Справа № 732/353/19
Провадження № 2/732/369/19
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
25 лютого 2019 року м. Городня
Суддя Городнянського районного суду Чернігівської області Карпинська Н.М., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: вул. Леніна, 92/1 м. Городня Чернігівської області до СТОВ „Агрос» в особі директора Фаталієв Ісах Шукюр огли, місцезнаходження: вул. Леніна, 176 с. Володимирівка Городнянського району, Чернігівської області, код ЄДРПОУ 03798694, про розірвання договору оренди, вимогам ст.ст. 19 , 175 , 177 ЦПК України
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить розірвати договір оренди земельної ділянки (рілля) загальною площею 3,49 га, кадастровий номер 7421482400:03:000:0491, укладений 10 вересня 2011 року між ОСОБА_2 та СТОВ „Агрос» , в особі директора Фаталієва Ісах Шукюр огли.
Позовна заява вважається такою, що відповідає вимогам цивільного процесуального законодавства щодо форми та змісту. Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження в цивільній справі не встановлено. Заява підсудна Городнянському районному суду Чернігівськкої області та підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Згідно положень п.2 ч.2ст.19 ЦПК України , цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
За положеннями ч.1ст.11 ЦПК України , суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов'язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Частиною 4 ст.19 ЦПК України передбачено, що для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні призначене загальне позовне провадження.
Виходячи зі змісту позовних вимог, характеру спірних правовідносин, з метою реалізації процесуальних прав сторін та виконання обов'язків, а також вчинення інших дій для забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, суд приходить до висновку, що вказана цивільна справа має бути розглянута за правилами загального позовного провадження.
Відповідно дост.196 ЦПК України , для виконання завдання підготовчого засідання в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження проводиться підготовче засідання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19 , 178 , 187 , 189-192 , 197 ЦПК України , -
У Х В А Л И В :
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити загальне позовне провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_2 ОСОБА_3 „Агрос» в особі директора Фаталієва Ісах Шукюр огли про розірвання договору оренди.
Призначити підготовче судове засідання на 25 березня 2019 р. на 12:00 год ., яке відбудеться в приміщенні Городнянського районного суду Чернігівської області за адресою: вул. Незалежності, 67 м. Городня.
В підготовче судове засідання викликати учасників справи.
Роз»яснити позивачу, що докази подаються разом з позовною заявою. Позивач має право збільшити або зменшити розмір позовних вимог, змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого судового засідання, а також надати суду докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву.
Роз»яснити відповідачу, у разі заперечення проти позову, право на подачу відзиву на позовну заяву протягом пятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі та в цей же строк право на подачу зустрічного позову, який має відповідати вимогам ст.ст. 175 , 177 ЦПК України . Відзив має бути оформлений з дотриманням вимог ч.2, ч.3 ст. 178 ЦПК України та копія відзиву і доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. До відзиву додаються докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем та документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений строк, без поважних причини, розгляд справи буде здійснюватись за наявними матеріалами.
Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причини, що не залежали від неї.
У разі неможливості подати докази самостійно, клопотання про витребування доказів судом подається разом з позовною заявою позивачем та разом з відзивом на позовну заяву відповідачем з дотриманням вимог ч.2 ст.84 ЦПК України .
Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причини, що не залежали від неї.
Роз»яснити учасникам справи, що вони мають права та обов'язки закріплені в ст.ст. 43 , 49 ЦПК України , а також, що у відповідності до ст.39 ЦПК України з підстав, зазначених у статтях 36 , 37 і 38 ЦПК України судді, секретарю судового засідання може бути заявлено відвід учасниками справи протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого судового засідання. Після спливу вказаного строку заявляти відвід дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Копію ухвали разом з копією позовної заяви та копіями доданих до неї документів надіслати учасникам справи.
Інформацію щодо справи учасники справи можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням https://gd.cn.court.gov.ua .
Ухвала може бути оскаржена в частині недотримання правил підсудності до Чернігівського апеляційного суду через Городнянський районний суд Чернігівської області шляхом подання апеляційної скарги в 15-денний строк з дня її проголошення, в іншій частині - оскарженню не підлягає. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п»ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Карпинська Н.М.
Суд | Городнянський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 25.02.2019 |
Оприлюднено | 28.02.2019 |
Номер документу | 80114052 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Городнянський районний суд Чернігівської області
Карпинська Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні