08.02.2019 227/512/19
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
08 лютого 2019 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Мацишин Л.С., розглянувши заяву ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
07 лютого 2019 року заявниця звернулася до Добропільського міськрайонного суду Донецької області з заявою, в якій просить встановити факт її постійного проживання із спадкодавцем ОСОБА_2 за адресою: Донецька область АДРЕСА_1 з 2015 року по день смерті спадкодавця, а саме по 29 листопада 2017 року.
Відповідно до ст.185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу , протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Заява про встановлення юридичного факту, крім вимог, визначених ст.318 ЦПК України , також повинна відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту заяви, визначеним ст.ст. 175 , 177 ЦПК України .
Судом встановлено, що подана позивачем позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.ст. 175-177 ЦПК України .
Так, відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України , позовна заява, крім іншого, повинна містити реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), однак заявником у заяві не зазначено свій РНОКПП.
Відповідно до ст.42 ЦПК України у справах окремого провадження учасниками справи є заявник та інші заінтересовані особи.
Так, в поданій заявником заяві взагалі не зазначено заінтересовану особу, що унеможливлює суд розглянути вказану заяву.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України , до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Статтею 4 ЗУ Про судовий збір встановлено, за подання фізичною особою заяви у справах окремого провадження сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, що на сьогодення складає 384,20 гривень.
Крім того, відповідно до п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
У зв'язку з вищенаведеним, суд вважає за необхідне заяву ОСОБА_1 залишити без руху та надати їй термін для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.185 ЦПК України , суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини - залишити без руху і надати заявнику термін для усунення недоліків, вказаних в ухвалі, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання нею ухвали.
Повідомити заявника про необхідність усунення недоліків вказаних в ухвалі та роз'яснити, що у разі не виправлення недоліків у вказаний термін заява вважатиметься не поданою та буде їй повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Добропільського міськрайонного суду
Донецької області ОСОБА_3
08.02.2019
Суд | Добропільський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2019 |
Оприлюднено | 04.03.2019 |
Номер документу | 80161232 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Добропільський міськрайонний суд Донецької області
Мацишин Л. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні