КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
===================================================================
Справа № 757/2940/14 Головуючий у І інстанції Литвинова І.В.
Провадження №22-ц/824/3872/19 Головуючий у 2 інстанції Таргоній Д.О.
У Х В А Л А
28 лютого 2019 року м.Київ
Київський апеляційний розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою Міністерства внутрішніх справ України на рішення Печерського районного суду міста Києва від 08 листопада 2018 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління Національної гвардії України, Державної казначейської служби України про відшкодування моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В :
Рішенням Печерського районного суду міста Києва від 08 листопада 2018 року позов задоволено частково .
Не погоджуючись з рішенням, Міністерством внутрішніх справ України подано апеляційну скаргу із пропуском строків, встановлених процесуальних законом.
Відповідно до ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:
1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;
2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 3 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними.
При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Як вбачається з матеріалів справи, представник Міністерства внутрішніх справ України - ОСОБА_2 був присутній в судовому засіданні 08 листопада 2018 року, що підтверджується журналом судового засідання (а.с.154-155).
Представник Міністерства внутрішніх справ України - ОСОБА_2 отримав копію судового рішення із викладом вступної та резолютивної частини 08 листопада 2018 року, що підтверджується розпискою про отримання копії (а.с.157).
Тобто, апеллянт знав про існування данного рішення, останнім днем для подачі апеляційної скарги, враховуючи вихідні дні, є 10 грудня 2018 року, а з апеляційною скаргою представник Міністерства внутрішніх справ України - ОСОБА_2 звернувся лише 18 лютого 2019 року, поза межами строку на апеляційне оскарження.
Представником Міністерства внутрішніх справ України - ОСОБА_2 в апеляційній скарзі порушено питання про поновлення строку на апеляційне оскарження, зазначивши, що про наявність повного тексту оскаржуваного рішення МВС України дізнались лише 06 лютого 2019 року із даних Єдиного реєстру судових рішень, однак доказів того, що апелянт звертався до суду із заявою про отримання копії рішення, раніше ніж 06 лютого 2019 року в матеріалах справи не міститься та останнім не надано.
Як зазначено у рішенні ЄСПЛ від 03.04.2008 у справі Пономарьов проти України , сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Таким чином апелянту необхідно надати суду апеляційної інстанції клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням підстав, які підтверджують поважність причини пропуску установленого законом строку на апеляційне оскарження.
З огляду на вищевикладене, апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для зазначення поважних причин для поновлення пропущеного строку .
Керуючись ст. ст. 185, 356, 357 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Міністерства внутрішніх справ України на рішення Печерського районного суду міста Києва від 08 листопада 2018 року - залишити без руху, надавши апелянту строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали, в іншому випадку у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Д.О. Таргоній
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2019 |
Оприлюднено | 04.03.2019 |
Номер документу | 80178791 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Таргоній Дар'я Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні