Справа № 444/1954/18
Провадження № 2/444/172/2019
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2019 року Жовківський районний суд Львівської області у складі :
головуючого судді Мікула В. Є.,
секретар судового засідання Савчук Г.В.
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Жовква Львівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Жовківської районної державної адміністрації, треті особи : Жовківська державна нотаріальна контора, Туринківська сільська рада Жовківського району Львівської області про визнання права власності на нерухоме майно, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про визнання за нею в порядку спадкування права власності на спадкове майно, яке залишилося після смерті її бабці ОСОБА_2. Свої позовні вимоги, мотивує тим, 19.12.2014 року померла її бабця ОСОБА_2, що стверджується свідоцтвом про смерть виданим Туринківською сільською радою 22.12.2014р. серія 1-СГ № 376325. До дати смерті бабці, ОСОБА_2 було виготовлено технічну документацію з розрахунку середньої земельної частки (паю) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, та присвоєно кадастровий номер земельній ділянці.
За життя бабця Позивача склала в її користь заповіт 21.05.2014 р., згідно якого все майно заповіла їй. Земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва передала в оренду та видала довіреність на оформлення документів на землю.
05.12.2015 року Жовківським районним управлінням юстиції було видано свідоцтво про право власності на земельну ділянку площею 0,2923 га. кадастровий номер 4622789200:33:000:0061 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та земельну ділянку площею 0,6417 га. для ведення товарного сільськогосподарського виробництва кадастровий номер 4622789200:02:000:0053 на території Туринківської сільської ради. Однак реєстрація таких документів була здійснена після смерті бабці, та не може бути взята до уваги.
Позивач звернулася до нотаріальної контори про оформлення спадщини на дану ділянку, однак Позивачу було відмовлено. Просить задоволити позов.
Позивач в підготовче засідання не з явився, однак подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить такі задоволити.
Представники відповідачів в підготовче засідання не з'явилися, хоча про час та місце розгляду справи були належно повідомлені. Однак, представником відповідача - Туринківською сільською радою та представником третьої особи - Жовківською державною нотаріальною конторою надіслано до суду листи про відсутність заперечень проти позовних вимог позивача та розгляд справи у відсутності їх представників.
Оскільки сторони в підготовче засідання не з'явились, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксація підготовчого засідання з допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи та перевіривши їх доказами, а відтак, з'ясувавши дійсні обставини справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги належить задовольнити з наступних підстав.
Згідно із ч. 1 ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
З копії свідоцтва про смерть серії 1-СГ № 376325 від 22 грудня 2014 року вбачається, що ОСОБА_2 померла 19.12.2014 року.
З пояснень Позивача вбачається, що до дати смерті ОСОБА_2 було виготовлено технічну документацію з розрахунку середньої земельної частки (паю) для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, та присвоєно кадастровий номер земельній ділянці. За життя ОСОБА_2 склала в користь Позивача заповіт 21.05.2014р., згідно якого все майно заповіла мені. Земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва ОСОБА_2 передала в оренду та видала довіреність на оформлення документів на землю.
З матеріалів справи вбачається, що 05.12.2015 року Жовківським районним управлінням юстиції було видано свідоцтво про право власності на земельну ділянку площею 0,2923 га. кадастровий номер 4622789200:33:000:0061 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та земельну ділянку площею 0,6417 га. для ведення товарного сільськогосподарського виробництва кадастровий номер 4622789200:02:000:0053 на території Туринківської сільської ради.
З пояснень Позивача вбачається, що реєстрація таких документів була здійснена після смерті бабці, та не може бути взята до уваги. Позивач звернулася до нотаріальної контори про оформлення спадщини на дану ділянку, однак їй було відмовлено.
Відповідно до ст.1 Закону України Про Державний земельний кадастр державний земельний кадастр - єдина державна геоінформаційна система відомостей про землі, розташовані в межах державного кордону України, їх цільове призначення, обмеження у їх використанні, а також дані про кількісну і якісну характеристику
земель, їх оцінку, про розподіл земель між власниками і користувачами;
Державна реєстрація земельної ділянки - внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера.
Громадяни набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Оскільки, згадані вище земельні ділянки не перебувають ні в комунальній ні в державній власності, то на такі земельні ділянки не поширюються повноваження органу місцевого самоврядування та виконавчої влади.
Відповідно до п.8 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ від 16.04.2004 року №7 органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов язані з реалізацією певних суб єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення.
Згідно п.11 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування згідно з пунктом 17 Перехідних положень Земельного кодексу України сертифікати на право власності на земельну частку пай є дійсними до виділення власникам таких часток (паїв) у натурі (на місцевості) земельних ділянок та видачі їм державних актів на право власності на землю.
Свідченням того, що ОСОБА_2 виділено середню земельну частку пай в натурі є витяги з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.
Відповідно до ст. 1216 Цивільного кодексу України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла ( спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст. 1218 Цивільного кодексу України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ч.1 ст.1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
У зв язку з викладеним вище, суд вважає, що Позивач не має можливості у встановленому порядку у нотаріальній конторі оформити своє право власності на земельні ділянки в порядку спадкування після смерті своєї бабці. Саме через цю обставину Позивач змушений звернутися за захистом своїх прав до суду.
Зібрані по справі докази, оцінені судом належним чином кожен окремо на їх достовірність та допустимість, а також їх достатність та взаємний зв'язок у сукупності, встановлені судом обставини свідчать про те, що у суду є всі підстави для задоволення позовної заяви ОСОБА_1.
Керуючись ст. 12, 13, 23, 76, 268, 258, 259, 264, 265, 354, 355 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 0,6417 га, кадастровий номер 4622789200:02:000:0053 на території Туринківської сільської ради в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2, померлої 19.12.2014 р.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 0,2923 га, кадастровий номер 4622789200:33:000:0061 на території Туринківської сільської ради в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2 померлої, 19.12.2014 р.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга з врахуванням п. 15.5 розділу ХIII "Перехідні положення" ЦПК України, тобто до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя: Мікула В. Є.
Суд | Жовківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2019 |
Оприлюднено | 28.02.2019 |
Номер документу | 80102947 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Жовківський районний суд Львівської області
Мікула В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні