УХВАЛА
21 лютого 2019 року
Київ
справа №805/3635/17-а
адміністративне провадження №К/9901/4199/19
Суддя Касаційного адміністративного суду у Верховному Суді Гриців М.І. , під час розгляду касаційної скарги Головного управління Держпраці у Донецькій області (далі - ГУ Держпраці) на постанову Першого апеляційного адміністративного суду від 10 грудня 2018 року у справі за позовом Державної установи Маріупольський виправний центр (№138) до ГУ Держпраці про визнання незаконними та скасування постанов про накладення штрафів за порушення законодавства про працю,
встановив:
Перший апеляційний адміністративний суд постановою від 10 грудня 2018 року скасував рішення Донецького окружного адміністративного суду від 20 червня 2018 року про відмову у задоволенні позову та постановив нове рішення, яким позовні вимоги задовольнив.
ГУ Держпраці не погодилося з рішенням суд апеляційної інстанції і 08 лютого 2019 року подало касаційну скаргу про їх скасування.
Касаційна скарга подана без дотримання встановлених процесуальним законом форми змісту та строків її подання.
Відповідно до частини першої статті 329 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Скаржник заявив клопотання про поновлення пропущеного строку, в якому зазначає, що копію оскаржуваного рішення отримав 19 грудня 2018 року, однак, неукомплектованість відділу юридичного забезпечення Управління Держпраці та велике завантаження працівників відділу унеможливило вчасно подати касаційну скаргу.
Оскаржуване рішення суд постановив 10 грудня 2018 року. Повний текст рішення виготовив 11 грудня 2018 року. Розгляд справи у суді апеляційної інстанції провадився у відкритому судовому засіданні. Копію рішення суду апеляційної інстанції скаржник отримав 19 грудня 2018 року Касаційна скарга на це рішення подана (здана на пошту) 08 лютого 2019 року (останнім днем подання касаційної скарги є 18 січня 2019 року), тобто з пропуском визначеного статтею 329 КАС строку на касаційне оскарження.
Зі сказаного випливає, що зазначені у клопотанні причини пропуску строку у зіставленні з відомостями про дату постановлення оскарженого судового рішення, проміжок часу, що сплинув з дня його прийняття до дня подання касаційної скарги, дають підстави вважати їх необґрунтованими, а звідси - неповажними для поновлення строку.
За частини третьої статті 332 КАС касаційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 329 цього Кодексу, і особа, яка її подала, клопоче про їх поновлення та вказує для цього підстави, але підстави, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Відповідно до частини шостої статті 59 КАС оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.
Стороною у цій справі є ГУ Держпраці, яке очолює його керівник. Касаційна скарга подана від імені ГУ Держпраці його представником, повноваження на представництво якого засвідчено не керівником цього державного органу, а іншою особою - Першим заступником начальника управління.
Відповідно до частини третьої статті 59 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.
До касаційної скарги не додано довіреності, засвідченої в порядку встановленому законом, зі змісту якої можна визначити, що вона видана за підписом керівника ГУ Держпраці або на підставі та в порядку, з якого можна визначити її дійсність та відповідність порядку, встановленому законом.
До касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору (частина четверта статті 330 КАС).
До усунення зазначених недоліків подальший розгляд касаційної скарги неможливий. У зв'язку з цим відповідно до вимог статей 169, 332 КАС скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення її недоліків. Протягом цього строку скаржнику потрібно звернутись до суду із заявою про поновлення строку, де вказати інші підстави для поновлення строку представити документи, що посвідчують повноваження представника ГУ Держпраці та надати суду документ про сплату судового збору у сумі 37728 грн.
Щодо суми судового збору слід зазначити таке.
Відповідно до підпункту 3 пункту 3 частини другої статті 4 Закону № 3674-VI (у редакції Закону № 2147-VІІІ, який набрав чинності з 15 грудня 2017 року) ставка судового збору за подання касаційної скарги на рішення суду встановлена у розмірі 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
На момент звернення з позовом пункт 3 частини другої статті 4 Закону № 3674-VI передбачав, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, ставка судового збору була встановлена у розмірі 1, 5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У частині першій статті 4 Закону № 3674-VI визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до статті 7 Закону України від 21 грудня 2016 року № 1801-VІІІ Про Державний бюджет України на 2017 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі з 1 січня 2017 року встановлено 1600 грн.
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за звернення з цією касаційною скаргою, складає 37728 грн. (18864 грн*200%).
Судовий збір необхідно сплатити за наступними реквізитами: отримувач коштів УК у Печерському районі/Печерський район/22030102, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача 31219207026007, код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходу бюджету 22030102 Судовий збір (Верховний Суд, 055), символ звітності банку 207.
У разі невиконання вимог цієї ухвали касаційна скарга буде повернута скаржнику в порядку, встановленому статтею 169 КАС.
Керуючись статтями 169, 330, 332 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Відмовити у задоволенні клопотання Головного управління Держпраці у Донецькій області про поновлення строку на постанову Першого апеляційного адміністративного суду від 10 грудня 2018 року.
Касаційну скаргу Головного управління Держпраці у Донецькій області залишити без руху.
Недоліки слід усунути протягом 10 днів з дня вручення цієї ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М.І. Гриців
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2019 |
Оприлюднено | 24.02.2019 |
Номер документу | 80034965 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Гриців М.І.
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Міронова Галина Михайлівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Міронова Галина Михайлівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Міронова Галина Михайлівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Міронова Галина Михайлівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Міронова Галина Михайлівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Міронова Галина Михайлівна
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Міронова Галина Михайлівна
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Міронова Галина Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні