УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
Від "26" лютого 2019 р. м. Житомир Справа № 906/397/16
За заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "Хімагромаркетинг" (м.Київ)
До боржника: ОСОБА_1 сільськогосподарського підприємства "Случ-Агро" (Новоград-Волинський район, с. Вербівка)
про визнання банкрутом
Суддя Гнисюк С.Д.
Представники:
- від боржника: ОСОБА_2 - дов. від 15.03.2016 (п-к а/к ОСОБА_3В.)
В провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа №906/397/16 про визнання банкрутом Приватне сільськогосподарське підприємство "Случ-Агро".
Частиною 1 статті 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (діла - Закон про банкрутство), передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 24.01.2019 прийнято та призначено до розгляду уточнений звіт ліквідатора про винагороду та витрати арбітражного керуючого в процедурі банкрутства №02-10/34 від 22.01.2019 та уточнений звіт (до остаточного звіту) ліквідатора №02-10/36 від 23.01.2019; відкладено розгляд звіту арбітражного керуючого ОСОБА_3 №02-10/196 від 10.10.2018 про винагороду та витрати арбітражного керуючого в процедурі банкрутства в частині затвердження грошової винагороди за виконання повноважень ліквідатора за період з 26.04.2017 по 30.09.2018 на суму 225 761,33 грн.; в частині затвердження витрат понесених в процедурі розпорядження майном ОСОБА_1 сільськогосподарського підприємства "Случ-Агро" та в частині затвердження витрат понесених в ліквідаційній процедурі ОСОБА_1 сільськогосподарського підприємства "Случ-Агро"; зобов'язано ліквідатора ОСОБА_1 сільськогосподарського підприємства "Случ-Агро" ОСОБА_3 надати суду докази надіслання на адреси кредиторів ОСОБА_1 сільськогосподарського підприємства "Случ-Агро" копій уточненого звіту ліквідатора про винагороду та витрати арбітражного керуючого в процедурі банкрутства №02-10/34 від 22.01.2019; призначено наступне судове засідання для розгляду вищезазначених звітів на 26.02.2019.
18.02.2019 на адресу Господарського суду Житомирської області, через загальний відділ, на виконання вимог ухвали суду від 24.01.2019, від ліквідатора надійшли докази направлення на адреси кредиторів ОСОБА_1 сільськогосподарського підприємства "Случ-Агро" копій уточненого звіту ліквідатора про винагороду та витрати арбітражного керуючого в процедурі банкрутства №02-10/34 від 22.01.2019.
В засіданні суду 26.02.2019 розглядався уточнений звіт арбітражного керуючого ОСОБА_3 №02-10/34 від 22.01.2019 (до звіту №02-10/196 від 10.10.2018) про винагороду та витрати в процедурі банкрутства при виконанні ним повноважень розпорядника майна та ліквідатора ОСОБА_1 сільськогосподарського підприємства "Случ-Агро" у справі №906/397/16.
Кредитори своїх представників для участі у судовому засіданні 26.02.2019 не направили.
Дослідивши докази, наявні в матеріалах, заслухавши пояснення представника ліквідатора, Господарський суд Житомирської області, -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 20.12.2016, зокрема, призначено розпорядником майна ОСОБА_1 сільськогосподарського підприємства "Случ-Агро" ОСОБА_3.
Постановою Господарського суду Житомирської області від 25.04.2017, зокрема, припинено процедуру розпорядження майном ОСОБА_1 сільськогосподарського підприємства "Случ-Агро" та повноваження розпорядника майна боржника ОСОБА_3; визнано банкрутом Приватне сільськогосподарське підприємство "Случ-Агро"; відкрито ліквідаційну процедуру ОСОБА_1 сільськогосподарського підприємства "Случ-Агро"; призначено ліквідатором ОСОБА_1 сільськогосподарського підприємства "Случ-Агро" арбітражного керуючого ОСОБА_3.
11.10.2018 до Господарського суду Житомирської області, через загальний відділ, від ліквідатора ПСП "Случ-Агро" - ОСОБА_3 надійшов звіт №02-10/196 від 10.10.2018 про винагороду та витрати арбітражного керуючого ОСОБА_3 в процедурі банкрутства.
23.01.2019 від ліквідатора надійшов уточнений звіт (до звіту №02-10/196 від 10.10.2018) про винагороду та витрати арбітражного керуючого в процедурі банкрутства №02-10/34 від 22.01.2019, згідно якого просить суд затвердити його у наступних розмірах:
- грошова винагорода за виконання повноважень ліквідатора за період з 25.04.2017 по 24.01.2019 на суму - 133568,00грн.;
- витрати понесені в процедурі розпорядження майном за період з 20.12.2016 по 24.04.2017 на суму - 5071,65грн.
- витрати понесені в ліквідаційній процедурі за період з 25.04.2017 по 24.01.2019 на суму - 17172,37грн.
У звіті ліквідатор посилається на норми Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ст. 98 Закону про банкрутство, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Законом.
Згідно із ст. 115 Закону про банкрутство, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати.
Сплата грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого у зв'язку з виконанням ним повноважень у справі про банкрутство здійснюються за рахунок наявних у боржника коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника, або коштів, одержаних від продажу майна (майнових прав) боржника.
Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород.
Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури санації боржника або відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.
Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень керуючого санацією, ліквідатора.
Кредитори можуть створювати фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням комітету кредиторів та затверджуються ухвалою господарського суду.
Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат доводиться кредиторам до відома та повинен бути схвалений або погоджений комітетом кредиторів.
Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації подається арбітражним керуючим до господарського суду за п'ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
Отже, з огляду на зазначене, арбітражний керуючий здійснював повноваження розпорядника майна з 20.12.2016 по 24.04.2017; повноваження ліквідатора з 25.04.2017.
Аналізуючи зазначену норму, нарахування грошової винагороди здійснюється до моменту подання до суду на затвердження остаточного звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута.
Як вбачається з матеріалів справи 11.10.2018 до Господарського суду Житомирської області, через загальний відділ, від ліквідатора ПСП "Случ-Агро" - ОСОБА_3 надійшов звіт №02-10/195 від 10.10.2018 та ліквідаційний баланс ПСП "Случ-Агро", з додатками, який ухвалою суду від 11.10.2018 прийнято до розгляду.
З огляду на викладене, нарахування грошової винагороди та витрат ліквідатора здійснюється судом до 10.10.2018 (включно).
Судом встановлено, що ліквідатором здійснено нарахування оплати послуг за межами зазначеного строку, а саме: грошова винагорода за виконання повноважень ліквідатора за період з 25.04.2017 по 24.01.2019; витрати понесені в ліквідаційній процедурі за період з 25.04.2017 по 24.01.2019.
Крім того, невірно пораховано загальну суму витрат розпорядника майна.
В засіданні суду 26.02.2019 представник ліквідатора погодився з тим, що нарахування грошової винагороди та здійснення витрат арбітражного керуючого повинно здійснюватись до 10.10.2018.
Також, представник ліквідатора не заперечив щодо здійсненого судом перерахунку витрат розпорядника майном
Крім того, суд зазначає про те, що як вбачається з матеріалів справи, збори кредиторів ОСОБА_1 сільськогосподарського підприємства "Случ-Агро" за весь період розгляду справи не проведено, комітет кредиторів не сформовано, будь-які рішення зборів кредиторів боржника та комітету кредиторів боржника відсутні, у зв'язку з тим, що жоден з кредиторів на організовані ліквідатором збори не з'явився.
Грошова винагорода - право арбітражного керуючого, тому питання оплати не ставиться під залежність від рішення комітету кредиторів, а отже може бути вирішене без його участі.
Відсутність рішення комітету кредиторів банкрута про схвалення/погодження такого звіту чи обґрунтованого рішення про відмову у його схваленні/погодженні, в сукупності із відсутністю в матеріалах справи доказів авансування грошової винагороди та з огляду на тривалість і особливості даної справи - припинення здійснення господарської діяльності боржником до порушення справи про банкрутство, не можливості проведення загальних зборів кредиторів та відсутність сформованого комітету кредиторів, у зв'язку з ігноруванням кредиторами ПСП "Случ-Агро" своїх обов'язків як учасників провадження у даній справі, не може бути підставою для не розгляду господарським судом питання грошової винагороди арбітражного керуючого та понесених витрат.
Здійснивши перерахунок, заявлених сум, суд встановив, що визнанню підлягає сума - 133303,06грн., яка підтверджена належними та допустимими доказами, а саме:
- грошова винагорода за виконання повноважень ліквідатора за період з 25.04.2017 по 10.10.2018 на суму - 112144,52грн.;
- витрати понесені в процедурі розпорядження майном за період з 20.12.2016 по 24.04.2017 на суму - 5051,65грн.;
- витрати понесені в ліквідаційній процедурі за період з 25.04.2017 по 10.10.2018 на суму - 16106,89грн.
В решті суми витрат розпорядника майном, оплати послуг та відшкодування витрат ліквідатора, арбітражним керуючим ОСОБА_3 заявлені у звіті безпідставно, не підтверджені належними та допустимими доказами, а тому визнанню не підлягають.
Враховуючи викладене, Господарський суд Житомирської області дійшов до висновку частково затвердити уточнений звіт арбітражного керуючого ОСОБА_3 №02-10/34 від 22.01.2019 (до звіту №02-10/196 від 10.10.2018) про винагороду та витрати в процедурі банкрутства при виконанні ним повноважень розпорядника майна та ліквідатора ОСОБА_1 сільськогосподарського підприємства "Случ-Агро" у справі №906/397/16. В решті вимог відмовити.
Керуючись статтями 232-235 Господарського процесуального кодексу України, статтями 40, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", Господарський суд Житомирської області, -
УХВАЛИВ:
1. Затвердити уточнений звіт арбітражного керуючого ОСОБА_3 №02-10/34 від 22.01.2019 (до звіту №02-10/196 від 10.10.2018) про винагороду та витрати в процедурі банкрутства при виконанні ним повноважень розпорядника майна та ліквідатора ОСОБА_1 сільськогосподарського підприємства "Случ-Агро" у справі №906/397/16 у наступних розмірах:
- грошова винагорода за виконання повноважень ліквідатора за період з 25.04.2017 по 10.10.2018 на суму - 112144,52грн.;
- витрати понесені в процедурі розпорядження майном за період з 20.12.2016 по 24.04.2017 на суму - 5051,65грн.
- витрати понесені в ліквідаційній процедурі за період з 25.04.2017 по 10.10.2018 на суму - 16106,89грн.
В решті вимог відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та підлягає оскарженню.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені статтями 254-257 та підпунктом 17.5 підпункту 17 пункту 1 перехідних положень Господарського процесуального кодексу України.
Інформацію щодо руху справи можна отримати на інформаційному сайті http://court.gov.ua/fair/sud5007/.
Дата складання повного тексту ухвали: 04.03.2019.
Суддя Гнисюк С.Д.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2019 |
Оприлюднено | 05.03.2019 |
Номер документу | 80210337 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Гнисюк С.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні