ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 березня 2019 року Справа № 923/154/19
Суддя Господарського суду Херсонської області Остапенко Т.А., розглянувши матеріали
про стягнення 3610,95 грн.
в с т а н о в и в:
01.03.2019 року до Господарського суду Херсонської області надійшла позовна заява Публічного акціонерного товариства «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» про стягнення з Адвокатського об'єднання «Мімір», на підставі ст. ст. 11, 525, 526, 530, 625 ЦК України, ст. 173 ГК України заборгованості за договором оренди нежитлового приміщення № 09-700/7 від 03.05.2017 року.
Справу, згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.03.2019 року, розподілено судді Остапенко Т.А.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд зазначає наступне.
Вимоги до позовної заяви, викладені у ст. 162 ГПК України.
Так, позовна заява з-поміж іншого має містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову (п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України); перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; (п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України).
Частиною 2 ст. 164 ГПК України визначений обов'язок позивача додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів.
Водночас, позивач, пред'являючи вимогу про стягнення з АО «Мімір» заборгованості за договором оренди приміщення, яка складається, у тому числі, із фактичних витрат орендодавця, пов'язаних з утриманням приміщення та прибудинкової території, обов'язок по сплаті яких, як вбачається із змісту позовної заяви, виникає у орендаря за фактом виставлення рахунків, вказані рахунки із підтвердженням направлення чи вручення їх орендарю до матеріалів справи не додає. Обставини неможливості подання зазначених доказів, разом із позовною заявою не наводить.
Вказане унеможливлює вирішення питання про відкриття провадження у справі.
Також, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ч. 1 ст. 172 ГПК України).
Проте, позивачем вимоги п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України, при подачі позову, не дотримані.
Так, в якості додатків, позивачем, до позовної заяви додано: оригінал платіжного доручення, розрахунок заборгованості, реєстр платіжних документів орендних платежів, відшкодуванню комунальних послуг та земельного податку, копію договору оренди, копію акту прийому-передачі нежитлового приміщення від 03.05.2017 року, копію акту прийому-передачі нежитлового приміщення від 17.09.2018 року, детальну інформацію по позивачу, детальну інформацію по відповідачу, копію довіреності особи, яка підписала позов.
Проте, як вбачається, із опису вкладення у цінний лист відповідачу надіслані не усі додатки до позовної заяви, а саме – не надіслано копії платіжного доручення, детальної інформації по сторонам та копії довіреності особи, яка підписала позов.
За п. 61 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009 року, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Згідно вищезазначених Правил розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і підтверджує факт надання послуги відділенням зв'язку.
Таким чином, належним доказом відправлення відповідачеві позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт, документ, що підтверджує надання поштових послуг (фіскальний чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.
Проте до матеріалів позову, всупереч вищенаведеному додано лише копії накладної про відправлення та фіскального чеку.
Частиною 1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, оскільки позовна заява Публічного акціонерного товариства «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», не відповідає вимогам п. п. 5,8 ч. 3 ст. 162, п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 2 ст. 164, ч. 1 ст. 172 ГПК України, вона підлягає залишенню без руху, із встановленням позивачу строку для усунення недоліків, про які вказано у мотивувальній частині ухвали.
Керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 234 ГПК України, суд
п о с т а н о в и в:
1. Позовну заяву Публічного акціонерного товариства «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» - залишити без руху.
2. Встановити Публічному акціонерному товариству «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом п'яти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Роз'яснити Публічному акціонерному товариству «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», що згідно з ч. 4 ст. 174 ГПК України, у разі неусунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвалу складено та підписано 05.03.2019 року.
Суддя Т.А. Остапенко
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2019 |
Оприлюднено | 07.03.2019 |
Номер документу | 80234770 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Остапенко Т.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні