СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
01 березня 2019 р. Справа № 480/199/19
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Соп'яненко О.В., розглянувши матеріали зустрічного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Побуттехніка" до Головного управління ДФС у Сумській області про визнання протиправною та скасування вимоги у справі за первісним позовом Головного управління ДФС у Сумській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Побуттехніка" про стягнення податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Сумського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом ГУ ДФС у Сумській області до ТОВ "Побуттехніка" про стягнення податкового боргу в розмірі 392 832,35 грн.
28.02.2019 до суду надійшов зустрічний позов ТОВ "Побуттехніка" про визнання протиправною та скасування вимоги від 18.09.2018 № 12053-17 про сплату податкового боргу.
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 178 КАС України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред'явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 160, 161, 172 цього Кодексу. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Зустрічний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням вимог ч.ч. 3,4,7 ст. 161 КАС України, відповідно до яких до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). До заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Всупереч вимог зазначених норм позивач за зустрічним позовом не надав до суду докази на підтвердження обставин, якими обгрунтовуються вимоги зустрічного позову. Також не сплатив судовий збір у встановленому розмірі.
Відповідно до ч. 6 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання зустрічних позовних заяв, а також заяв про вступ у справу третіх осіб із самостійними позовними вимогами судовий збір справляється на загальних підставах.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У зустрічній позовній заяві позивач просить скасувати вимогу про сплату податкового боргу в розмірі 392 832,35 грн., тобто заявлено вимогу майнового характеру. Сума судового збору, що повинна бути сплачена при поданні зустрічної позовної заяви, складає 5892,48 грн.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи викладене, товариству необхідно усунути недоліки зустрічної позовної заяви - надати суду докази на підтвердження обставин, якими обгрунтовується зустрічний позов (за наявності), або зазначити докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою. Також необхідно сплатити судовий збір та надати суду докази його сплати, або надати докази звільнення від такої сплати відповідно до закону.
Реквізити для сплати судового збору:
Отримувач коштів УК у м. Сумах/м. Суми/22030101
Код отримувача 37970593
Банк отримувача Державне казначейство України
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача 34312206084030
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу- *;101;
Керуючись ч.ч. 1,2 ст. 169 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Зустрічний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Побуттехніка" до Головного управління ДФС у Сумській області про визнання протиправною та скасування вимоги - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня отримання копії ухвали. Роз'яснити позивачу, що у разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде повернута заявникові.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Соп'яненко
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2019 |
Оприлюднено | 05.03.2019 |
Номер документу | 80195406 |
Судочинство | Адміністративне |
Адмінправопорушення
Миколаївський районний суд Миколаївської області
Войнарівський М. М.
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
О.В. Соп'яненко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні