ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2019 р.м. ХерсонСправа № 540/89/19
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі до Фермерського господарства "Вільна Україна" про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках та стягнення коштів за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу,
встановив:
Головне управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (далі - ГУ ДФС у Херсонській області, позивач) звернулось до суду з адміністративним позовом до фермерського господарства «Вільна Україна» (далі - відповідач), в якому просить стягнути кошти з рахунків відповідача у банках, що його обслуговують та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу по земельному податку з юридичних осіб до місцевого бюджету у сумі 6367,82 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що за результатами здійснення фінансово-господарської діяльності за відповідачем обліковується податковий борг на загальну суму 6367,82 грн. Позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, проте борг відповідачем добровільно не сплачений, а тому підлягає примусовому стягненню у судовому порядку.
Від відповідача жодних заяв по суті справи до суду не надходило, тому його правова позиція, щодо заявлених позовних вимог, суду не відома.
Ухвалою суду від 10.01.2019 року позовна заява залишена без руху, надано час для усунення недоліків.
Ухвалою суду від 01.02.2019 року відкрито спрощене провадження в справі та призначено судове засідання на 21 лютого 2019 року.
У судове засідання на вказану дату відповідач не з'явився, про дату час та місце судового розгляду повідомлений завчасно та належним чином.
Поштове відправлення надіслане за адресою відповідача відповідно до Витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повернулось до суду не врученим з відміткою "не значиться", що згідно ч. 4 ст. 124 КАС України є свідченням належного вручення стороні зазначеного відправлення.
21.02.2019 року позивачем через канцелярію суду подано клопотання про розгляд справи без його участі, в порядку письмового провадження.
Частиною 3 статті 194 КАС України визначено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи приписи ст. ст. 194 та 205 КАС України суд вважає, що подання позивачем заяви про розгляд справи у порядку письмового провадження та неприбуття без поважних причин відповідача не є перешкодою для розгляду і вирішення справи за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши письмові докази у справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.6.1ст.6 ПК Україниподатком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цьогоКодексу.
Пунктом16.1ст.16 ПК Українипередбачено, що платник податків зобов'язаний, зокрема, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
За приписами п.49.1,49.2ст.49 ПК України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цьогоКодексуподавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.
За змістом п.54.1ст.54 ПК Україникрім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків (п.56.11ст.56 ПК України).
За приписами п.57.1ст.57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до пп.14.1.147п.14.1ст.14 ПК Україниплата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (пп.14.1.72 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
За приписами п.286.2ст.286 ПК України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченомустаттею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (п.287.3ст.287 ПК України).
Судом встановлено, що ФГ «Вільна Україна» (код ЄДРПОУ 14140259) здійснює діяльність на підставі Статуту, зареєстрованого розпорядженням Білозерського районного управління юстиції Херсонської області 14.12.1992 за №82-Р, взято на облік до ДПІ у м.Херсоні 14.10.1992 за №398.
18.02.2016 відповідачем до податкового органу подано податкову декларацію №1600003249 з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2016 рік, відповідно до якої підприємством самостійно були визначені податкові зобов'язання із орендної плати за землю у розмірі 10916,27 грн. Розмір щомісячних платежів з орендної плати за землю за період з січня по листопад 2016 року (включно) становить 909,69 грн., за грудень 2016 року – 909,68 грн (а.с.12).
За результатами здійснення фінансово-господарської діяльності у відповідача обліковується податковий борг на загальну суму 6367,82 грн. по земельному податку з юридичних осіб, який виник за рахунок несплати узгоджених грошових зобов'язань, нарахованих згідно податкової декларації з плати за землю за 2016 рік по строку сплати: за червень на суму 909,69 грн. – строк сплати 30.07.2016 року; за липень на суму 909,69 грн. – строк сплати 30.08.2016 року; за серпень на суму 909,69 грн. – строк сплати 30.09.2016 року; за вересень - на суму 909,69 грн. – строк сплати 30.10.2016 року; за жовтень на суму 909,69 грн. – строк сплати 30.11.2016 року; за листопад на суму 909,69 грн. – строк сплати 30.12.2016 року; за грудень на суму 909, 68 грн. – строк сплати 30.01.2017 року.
Грошове зобов'язання з орендної плати за землю за період червень - грудень 2016 року становить 6367,82 грн., яке відповідачем у встановлені законодавством строки сплачено не було.
Як слідує з матеріалів справи, згідно підпункту 59.1 статті 59 ПК України відповідачу 11.02.2016 року вручено податкову вимогу форми “Ю” від 25.01.2016 року №13-15 на суму 3837,37 грн, та на підставі ст. 89 розділу II ПК України контролюючим органом прийнято рішення №17 від 28.03.2016 року про опис майна ФГ «Вільна Україна» у податкову заставу.
Відповідно п.59.5 статті 59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі, якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилась, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Податковим органом вживалися необхідні заходи щодо стягнення податкового боргу відповідно до діючого законодавства, але податковий борг не погашено.
Суд зазначає, що відповідачем не надано суду доказів сплати боргу в сумі 6367,82грн.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що відповідач не виконав обов'язку платника податку, передбаченого податковим законодавством, а саме, не сплатив у добровільному порядку нараховані зобов'язання.
Таким чином, заборгованість відповідача в сумі 6367,82 грн. підтверджується наступними документами, а саме: розрахунком виникнення податкового боргу, витягом облікових даних платника податків; податковою вимогою від 25.01.2016 року №13-15; рішенням про опис майна у податкову заставу від 26.07.2017р. № 478; витягом інтегрованої картки платника податків по земельному податку з юридичних осіб за 2017-2018 роки.
Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позов задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків фермерського господарства "Вільна Україна" (код ЄДРПОУ 14140259) у банках, що його обслуговують та кошти за рахунок готівки в рахунок погашення податкового боргу по земельному податку з юридичних осіб до місцевого бюджету у сумі 6367,82 (шість тисяч триста шістдесят сім гривень вісімдесят дві коп). (код платежу 18010500, код отримувача – 37949011, банк отримувача (ГУДКСУ) УК у Білозерському районі/ с. Токарівка/18010500, код банку – 899998, номер рахунку – 33217811021034).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 111020300
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2019 |
Оприлюднено | 06.03.2019 |
Номер документу | 80216679 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Ковбій О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні