Рішення
від 19.02.2019 по справі 610/3580/18
БАЛАКЛІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 610/3580/18

2/610/101/2019

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

19.02.2019 року Балаклійський районний суд Харківської області у складі:

головуючого - судді Тімонової В.М.,

за участі секретаря судового засідання Косолапової Ю.А.,

представника позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження в м. Балаклія Харківської області цивільну справу № 610/3580/18 (пр. № 2/610/101/2019) за позовом Лозівської місцевої прокуратури Харківської області в інтересах держави в особі Департаменту фінансів Харківської обласної державної адміністрації до ОСОБА_2 про відшкодування витрат закладу охорони здоров'я на лікування потерпілого від злочину, -

ВСТАНОВИВ:

30 листопада 2018 року в.о. керівника Лозівської місцевої прокуратури Харківської області в інтересах держави в особі Департаменту фінансів Харківської обласної державної адміністрації звернувся до суду із позовною заявою до ОСОБА_2, у якій просить стягнути з відповідача на користь Департаменту фінансів Харківської обласної державної адміністрації 4686,47 гривень витрат закладу охорони здоров'я на лікування потерпілого від злочину.

У позовній заяві зазначено, що на лікування потерпілого ОСОБА_3 у КЗОЗ Обласна клінічна лікарня - центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Харківської обласної ради витрачено 4686,47 гривень. Зазначений заклад охорони здоров'я фінансується з державного бюджету Департаментом фінансів Харківської обласної державної адміністрації. Порушені економічні інтереси держави в особі Департаменту фінансів Харківської обласної державної адміністрації, яким самостійно позов не пред'явлено, тому є підстави для захисту прокуратурою інтересів держави у суді.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримала, просила його задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлявся належним чином за останнім відомим місцем проживання (перебування) та шляхом розміщення оголошення на сайті "Судова влада", причини неявки суду не повідомив, відзиву на позовну заяву та заяви про розгляд справи за його відсутності не подав.

У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо за положеннями ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється (частина друга статті 247 ЦПК України).

За загальним правилом частини першої статті 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею. При цьому відповідно до частини четвертої названої статті Кодексу у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

З огляду на це та враховуючи одночасне існування умов, перелічених у частині першій статті 280 ЦПК України, визнавши достатніми наявні в справі матеріали для встановлення прав і взаємовідносин сторін, суд за згодою представника позивача, наданою ним у письмовій заяві про розгляд справи без його участі, вважає за можливе розглянути справу за відсутності належно повідомленого про судове засідання відповідача у порядку заочного провадження з дотриманням встановлених законом вимог і постановити заочне рішення.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Суд, дослідивши докази по справі, дійшов висновку про задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.

Судовим розглядом встановлено, що вироком Балаклійського районного суду Харківської області від 05.09.2018 року ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.122 КК України та призначено покарання у виді 2 років позбавлення волі. В силу ст.75 КК України звільнено ОСОБА_2 від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо він протягом іспитового строку терміном 2 роки не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки. Відповідно до вказаного вироку, 09 травня 2018 року близько 01.00 години в м. Балаклія Харківської області ОСОБА_2, перебуваючи біля буд. 2-Б по вул. Центральній, на ґрунті раптово виниклих особистих неприязних відносин з ОСОБА_3, наніс останньому удар кулаком правої руки в лобно-скроневу ділянку голови зліва, потім наніс кулаком лівої руки в ділянку рота справа та передніх зубів, та один удар взутою лівою ногою в лобно-скроневу ділянку голови справа, в результаті чого потерпілому було спричинено наступні тілесні ушкодження: гостра закрита черепно-мозкова травма у формі забою головного мозку середнього ступеню з формуванням підгострої пластинчастої субдуральної гематоми лівої гемісфери, з наявністю саден на верхній губі і синців та саден на обличчі. Зазначена черепно-мозкова травма у формі забою головного мозку середнього ступеню з формуванням підгострої пластинчастої субдуральної гематоми лівої гемісфери відноситься до ушкоджень середнього ступеню тяжкості за критерієм тривалості розладу здоров'я. Синці та садна на обличчі відносяться до ушкоджень легкого ступеню тяжкості.

Відповідно до довідки КЗОЗ Обласна клінічна лікарня - центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф від 27.07.2018 року та довідки вартості лікування, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 перебував на стаціонарному лікуванні в нейрохірургічному відділенні КЗОЗ ОКЛ-ЦЕМД та МК з 25.05.2018 року по 04.06.2018 року. Витрати на лікування хворого ОСОБА_4 склали 4686,47 грн. (а.с. 5,6).

Згідно з ч.1ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

У відповідності до ч.1ст.1206 ЦК України, особа, яка вчинила злочин, зобов'язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров'я на лікування потерпілого від цього злочину, крім випадку завдання шкоди при перевищенні меж необхідної оборони або у стані сильного душевного хвилювання, що виникло раптово внаслідок насильства або тяжкої образи з боку потерпілого.

Відповідно до ч.3 ст.23 Закону України "Про прокуратуру", прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу . Наявність таких обставин обгрунтовується прокурором у порядку, передбаченому ч.4 ст.23 Цього закону. Отже, виключними випадками, за яких прокурор може здійснювати представництво інтересів держави в суді, є порушення або загроза порушення інтересів держави.

Аналіз ч.3 ст.23 Закону України "Про прокуратуру" дає підстави стверджувати, що прокурор може представляти інтереси держави в суді у випадках: якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження; у разі відсутності такого органу.

Департаментом фінансів Харківської обласної державної адміністрації - державного органу, яким фінісується зазначена лікарня, не було вжито заходи до стягнення завданих державі збитків. Таким чином, у даному випадку порушені економічні інтереси держави в особі Департаменту фінансів Харківської обласної державної адміністрації, оскільки добровільно збитки державі від лікування потерпілого від злочину не відшкодовані, що є підставою для захисту прокуратурою інтересів держави в суді.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне стягнути із відповідача понесені закладом охорони здоров'я витрати на лікування потерпілого від злочину в розмірі 4686,47 грн.

Внаслідок задоволення позову, судовий збір відповідно до ст.141 ЦПК України підлягає стягненню з відповідача на користь держави.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1166, 1206 ЦК України, ст.ст. 12, 13, 81, 141, 258, 259, 263-265, 280-282 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Позов Лозівської місцевої прокуратури Харківської області в інтересах держави в особі Департаменту фінансів Харківської обласної державної адміністрації до ОСОБА_2 про відшкодування витрат закладу охорони здоров'я на лікування потерпілого від злочину - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Департаменту фінансів Харківської обласної державної адміністрації 4686 (чотири тисячі шістсот вісімдесят шість) грн. 47 коп. за лікування потерпілого від кримінального правопорушення.

Стягнути з ОСОБА_2 , на користь держави судовий збір у розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні вісімдесят копійок).

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Позивач має право оскаржити заочне рішення до Харківського апеляційного суду через Балаклійський районний суд Харківської області шляхом подачі протягом тридцяти днів з дня його проголошення апеляційної скарги.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Позивач: Лозівська місцева прокуратура Харківської області, місцезнаходження: 64602, Харківська область, м. Лозова, вул. Богданівська, 17.

В інтересах держави в особі: Департаменту фінансів Харківської обласної державної адміністрації, місцезнаходження: 61022, м. Харків, пл. Свободи, 5, Держпром, 9 під'їзд, 6 поверх.

Відповідач: ОСОБА_2, місце проживання: 64200, АДРЕСА_1.

Копію рішення направити відповідачу рекомендованою поштою з повідомленням не пізніше двох днів з дня його проголошення.

Повний текст рішення складено 22.02.2019 року.

Суддя В.М. Тімонова

СудБалаклійський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення19.02.2019
Оприлюднено24.02.2019
Номер документу80038953
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —610/3580/18

Ухвала від 09.06.2023

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Городецький Д. І.

Рішення від 19.02.2019

Цивільне

Балаклійський районний суд Харківської області

Тімонова В. М.

Рішення від 19.02.2019

Цивільне

Балаклійський районний суд Харківської області

Тімонова В. М.

Ухвала від 27.12.2018

Цивільне

Балаклійський районний суд Харківської області

Тімонова В. М.

Ухвала від 05.12.2018

Цивільне

Балаклійський районний суд Харківської області

Тімонова В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні