ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"19" лютого 2019 р. м. Ужгород Справа № 907/365/18
Господарський суд Закарпатської області у складі:
головуючого судді Ушак І.Г.,
розглянувши матеріали клопотання ліквідатора державного підприємства Об'єднана дирекція будівництва водогосподарських об'єктів Закарпатської області , м. Ужгород про скасування та зняття арештів накладених на майно банкрута у даній справі
за заявою ліквідаційної комісії державного підприємства Об'єднана дирекція будівництва водогосподарських об'єктів Закарпатської області , м. Ужгород
про банкрутство державного підприємства Об'єднана дирекція будівництва водогосподарських об'єктів Закарпатської області , м. Ужгород (код ЄДРПОУ 34262204),
встановив:
Боржник - державне підприємство Об'єднана дирекція будівництва водогосподарських об'єктів Закарпатської області , м. Ужгород (код ЄДРПОУ 34262204) (далі - підприємство) - у порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон) звернувся до господарського суду Закарпатської області із заявою про порушення провадження у справі про власне банкрутство.
Ухвалою господарського суду Закарпатської області від 03.09.18 відкрито провадження у справі № 907/365/17 про банкрутство підприємства та призначено судове засідання, у якому мало бути вирішено питання про визнання боржника банкрутом.
З огляду на те, що боржник є державним підприємством, ухвала про прийняття заяви про порушення провадження про банкрутство боржника, в силу приписів ст. 96 Закону була надіслана також органу уповноваженому управляти державним майном боржника - Державному агентству водних ресурсів України (Держводагентству).
Постановою суду від 18.09.18 підприємство визнано банкрутом; відкрито ліквідаційну процедуру в межах строку, передбаченого ч.1 ст.37 Закону та призначено ліквідатором банкрута голову ліквідаційної комісії - ОСОБА_1
27.09.18 здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури в порядку, встановленому Законом, із зазначенням строку пред'явлення кредиторами вимог до банкрута, а саме у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом.
Ухвалою від 06.11.18 визнано Головне управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області (88000 Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Волошина, 52, код 39393632) кредитором підприємства банкрута на суму податкового боргу 101327,47 грн., з якої 74489,93 грн. - основний платіж підлягає задоволенню у третю чергу; 26837,54 грн. пеня - у шосту чергу та на суму 3524,00 грн. судового збору за подання заяви, який підлягає задоволенню у першу чергу.
28.12.2018р. ліквідатор банкрута ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про скасування та зняття арештів накладених на майно банкрута у даній справі.
Даним клопотанням ліквідатор повідомив, що на засіданні комітету кредиторів банкрута, яке відбулося 12.12.2018 року встановлено, що на балансі підприємства банкрута рахується державне майно, зокрема, вісім незавершених будівництвом об'єктів протипаводкового захисту балансовою вартістю 29 334 702,00 грн., а також нематеріальні активи - науково-дослідні роботи балансовою вартістю 130 750,00 грн., яке не може бути використано для погашення наявної заборгованості.
Посилаючись на ст. 42 Закону вважає, що вищезазначені об'єкти протипаводкового захисту та науково-дослідні роботи не можуть бути включені до ліквідаційної маси та підлягають передачі на баланс державної бюджетної спеціалізованої водогосподарської установи у Закарпатській області - Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса, м. Ужгород, код ЄДРПОУ 01037057, яке також належить до сфери управління Держводагентства України, для подальшої добудови та введення в експлуатацію.
Одночасно ліквідатор повідомляє, що Державною виконавчою службою ще до відкриття ліквідаційної процедури в даній справі на вказане майно було накладено арешт.
Як зазначено в клопотанні, ОСОБА_1 звертався до органу ДВС із заявою винести постанову про закінчення виконавчих проваджень, визначених Законом України Про виконавче провадження , щодо даного підприємства-банкрута та вжити інших заходів, передбачених чинним законодавством України; зняти арешти, накладені на майно банкрута ДП Об'єднана дирекція будівництва водогосподарських об'єктів Закарпатської області .
Однак вказана заява органом ДВС залишена без уваги.
У зв'язку із наведеними обставинами, комітетом кредиторів банкрута було прийнято рішення звернутися до суду з вказаним клопотанням в межах провадження справи про банкрутство про вжиття заходів забезпечення вимог кредиторів та зняття арешту з майна боржника з зобов'язанням органу ДВС винести відповідні постанови та внести записи до державних реєстрів.
На підтвердження вимог означеного клопотанням заявник подав копію постанови Ужгородського міського відділу ДВС Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області у виконавчому провадженні про арешт коштів боржника № 53284798 від 22.02.2017, яким накладено арешт на грошові кошти, що містяться на рахунках в АБ Укргазбанк № 26003161743; копію Витягу про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 51551599 від 23.02.2017р., у якому зазначено про арешт рухомого майна, накладеного на підставі постанови про арешт майна боржника № 4-53284798 від 21.02.2017р., Ужгородським МВ ДВС, а також копію витягу з Автоматизованої системи виконавчого провадження Міністерства юстиції України (посилання: https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors), за яким вказано про наявність двох виконавчих проваджень щодо боржника, зокрема № 53284798 та № 56345665.
Розглянувши зазначене клопотання, суд констатує наступне.
Відповідно до приписів ст. 38 Закону з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
З моменту порушення щодо боржника справи про банкрутство він перебуває в особливому правовому режимі і спеціальні норми Закону мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України (Постанова Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009р. № 15 Про судову практику в справах про банкрутство ).
Таким чином, з моменту відкриття щодо боржника ліквідаційної процедури всі без винятку обтяження його активів підлягають скасуванню. Отож, майно банкрута повинно бути вільним від будь-яких обтяжень. Зняття заборон та арештів із майна боржника в порядку ст. 38 Закону є безумовним, стосується будь-яких органів і посадових осіб та не потребує сплати ніяких коштів.
За таких обставин, клопотання ліквідатора належить задоволити повністю.
Керуючись ст. 38 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , ст. ст. 12, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Клопотання ліквідатора ОСОБА_1 про скасування та зняття арештів накладених на майно банкрута у справі №907/365/18 задоволити повністю.
2. Скасувати арешт майна, накладений Ужгородським міським відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області на майно банкрута - Державного підприємства Об'єднана дирекція будівництва водогосподарських об'єктів Закарпатської області (88000, м. Ужгород, Слов'янська Набережна, буд. 5, код 34262204) у виконавчих провадженнях № 53284798 (стягувач Ужгородська ОДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області) та № 56345665 (стягувач Ужгородська об'єднана ДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області), а саме:
- скасувати арешт на грошові кошти на рахунках банкрута в АБ Укргазбанк (№ 26003161743),
- скасувати публічне обтяження (тип обтяження - арешт рухомого майна) в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна банкрута, накладеного на підставі постанови Ужгородського МВ ДВС про арешт майна боржника № 4-53284798 від 21.02.2017р. ;
3.Ухвалу надіслати банкруту, ліквідатору, органу ДВС - Ужгородському міському відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, -кредиторам.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Львівського апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч.1 ст.256 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Ушак І.Г.
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2019 |
Номер документу | 79958957 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Ушак І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні