Тростянецький районний суд
Вінницької області
справа № 147/1162/18
номер провадження № 2-о/147/13/19
У Х В А Л А
04 березня 2019 року cуддя Тростянецького районного суду Вінницької області Дудіков А.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1, де особа, яка визнається недієздатною: ОСОБА_2, заінтересована особа: Управління праці та соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації, орган опіки та піклування: Гордіївська сільська рада Тростянецького району Вінницької області, про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи,
в с т а н о в и в:
У жовтні 2018 року до Тростянецького районного суду Вінницької області від ОСОБА_1 надійшла заява про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи.
Окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав. (ч.1ст. 293 ЦПК України ).
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 297 ЦПК України у заяві про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи повинні бути викладені обставини, що свідчать про психічний розлад, істотно впливають на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними, чи обставини, що підтверджують дії, внаслідок яких фізична особа, яка зловживає спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами, азартними іграми тощо, поставила себе чи свою сім'ю, а також інших осіб, яких вона за законом зобов'язана утримувати, у скрутне матеріальне становище.
У порушення вимог ч. ч. 1, 3 ст. 297 ЦПК України у поданій заяві не викладені обставини, що свідчать про психічний розлад ОСОБА_2, істотно впливають на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними в разі визнання її обмежено дієздатною, чи обставини, що свідчать про хронічний, стійкий психічний розлад останньої, внаслідок чого вона не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними в разі визнання її недієздатною.
Відповідно до ч. 2 ст. 60 ЦК України суд встановлює піклувальника над фізичною особою у разі обмеження її цивільної дієздатності і призначає піклувальника за поданням органу опіки та піклування.
Проте, заявницею до заяви не додано будь-яких документів, які б підтверджували те, що вона взагалі може бути піклувальником (висновок ЛКК, довідки про те, що вона не стоїть на обліку у нарколога, психіатра, тощо).
Заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України , а саме: - не вказано у кого саме (заявника чи іншої особи) наявні оригінали письмових доказів, копії яких додано до заяви; - відсутнє підтвердження заявника про те, що ним не подано іншої заяви з тим же самим предметом та з тих самих підстав.
Крім того, у порушення ч.5 ст. 177 ЦПК України , заявником не підтверджено те, що нею додано до заяви всі наявні в неї докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази заявник може додати до заяви копії відповідних доказів).
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що заява не відповідає вимогам цивільно-процесуального законодавства, а тому вважає, що заяву необхідно залишити без руху та надати заявнику строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 185 , 294 , 299 ЦПК України , суд, -
постановив:
Заяву ОСОБА_1, де особа, яка визнається недієздатною: ОСОБА_2, заінтересована особа: Управління праці та соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації, орган опіки та піклування: Гордіївська сільська рада Тростянецького району Вінницької області, про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, залишити без руху та надати ОСОБА_1 строк для усунення указаних в ухвалі недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії ухвали.
Попередити ОСОБА_1, що у разі невиконання вимог ухвали суду у встановлений строк, її заява буде вважатися неподаною і буде повернута не пізніше пяти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає (за виключенням вимог щодо сплати судового збору).
Суддя:
Суд | Тростянецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2019 |
Оприлюднено | 06.03.2019 |
Номер документу | 80236361 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тростянецький районний суд Вінницької області
Дудіков А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні