ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
04.03.2019 року м. Дніпро Справа № 912/2956/18
Центральний апеляційний господарський суд у складі:
головуючий суддя Вечірко І.О. (доповідач)
перевіривши матеріали апеляційної
скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Техніка і технології"
на рішення Господарського суду Кіровоградської області від 15.01.2019 року (повний текст складено 23.01.2019 року)
у справі № 912/2956/16 (суддя - Вавренюк Л.С., м. Кропивницький)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агровектор-2017"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Техніка і технології"
про про стягнення 66 539,18 грн.
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Кіровоградської області від 15.01.2019 року позов задоволено частково. Стягнуто з ТОВ "Техніка і технології" на користь ТОВ "Агровектор-2017" 60 000 грн. основного боргу, а також витрати зі сплати судового збору в сумі 1 588,84 грн., витрати на правничу допомогу - 1 442,76 грн.
Відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржуване рішення в частині стягнення витрат на правничу допомогу, стягнути з позивача судові витрати за подання апеляційної скарги.
Перевіривши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, апеляційний господарський суд дійшов висновку, що апеляційна скарга не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІV ОСОБА_1 процесуального кодексу України, виходячи з наступного.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 258 ОСОБА_1 процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Законом України "Про судовий збір" визначено правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Згідно із підпунктом 4 пункту 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Частиною 4 статті 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що якщо скаргу (заяву) подано про перегляд судового рішення в частині позовних вимог (сум, що підлягають стягненню за судовим рішенням), судовий збір за подання скарги обчислюється та сплачується лише щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог (оспорюваних сум).
Таким чином, виходячи із змісту вказаної статті, якщо скаргу подано про перегляд судового рішення в частині стягнутої суми, то судовий збір за подання такої скарги обчислюється та сплачується лише в частині оспорюваної суми.
Згідно з підпунктом 1 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Оскільки скаржник оскаржує судове рішення в частині стягнення сум витрат на правничу допомогу в розмірі 1 442,76 грн., тобто оспорюваною сумою є 1 442,76 грн., то розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання апеляційної скарги складає 2 881,50 (1 442,76 грн. х 1,5 % = 1 921,00 грн. (розмір прожиткового мінімуму на 2019 рік) х 150 % (ставка судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду).
Скаржником не додано до апеляційної скарги доказів на підтвердження сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі, що підтверджується ОСОБА_1 суду Кіровоградської області від 18.02.2019 року № 77.
Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 258 ОСОБА_1 процесуального кодексу України до апеляційної скарги, зокрема, додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Відповідно до статті 259 ОСОБА_1 процесуального кодексу України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
Отже, надіслання копії апеляційної скарги з доданими до неї документами іншим учасникам справи листом з описом вкладення є обов'язком заявника апеляційної скарги.
Відповідно до приписів статей 73, 76, 77 ОСОБА_1 процесуального кодексу України належним та допустимим доказом надсилання іншим учасникам справи копії апеляційної скарги з додатками може вважатися розрахунковий документ встановленої форми, що підтверджує надання послуг поштового зв'язку (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) з надіслання адресату листа з описом вкладення, поданий в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
Однак, скаржником не надано суду доказів надсилання копії апеляційної скарги іншим учасникам справи листами з описами вкладень, що підтверджується ОСОБА_1 суду Кіровоградської області від 18.02.2019 року № 77 та не узгоджується з вимогами статті 259 ОСОБА_1 процесуального кодексу України.
Відповідно до частини 2 статті 260 ОСОБА_1 процесуального кодексу України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог встановлених, статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Згідно з частиною 2 статті 174 ОСОБА_1 процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи вищевикладене, апеляційну скаргу слід залишити без руху для надання скаржнику можливості усунути недоліки.
Слід звернути увагу, що якщо скаржник не усуне недоліки апеляційної скарги у строк встановлений судом, скарга вважається неподаною та повертається особі, що звернулася із апеляційною скаргою (частина 4 статті 174 ОСОБА_1 процесуального кодексу України, з урахуванням статті 260 цього Кодексу).
Керуючись статтями 174, 234, 235, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Залишити апеляційну скаргу без руху.
Товариству обмеженою відповідальністю "Техніка і технології" надати суду протягом десяти днів з дня вручення копії даної ухвали: докази, що підтверджують сплату судового збору за подання апеляційної скарги у встановленому порядку та розмірі (2 881,50 грн.); докази надсилання учасникам провадження у справі копії скарги і доданих до неї документів, які у учасників провадження у справі відсутні, листом з описом вкладення.
ОСОБА_2 Вечірко
Суд | Центральний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2019 |
Оприлюднено | 05.03.2019 |
Номер документу | 80210156 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Вечірко Ігор Олександрович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Вечірко Ігор Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні