печерський районний суд міста києва
Справа № 757/6522/19-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 лютого 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Печерського районного суду міста Києва клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, яке здійснюється слідчими Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України та інших органів досудового розслідування Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 42017030000000333 від 26.07.2017 про арешт майна, -
В С Т А Н О В И В :
11.02.2019 у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, яке здійснюється слідчими Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України та інших органів досудового розслідування Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 42017030000000333 від 26.07.2017 про арешт майна на грошові кошти у безготівковому вигляді, що знаходяться на банківському рахунку № НОМЕР_1 (українська гривня) відкритий ТОВ «Артем-Транс» (код ЄДРПОУ 41878256) в Казначействі України(ел. адм. подат.) (МФО 899998) за адресою: м. Київ, вул. Бастіонна, 6 (м. Київ, площа Лесі Українки, 1).
Згідно з нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
13 лютого 2019 року, до початку розгляду клопотання, стороною кримінального провадження, прокурором було подане клопотання про розгляд клопотання у його відсутність, також, прокурором у заяві зазначено, що клопотання підтримує в повному обсязі, із підстав, наведених у ньому та просить слідчого суддю задовольнити вказане клопотання.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Частиною 1 статті 172 КПК України передбачено окрім іншого, що неприбуття слідчого, прокурора у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використаннісвоїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання у відсутність не з`явившихся осіб, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.
Вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, надходжу до наступних висновків.
Генеральною прокуратурою України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42017030000000333 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.07.2017, за фактом формування невстановленою групою осіб «штучного» податкового кредиту для підприємств експортерів продукції, які в подальшому отримують безпідставне право на бюджетне відшкодування, за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 205 КК України.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що злочинне угрупування, яке надає послуги з мінімізації митних платежів та незаконного формування схемного податкового кредиту, в якому задіяні працівники митниці, відповідальні за митне оформлення імпортованих автомобілів, уповноважені брокери та службові особи підприємств-експортерів, підприємств-імпортерів, підприємств реального сектору економіки, а також, особи, що здійснюють транспортування автомобілів на митну територію України.
Також, під час досудового розслідування встановлено, що в зоні діяльності Хмельницької митниці ДФС гр. ОСОБА_4 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Плужне, Ізяславського району Хмельницької області, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . (до 2010 року працівник Хмельницької митниці ДМС України), з метою здійснення злочинної діяльності по ухиленню від сплати податків при митному оформленні автотранспортних засобів по підробленим документам, створено ТОВ «Артем-Транс» код 41878256 з січня 2018 року перебуває на обліку в ДПІ у м. Хмельницькому ГУ ДФС у Хмельницькій області, адреса: м. Хмельницький, вул. Вінницька, буд. 1, директором, головним бухгалтером та засновником призначено ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 (і.н. НОМЕР_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ), ТОВ «Вертекс Біс» (код 41300217, адреса: м. Хмельницький, вул. Вінницька, буд. 1, директором, головним бухгалтером та засновником призначено ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 (і.н. НОМЕР_3 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 ), ТОВ «Подільська Регіональна Агенція» (код за ЄДРПОУ 38662402, адреса: м. Хмельницький, вул. Вінницька, буд. 1, директором та головним бухгалтером призначено ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_4 (і.н. НОМЕР_4 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 ) та ТОВ «Елмонд» (код за ЄДРПОУ 40535813), підприємство до 03.06.2016 року перебувало на обліку в ДПІ у м. Хмельницькому.
ТОВ «Артем-Транс» здійснює/здійснювало імпорт в Україну вживаних транспортних засобів, тягачів, напівпричепів, мотоциклів, спецтехніки, с/г техніки та навісного обладнання до неї. Митне оформлення ТМЦ відбувалося на митному посту «Хмельницький-центральний» Хмельницької митниці ДФС по підробленим документам (договорів купівлі-продажу, рахунків-фактур (інвойсів) та інших), підготовкою яких займалося/займається підконтрольне підприємство ТОВ «Подільська Регіональна Агенція» (код за ЄДРПОУ 38662402), яке надає брокерські послуги. Також, у здійсненні протиправної діяльності підприємства задіяний ФОП ОСОБА_8 (код НОМЕР_5 , м. Хмельницький), який являється судовим експертом - авто товарознавцем і за попередньою домовленістю з організатором схеми готує висновки експертного авто товарознавчого дослідження, а саме зазначає недостовірні відомості щодо технічних характеристик, пошкоджень та інше, які в подальшому впливають на зменшення митної вартості імпортованих транспортних засобів.
Для забезпечення «легітимності» діяльності центру мінімізації митних платежів організатори злочинної групи використовують в господарській діяльності ТОВ «Артем-Транс», реквізити підконтрольних компаній, в тому числі і нерезидентів ARKA SERVICE UG, Німеччина, ASANTECH SP.Z.O.O., Польща, SCANDIO IMPEX LIMITED PARTNERSHIP, Канада VERMICEL RESOURCES LP, Великобританія, TRANS-LOGISTICS-EUROPE Sp.z.o.o., Польща.
Відповідно для заниження фактурної вартості імпортованих товарів, учасниками використовувалась схема, відповідно до якої замовлений (придбаний) особою товар (сідельний тягач, транспортний засіб, спецтехніка, інше) відображався як власність вищезазначених підприємств-нерезидентів із відповідним внесенням в документи митного оформлення недостовірних даних про вартість, роки випуску та дати перших реєстрацій, стан, номенклатуру імпортованого товару та з використанням підроблених інвойсів, сертифікатів, висновків експертного авто товарознавчого дослідження та інших документів, необхідних для кінцевої мети злочинної діяльності - заниження митних платежів.
Розрахунки з ТОВ «Артем-Транс» за придбані транспортні засоби проводяться в два етапи: безготівковим через банківські рахунки підприємств (згідно документів із заниженою вартістю) та готівковим шляхом частина фактичної вартості імпортованого товару, яка передається готівкою або вноситься на особисті карткові рахунки підконтрольних осіб. Відповідно, суми коштів, отримані від реалізації транспортних засобів, лише частково відображаються в бухгалтерському обліку ТОВ «Артем-Транс».
Загальний обсяг імпортних операцій з жовтня 2018року по січень 2019 року становить 17341,2 тис.грн., обсяг реалізованих товарно-матеріальних цінностей на території України в цей же період 11301,4 тис.грн.
У поданих до митного оформлення документах зазначено, що відправником автомобілів є нерезиденти ARKA SERVICE UG, Німеччина, ASANTECH SP. Z O.O., Польща, SCANDIO IMPEX LIMITED PARTNERSHIP, Канада, VERMICEL RESOURCES LP, Великобританія, TRANS-LOGISTICS-EUROPE Sp.z.o.o., Польща, однак останні фактичного постачання товару не здійснюють, при чому всі витрати по придбанню транспортних засобів за кордоном несуть фізичні особи (замовники), а не юридична особа отримувач, що дозволяє останній ухилятись від сплати податку на прибуток та інших обов`язкових платежів. Крім того під час діяльності зазначеної схеми відбувається значне накопичення товарних залишків (нереалізованих ТЗ), що дозволяє проводити незаконні маніпуляції з податковим кредитом, зокрема надавати податкову вигоду підприємствам реального сектору економіки, як правило шляхом документального відображення реалізації товару.
Згідно умов укладених контрактів ТОВ «Артем-Транс» із нерезидентами щодо постачання транспортних засобів оплата по факту постачання автомобіля не відбувається (фактично оплата проводиться замовником автомобіля).
Встановлено, що контракти купівлі продажу ТОВ «Артем-Транс» із нерезидентами ARKA SERVICE UG, Німеччина, ASANTECH SP. Z O.O., Польща, SCANDIO IMPEX LIMITED PARTNERSHIP, Канада, VERMICEL RESOURCES LP, Великобританія, TRANS-LOGISTICS-EUROPE Sp.z.o.o., Польща, не підписані керівниками відправників особисто, на контрактах замість підписів, наявні їх відтворення за допомогою засобів механічного або іншого копіювання, електронно-числового підпису або іншого аналога власноручного підпису. А також, підписи керівників компаній нерезидентів на контрактах купівлі продажу із кожною окремою українською компанією суттєво різняться між собою.
Всі транспортні засоби, які випущені у вільний обіг з порушенням законодавства, переміщувалися, як правило, у пунктах пропуску Львівської та Волинської митниць ДФС.
Так, вибірковим аналізом окремих автотранспортних засобів, в т.ч. автомобілів марки «МАN», встановлено невідповідність записів щодо типу та випуску транспортних засобів у вільний обіг, що давало можливість ухилятись від сплати податків по кожному автомобілю від 250 до 700 тис. гривень.
Зібрані докази свідчать про довготривале існування злочинної схеми ухилення від сплати податків та митних платежів. Як наслідок, збитки державному бюджету тільки по 3 автомобілях марки «МАN», становлять більше 1,0 млн. гривень.
Декларування товарів та невірне нарахування податків за МД здійснювали на підставі договору, посадові особи ТОВ «Подільська Регіональна Агенція» (код ЄДРПОУ 40287997, адреса: м. Хмельницький, вул. Вінницька, буд.1, офісне приміщення де фактично працюють брокери товариства, за адресою: м. Хмельницький вул. Північній, 95/1, за місцем розташування митного поста «Хмельницький-центральний»). Виготовлення висновків експертного авто товарознавчого дослідження із заниженням вартості транспортних засобів, відповідно до яких нараховувались податки та митні платежі, здійснювалося на підставі договору з ФОП ОСОБА_8 (код НОМЕР_5 , офісне приміщення розташоване за адресою: АДРЕСА_5 , за місцем розташування митного поста «Хмельницький-центральний»).
Реалізація ввезених на митну територію України транспортних засобів ТОВ «Артем-Транс» відображається в адресу фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб з мінімальною націнкою.
Внаслідок вищезазначених фактів сума не сплати податків в тому числі митних платежів (мито+акциз+ПДВ) складає понад 5 116 791,03 грн.
Також досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ «Артем-Транс» (код 41878256) перебуває на обліку в ДПІ у м. Хмельницькому ГУ ДФС у Хмельницькій області, засновником, директором та головним бухгалтером є ОСОБА_5 , має відкритий рахунок: № НОМЕР_1 (українська гривня) в Казначействі України (ел. адм. подат.) (МФО 899998) за адресою: м. Київ, вул. Бастіонна, 6 (м. Київ, площа Лесі Українки, 1), на який зараховуються кошти від СГД за покупку автотранспортна, який фактично розмитнений за заниженою ставкою акцизного податку та в подальшому реалізований фізичним особам.
Прокурор вказує, що кошти, які перераховані СГД на рахунки ТОВ «Артем-Транс» № НОМЕР_1 (українська гривня) в Казначействі України (ел. адм. подат.) (МФО 899998), є предметом кримінального правопорушення, одержані ТОВ «Артем-Транс» внаслідок його вчинення, а тому з метою відшкодування шкоди завданої кримінальним правопорушенням та недопущенням подальшого їх розкрадання, забезпечення можливої конфіскації, підлягають арешту.
Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: забезпечення речових доказів.
Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 КПК України); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Так, слідчим суддею встановлено, що 04.02.2019 вказане майно визнано речовими доказами в кримінальному провадженні.
Прокурором доведено, що вказане майно могло бути набуто кримінально протиправним шляхом та отримано внаслідок вчинення кримінального правопорушення, тобто відповідає критеріям визначеним ст. 98 КПК України, та у випадку не накладення арешту на вказане майно, це може призвести до подальшого відчуження або до інших наслідків, які можуть перешкоджати досудовому розслідуванню.
За викладених обставин, враховуючи правове обґрунтування клопотання, яке відповідає положенням ст. ст. 170-173 КПК України, приходжу до переконання, що клопотання слідчого про накладення арешту на майно підлягає задоволенню з метою збереження речових доказів, задля забезпечення дієвості та об`єктивності розслідування у вказаному кримінальному провадженні, оскільки незастосування арешту може призвести до відчуження майна.
Приходячи до такого висновку, слідчий суддя враховує й те, що в даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження станом на час прийняття рішення вимагають вжиття такого методу державного регулювання як накладення арешту. При цьому, доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження слідчим суддею не встановлено.
Таким чином, клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 107, 131, 132, 170173, 309 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання прокурора першого відділу процесуального керівництва управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінальних правопорушень, підслідних Державному бюро розслідувань, яке здійснюється слідчими Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України та інших органів досудового розслідування Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 у кримінальномупровадженні №42017030000000333від 26.07.2017про арештмайна задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти у безготівковому вигляді, що знаходяться на банківському рахунку № НОМЕР_1 (українська гривня) відкритий ТОВ «Артем-Транс» (код ЄДРПОУ 41878256) в Казначействі України(ел. адм. подат.) (МФО 899998) за адресою: м. Київ, вул. Бастіонна, 6 (м. Київ, площа Лесі Українки, 1), які в подальшому надходитимуть на зазначені рахунки, з метою забезпечення схоронності речового доказу та можливої конфіскації майна.
Заборонити розпоряджатися грошовими коштами, що знаходяться на банківському рахунку № НОМЕР_1 (українська гривня) відкритих ТОВ «Артем-Транс» (код ЄДРПОУ 41878256) в Казначействі України (ел. адм. подат.) (МФО 899998) та грошовими коштами, які надходитимуть на зазначений поточний рахунок за винятком видаткових операцій по сплаті аліментів, податків, зборів, інших обов`язкових платежів до державного бюджету та виплати заробітної плати працівникам.
Зобов`язати слідчого/прокурора у кримінальному провадженні передати ухвалу особі, на майно якої, накладено арешт.
Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 80045018 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Писанець В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні