, а сам факт відсутності державної реєстрації права власності на майно, не позбавляє спадкодавця власності на спірне майно, вимоги позивачки як спадкоємця про визнання права власності на будинковолодіння, яке знаходиться в АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті батька є обґрунтованими.
На підставі ст.ст. 392, 1261, 1268, 1273 ЦК України, керуючись статтями 200, 258, 259, 263, 265, 268, 280-282 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 право власності на будинковолодіння, яке знаходиться в АДРЕСА_1 та складається з житлового будинку загальною площею 32,4 кв.м., (літ.А), стайні (літ.Б), стодоли (літ.В), шопи (літ.Г), шопи (літ.Д), вбиральні (літ.Е), воріт №1, огорожі №2, що належало ОСОБА_6, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Івано-Франківського апеляційного суду через Долинський районний суд Івано-Франківської області.
Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Позивач : ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, РНОКПП НОМЕР_1, жителька АДРЕСА_1.
Відповідач: Сенечівська сільська рада Долинського району Івано-Франківської області 77564 с.Сенечів вул.Центральна,15 Долинського району Івано-Франківської області , код ЄДРПОУ 20561812.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6 РНОКПП НОМЕР_2, жителька АДРЕСА_1.
Суддя:
Суд | Долинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2019 |
Оприлюднено | 19.02.2019 |
Номер документу | 79885561 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Долинський районний суд Івано-Франківської області
Тураш В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні