Справа № 640/4158/19
У х в а л а
"01" березня 2019 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Чередник В.Є., у справі 640/4158/19 за позовною заявою ОСОБА_1 (62489 Харківська область с. Безлюдівка вул. Р.Левицького, 206) до Управління патрульної поліції у Харківській області ДПП( 61033 м. Харків вул.. Шевченко, 315А), третя особа Державна казначейська служба України ( 01014 м. Київ вул. Бастиона, 6) про компенсацію моральної шкоди завданої незаконними діями,-
встановив:
25.02.2019 р. до Київського районного суду м.Харкова надійшла вказана позовна заява, якій позивач, з посиланням на ст.23, 1174 ЦПК України, просить стягнути з Державного бюджету України через Державну казначейську службу України на його користь 47080 грн. в рахунок завданої йому моральної шкоди, завданої незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду та 1500 грн. за виконані роботи щодо комплексного дослідження.
Згідно ч.3,6 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Відповідно до ч.1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
За ст. 48 ЦПК України здатність мати цивільні процесуальні права та обов'язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи (цивільна процесуальна правоздатність) мають усі фізичні і юридичні особи..
Виходячи із системного аналізу наведених положень процесуального кодексу, вбачається, що відповідачем у цивільному процесі можуть бути фізичні або юридичні особи, які мають цивільну процесуальну правоздатність.
З поданого позову вбачається, що відповідачем вказано Управління патрульної поліції у Харківській області ДПП, яке згідно ЄДРПОУ не є юридичної особою.
Крім того, позивачем зазначено, що позовна заява подана ним відповідно до вимог ч.4 ст.28 ЦПК за місцем проживання позивача , тоді як, згідно позовної заяви, позивач проживає ІНФОРМАЦІЯ_1, що не відноситься до Київського району м.Харкова.
Ч.1 ст. 185 ЦПК України передбачено,що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява ОСОБА_1, відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків.
Якщо позивач, відповідно до ухвали суду, у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві, що встановлено положеннями частини 3 ст. 185 ЦПК України.
Керуючись ст. 2, 48, 175, 185, 257, 260 ЦПК України, -
Постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 (62489 Харківська область с. Безлюдівка вул. Р.Левицького, 206) до Управління патрульної поліції у Харківській області ДПП( 61033 м. Харків вул.. Шевченко, 315А), третя особа Державна казначейська служба України ( 01014 м. Київ вул. Бастиона, 6) про компенсацію моральної шкоди завданої незаконними діями, залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків, шляхом надання до суду протягом трьох днів з дня вручення ухвали , позовної заяви (примірник для суду, відповідача та третьої особи ) із зазначенням: відповідача у відповідності до ст. 48 ЦПК України, із обов'язковим зазначенням повного найменування, місцезнаходження, поштового індексу, ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України ( дані є загально доступними) або докази того, що Управління патрульної поліції у Харківській області ДПП є юридичною особою та обґрунтувати подачу даного позову до Київського районного суду м.Харкова.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СУДДЯ - Чередник В.Є.
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2019 |
Оприлюднено | 04.03.2019 |
Номер документу | 80189292 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Чередник В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні