Номер провадження 2/676/162/19
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2019 року
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
в складі головуючої судді - Шевцової Л.М.
з участю секретаря судового засідання - Сопрун С.В.
позивача - ОСОБА_1
представника позивача - ОСОБА_2
представника відповідача - ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кам'янець-Подільському, цивільну справу № 676/4860/18 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Кам'янець-Подільський комбікормовий завод , треті особи - Управління Держпраці у Хмельницькій області, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області про скасування акта про нещасний випадок невиробничого характеру та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
25.07.2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ТОВ Кам'янець-Подільський комбікормовий завод , треті особи - Управління держпраці у Хмельницькій області, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області про скасування акта про нещасний випадок невиробничого характеру та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою суду від 02.08.2018 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено підготовче судове засідання.
20.08.2018 року Управління виконавчої дирекції фонду в Хмельницькій області надіслало суду заперечення на позов, в якому просять в позові ОСОБА_1 відмовити.
05.10.2018 року ТзОВ Кам'янець-Подільський комбікормовий завод надіслав суду письмовий відзив на позов.
29.11.2018 року по справі проведено підготовче засідання, справу призначено до судового розгляду про що постановлено ухвалу суду та повідомлено учасників судового розгляду.
Обгрунтовуючи позовні вимоги ОСОБА_1 вказує, що з 17.08.2011 року працював на посаді слюсаря-ремонтника,а в подальшому був переведений на посаду електрогазозварника в ТОВ Кам'янець-Подільський комбікормовий завод .
Під час виконання трудових обов'язків 25 листопада 2014 року з ним стався нещасний випадок - виробнича травма, в зв'язку з чим він був направлений на лікування до Кам'янець-Подільської міської лікарні (травматологічне відділення) з діагнозом: рвана рана правої кисті, відкриті багатоуламкові переломи, з ушкодженням сухожилків розгиначів. По даному нещасному випадку, не проводилось розслідування, оскільки не було проведено реєстрації, як це передбачено п.8 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві. На його звернення до відповідача про вжиття необхідних дій по даному випадку, останній не реагує, фіксацію нещасного випадку не проводить, на територію товариства його не допускає. У зв'язку з чим він звернувся з позовом до суду і згідно рішення Кам'янець-Подільського міськрайонного суду від 24.01.2018 року його позов було задоволено і зобов'язано ТОВ Кам'янець-Подільський комбікормовий завод провести розслідування нещасного випадку. Постановою апеляційного суду Хмельницької області від 25 04.2018 року вказане рішення суду першої інстанції скасовано,оскільки він не звернувся до суду з заявою про скасування акту про нещасний випадок невиробничого характеру від 24.12.2014 року.
Просить скасувати акт невиробничого характеру та зобов'язати відповідача - адміністрацію ТОВ Кам'янець-Подільський комбікормовий завод провести повторне розслідування нещасного випадку на виробництві, який мав місце 25 листопада 2014 року.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2, який діє на підставі договору № 208 від 15.11.2016 року, про надання безоплатної допомоги, позовні вимоги підтримали з підстав, викладених у позовній заяві і просять суд задовольнити в повному обсязі.
Директор ТОВ Кам'янець-Подільський комбікормовий завод ОСОБА_3 в судовому засіданні позов не визнав і пояснив, що травму позивач отримав вдома і підприємство надавало йому матеріальну допомогу на лікування.
Представники третіх осіб - Управління Держпраці у Хмельницькій області та Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області в судове засідання не з'явилися, про день та час розгляду справи повідомлялися своєчасно належним чином, що підтверджується поштовими повідомленнями, приєднаними до матеріалів справи.
Заслухавши пояснення сторін, свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що ОСОБА_1, 17.08.2011 року прийнятий на роботу в ТОВ Кам'янець-Подільський комбікормовий завод на посаду слюсаря-ремонтника. Відповідно наказу №75-К від 16.08.2013 року. 10.09.2013 року ОСОБА_1 переведений на посаду електрогазозварника, відповідно наказу № №88-к від 10.09.2013 року.
25 листопада 2014 року під час виконання трудових обов'язків,а саме проведенням ремонту шнека,хтось випадково включив його і з ОСОБА_1 стався нещасний випадок - виробнича травма, в зв'язку з чим він був направлений на лікування до Кам'янець-Подільської міської лікарні (травматологічне відділення) з діагнозом: рвана рана правої кисті, відкриті багато уламкові переломи 3,4,5 п'ястки кісток з ушкодженням сухожилків розгиначів 3,4,5 на цьому рівні, що підтверджується витягом з виписки з медичної карти стаціонарного хворого №1/6544 та №1/201, довідкою Кам'янець-Подільської ЛКК Центральної районної лікарні №150 від 06.02.2015 року; виписним епікризом №03380 Хмельницької міської лікарні (травматологічне відділення).
Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні в своїх показаннях вказав, що позивач ремонтував шнек і під час виконання ремонту оператору сказали включити інший шнек, однак той не розібрався і включив шнек, який ремонтував позивач. В результаті цього позивачу було пошкоджено руку.Його з роботи забрали в лікарню.Травма виробнича.
Свідок ОСОБА_5 в судовому засіданні дав показання аналогічного змісту, та підтвердив,що мала місце виробнича ОСОБА_1 отримав пошкодження руки під час ремонтування шнеку,а хтось його запустив і останній отримав травму виробничого характеру.
Свідок ОСОБА_6 в суді пояснив, що він працював на час отримання травми позивачем інспектором по охорі праці і складав акт про нещасний випадок та отримання ОСОБА_1 травми невиробничого характеру.Він керувався при складені акту документами,які були надані, тобто лікарняними листами,та поясненням ОСОБА_1,що травма побутова.Він знав,що сталося ,але ОСОБА_1 сам вказував,що травма побутова.Крім того позивачу було сплачені великі кошти на час його лікування, і він не мав ніяких претензій до підприємства.
Як встановлено судом, по даному нещасному випадку, який трапився 25.11.2014 року не проводилось розслідування, оскільки не було проведено реєстрації, як це передбачено п.8 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 року №1232 (про кожний нещасний випадок потерпілий або працівник, який його виявив, чи інша особа - свідок нещасного випадку повинні негайно повідомити керівника робіт, який безпосередньо здійснює контроль за станом охорони праці на робочому місці (далі - безпосередній керівник робіт), чи іншу уповноважену особу підприємства і вжити заходів до надання необхідної допомоги потерпілому).
Відповідно до ст.. 22 Закону України Про охорону праці роботодавець повинен організовувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій відповідно до положення, що затверджується Кабінетом Міністрів України за погодженням з всеукраїнськими об'єднаннями профспілок. За підсумками розслідування нещасного випадку, професійного захворювання або аварії роботодавець складає акт за встановленою формою, один примірник якого він зобов'язаний видати потерпілому або іншій заінтересованій особі не пізніше трьох днів з моменту закінчення розслідування.
Відповідно до п. 12 Положення про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на підприємствах, в установах і організаціях (затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1993 р. N 623, власник, одержавши повідомлення про нещасний випадок, організує його розслідування комісією, до складу якої включаються: керівник (спеціаліст) служби охорони праці підприємства (голова комісії), керівник структурного підрозділу або головний спеціаліст, представник профспілкової організації, членом якої є потерпілий, або уповноважений трудового колективу з питань охорони праці, якщо потерпілий не є членом профспілки, а у разі гострих професійних захворювань (отруєнь) також спеціаліст санепідстанції.
Оскільки акт про нещасний випадок невиробничого характеру від 24.12.2014 року було складено зі слів ОСОБА_1,який на той час не міг в повній мірі усвідомлювати наслідки того,що сталося,а в дійсності стався нещасний випадок на виробництві під час виконання ОСОБА_1 трудових обов'язків,останній перебував на роботі,здійснював ремонтні роботи шнеку,не перебував у відгулах та у відпустці, із роботи його було відвезено до лікарні,суд вважає,що цей акт слід скасувати,як такий що не відповідає дійсності.Даний факт підтвердили свідки,допитані в судовому засіданні,які підписали вказаний акт.
Враховуючи, що з позивачем під час виконання ним трудових обов'язків стався нещасний випадок виробничого характеру , то відповідача слід зобов'язати провести повторне розслідування вказаного нещасного випадку.
На підставі викладеного, керуючись ст. 258 - 260, 263 - 265 ЦПК України суд, -
У Х В А Л И В :
Позов ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Кам'янець-Подільський комбікормовий завод , треті особи - Управління Держпраці у Хмельницькій області, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області задовольнити.
Скасувати акт про нещасний випадок невиробничого характеру від 24.12.2014 року, затверджений директором Товариства з обмеженою відповідальністю Кам'янець-Подільський комбікормовий завод ОСОБА_7
Зобов'язати Товариства з обмеженою відповідальністю Кам'янець-Подільський комбікормовий завод с. Гуменці ,Кам'янець - Подільського району,Хмельницької областиі код ЄДРПОУ 34422333 провести повторне розслідування нещасного випадку , який стався 25 листопада 2014 року на підприємстві з ОСОБА_1 , за встановленою законодавством формою.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Кам'янець-Подільський комбікормовий завод ( с. Гуменці Кам'янець - Подільського району. код ЄДРПОУ 34422333) судовий збір на користь держави в розмірі 1409,60 грн..
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 21 лютого 2019 року.
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Шевцова Л.М.
Суд | Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2019 |
Оприлюднено | 22.02.2019 |
Номер документу | 80003821 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні