Ухвала
від 25.02.2019 по справі 420/304/19
НОВОПСКОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата документу 25.02.2019

ЄУ № 420/304/19

Провадження №2/420/381/19

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

25 лютого 2019 року смт. Новопсков

Луганська область

Суддя Новопсковського районного суду Луганської області Пронька В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про стягнення заборгованості за кредитними договорами,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 через свого представника ОСОБА_7 звернулася до Новопсковського районного суду Луганської області із позовною заявою до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про стягнення заборгованості за кредитними договорами.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що вищевказана позовна заява не може бути прийнята до провадження Новопсковського районного суду Луганської області з огляду на наступне.

Позовна заява в інтересах ОСОБА_1 підписана її представником ОСОБА_7, який діє на підставі довіреності від 03.08.2018, посвідченої приватним нотаріусом Старобільського районного нотаріального округу Луганської області, зареєстрованої в реєстрі за № 773.

Згідно з ч. 1 ст. 58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Відповідно до ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.

Відповідно до положень ч. 6 ст. 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно ст. 7 Закону України Про державний бюджет України на 2019 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2019 року становить 1921,00 грн. Тобто, до малозначних справ відносяться справи, в яких ціна позову не перевищує 192100,00 грн.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, ціна позову в справі складає 266427,21 грн. Таким чином, представником у даній справі з 01.01.2019 може бути виключно адвокат чи законний представник.

Згідно п.18 Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України, положення цього Кодексу застосовуються з урахуванням п.п. 11 п. 16-1 розділу ХV Перехідні положення Конституції України.

За приписами ч. 3 ст. 131-2 Конституції України виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.

Згідно із положеннями п.п. 11 п. 16-1 Перехідних положень Конституції України представництво відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 131-1 та ст. 131-2 Конституції України з 1 січня 2019 року представництво у суді першої інстанції має здійснюватися виключно прокурорами або адвокатами.

Повноваження адвоката як представника підтверджується довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність (ч. 4 ст.62 ЦПК України)

Згідно із ч. 1 ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4)доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Доказів на підтвердження того, що ОСОБА_7 здійснює адвокатську діяльність та представляє інтереси позивача як адвокат, до позовної заяви не надано.

Крім того, інформація про те, що ОСОБА_7 має право на зайняття адвокатською діяльністю в Єдиному реєстрі адвокатів України відсутня.

Також, в матеріалах позовної заяви відсутні будь-які докази про те, що ОСОБА_7 є законним представником ОСОБА_1

Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, заява повертається у випадку, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або посадове становище якої не вказано.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що позовна заява подана та підписана особою, яка не має повноважень на представництво інтересів позивача у даній цивільній справі після 01.01.2019, оскільки не є адвокатом та законним представником, за таких обставин, вказану позовну заяву, відповідно до положень п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, необхідно повернути позивачу, роз'яснивши при цьому право останньої на повторне звернення із даною позовною заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Суддя звертає увагу, що практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини її основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 58, 60, п. 1 ч.4 ст.185, ст. ст. 260, 261, 352-354 ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про стягнення заборгованості за кредитними договорами повернути позивачу з усіма доданими документами.

Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із позовною заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Луганського апеляційного суду, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15Перехідних положень ЦПК України в редакції Закону України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів № 2147-VIII від 03.10.2017, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією кодексу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її апеляційне оскарження..

Суддя: В.В. Пронька

СудНовопсковський районний суд Луганської області
Дата ухвалення рішення25.02.2019
Оприлюднено28.02.2019
Номер документу80091290
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —420/304/19

Рішення від 26.03.2019

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Бутенко А. В.

Ухвала від 25.02.2019

Цивільне

Новопсковський районний суд Луганської області

Пронька В. В.

Ухвала від 28.01.2019

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Бутенко А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні