Справа № 547/114/19
провадження № 1-кс/527/328/19
УХВАЛА
іменем України
про доручення експертній установі проведення
експертизи та про залучення експерта
22 лютого 2019 року слідчий суддя Глобинського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання заступника начальника СВ Семенівського ВП Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019170320000037 від 05 лютого 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 320 КК України про призначення судово-хімічної експертизи, -
ВСТАНОВИВ:
22 лютого 2019 року до Глобинського районного суду Полтавської області згідно ухвали Полтавського апеляційного суду від 14 лютого 2019 року надійшло клопотання заступника начальника СВ Семенівського ВП Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019170320000037 від 05 лютого 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 320 КК України про призначення судово-хімічної експертизи, на вирішення якої поставити наступні питання:
1) Чи міститься у 3-х блістерах (по 10 таблеток у кожному), які видав працівникам поліції ОСОБА_4 наркотичні засоби, психотропні речовини, прекурсори та їх аналоги?
2) Якщо так, то якого виду вони відносяться та яка їх вага в перерахунку на сухий залишок?
Для дослідження експерту направити три упаковки ( по одному блістеру на 10 таблеток кожен) лікарського препарату «П`ятерчатка ІС», запаковані до сейф-пакету №0002898, дозволити використання руйнуючих методів дослідження.
З клопотання слідчого вбачається, що до Семенівського ВП Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області надійшов письмовий рапорт про те, що працівниками аптеки поблизу Семенівської ЦРЛ по вул. Шевченка у смт. Семенівка Полтавської області безрецептурно здійснюється відпуск лікарських засобів із вмістом кодеїну.
05 лютого 2019 року ОСОБА_4 видав працівникам поліції три упаковки ( по одному блістеру на 10 таблеток кожен) лікарського препарату «П`ятерчатка ІС», які він придбав у аптеці поблизу Семенівської ЦРЛ по вул. Шевченка у смт. Семенівка Полтавської області.
Відомості за даним фактом внесено в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № №12019170320000037 від 05 лютого 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 320 КК України.
Вищевказані три упаковки лікарського препарату «П`ятерчатка ІС» по даному кримінальному провадженні визнані речовим доказом.
Таким чином, під час досудового слідства виникла необхідність у проведенні судово-хімічної експертизи з метою встановлення, чи містять вилучені таблетки засоби, наркотичні, психотропні речовини, прекурсори та їх аналоги, адже вказані відомості мають істотне значення для кримінального провадження і можуть бути встановлені лише із застосуванням спеціальних знань.
У судове засідання заступник начальника СВ Семенівського ВП Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 не з`явився, направив до суду заяву, в якій просить проводити розгляд клопотання за його відсутності, клопотання підтримував.
Відповідно до ч. 3 ст. 244 КПК України, особа, яка подала клопотання, повідомляється про місце та час його розгляду, проте її неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання, крім випадків, коли її участь визнана слідчим суддею обов`язковою.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019170320000037 від 05 лютого 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 320 КК України про призначення судово-хімічної експертизи, дійшов висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог частини першої статті 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами за дорученням слідчого судді або суду, наданими за клопотанням сторони кримінального провадження, або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.
Відповідно до ч. 1 ст. 243 КПК України, експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
Як зазначено в ч. 1 ст. 244 КПК України, у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.
Відповідно до частин 6 та 7 статті 244 КПК України, слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи. До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням. Слідчий суддя має право не включити до ухвали запитання, поставлені особою, яка звернулася з відповідним клопотанням, якщо відповіді на них не стосуються кримінального провадження або не мають значення для судового розгляду, обґрунтувавши таке рішення в ухвалі.
Приймаючи до уваги викладене, а також те, що слідчим у своєму клопотанні доведено, що для з`ясування обставин, які мають істотне значення у кримінальному провадженні, необхідні спеціальні знання, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність доручити експертній установі провести судово-хімічну експертизу, для проведення якої залучити експерта.
Керуючись статями 40, 242-244 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання заступника начальника СВ Семенівського ВП Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019170320000037 від 05 лютого 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 320 КК України про призначення судово-хімічної експертизи - задовольнити.
Доручити Полтавському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України (36000,м.Полтава,провул.Рибальський,8) провести судово-хімічну експертизу, для проведення якої залучити відповідного експерта експертної установи.
На вирішення експертизи поставити такі питання:
1) Чи міститься у 3-х блістерах (по 10 таблеток у кожному), які видав працівникам поліції ОСОБА_4 наркотичні засоби, психотропні речовини, прекурсори та їх аналоги?
2) Якщо так, то якого виду вони відносяться та яка їх вага в перерахунку на сухий залишок?
Для дослідження експерту направити три упаковки ( по одному блістеру на 10 таблеток кожен) лікарського препарату «П`ятерчатка ІС», запаковані до сейф-пакету №0002898.
Для дослідження експертам надати дозвіл на застосування руйнівних методів.
Дозволити корегування поставлених питань згідно ч.2 ст.101 та ч.3 ст. 102 КПК України.
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову від виконання покладених на експерта обов`язків за ст.ст. 384, 385 КК України.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Глобинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 80018491 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів |
Кримінальне
Глобинський районний суд Полтавської області
Олефір А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні