ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
01 березня 2019 року м. Чернігів Справа № 620/639/19
Чернігівський окружний адміністративний суд колегією суддів у складі: головуючого судді Падій В.В., суддів Непочатих В.О., Баргаміної Н.М., розглянувши в порядку письмового провадження заяви про самовідвід суддів Непочатих В.О., Баргаміної Н.М. у справі за позовом Громадської організації «Національні дружини» до Окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 205 про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Громадська організація «Національні дружини» звернулась до суду з позовом до Окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 205 про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії.
На підставі проведеного повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями Чернігівського окружного адміністративного суду справу передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючого судді Падій В.В., суддів Непочатих В.О., Баргаміної Н.М.
Суддями Непочатих В.О., Баргаміною Н.М. до прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у даній справі було заявлено самовідводи на підставі того, що між суддями Непочатих В.О. та Баргаміною Н.М. склалися позаслужбові стосунки, що може свідчити про обставини, які викликають сумніви у їх неупередженості.
Підстави для відводу (самовідводу) судді визначені статтею 36 Кодексу адміністративного судочинства України, пункт 4 частини першої якої передбачає, що суддя не може брати участі в розгляді адміністративної справи і підлягає відводу (самовідводу) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості або об'єктивності судді.
За приписами частини першої статті 39 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності підстав, зазначених у статтях 36 - 38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов'язані заявити самовідвід.
Згідно з частиною третьою статті 39 Кодексу адміністративного судочинства України відвід (самовідвід) повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження. Заявляти відвід (самовідвід) після цього дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів з дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Частиною першою статті 40 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що питання про самовідвід судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.
Європейський суд з прав людини в рішенні у справі «Салов проти України» від 06.09.2005, надаючи тлумачення поняттю «неупередженість» суду, в сенсі статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, наголосив, що така неупередженість має визначатися суб'єктивною оцінкою, на підставі особистих переконань та поведінки конкретного судді у конкретній справі – тобто, жоден з членів суду не має проявляти будь-якої особистої прихильності або упередження, та об'єктивною оцінкою – тобто, чи були у судді достатні гарантії для того, щоб виключити будь-які законні сумніви з цього приводу. У межах об'єктивної оцінки має бути визначено, чи наявні факти, що можуть бути перевірені, які породжують сумніви щодо неупередженості суддів. У цьому зв'язку навіть зовнішні ознаки мають певне значення. Вирішується питання довіри, яку суди в демократичному суспільстві мають вселяти суспільству і, перш за все, сторонам у процесі.
При вказаних обставинах, з метою забезпечення судом достатніх гарантій справедливого відправлення судочинства, виключення будь-якого сумніву щодо безсторонності, неупередженості та об'єктивності суддів Баргаміної Н.М. та Непочатих В.О. на думку розсудливого і поінформованого спостерігача у контексті оціночного розуміння «інших обставин, що викликають сумнів у неупередженості або об'єктивності судді», що не містить конкретного і вичерпного переліку підстав (критеріїв), суд дійшов висновку, що заяви суддів Баргаміної Н.М., Непочатих В.О. про самовідвід підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 39, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Заяви про самовідвід суддів Чернігівського окружного адміністративного суду Непочатих В.О., Баргаміної Н.М. у справі № 620/639/19 – задовольнити.
Відвести суддів Непочатих В.О., Баргаміну Н.М. від розгляду справи № 620/639/19 за позовом Громадської організації «Національні дружини» до Окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 205 про визнання протиправною та скасування постанови, зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвала окремо не оскаржується, заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання колегією суддів.
Головуючий суддя В.В. Падій
Суддя В.О. Непочатих
Суддя Н.М. Баргаміна
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2019 |
Оприлюднено | 05.03.2019 |
Номер документу | 80196319 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Падій В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні