Тростянецький районний суд
Вінницької області
справа № 147/1162/18
номер провадження № 2-о/147/13/19
У Х В А Л А
19 березня 2019 року суддя Тростянецького районного суду Вінницької області ДудіковА.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1, яка зареєстрована за адресою: 24314, Вінницька область, Тростянецький район, с. Велика Стратіївка, вул. Гагаріна, 5, особа яка визнається недієздатною: ОСОБА_2, яка зареєстрована за адресою: 24314, Вінницька область, Тростянецький район, с. Велика Стратіївка, вул. Гагаріна, 5 заінтересовані особи: Управління праці та соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації, місцезнаходження якого: 24300, Вінницька область, Тростянецький район, смт. Тростянець, вул. Соборна, 46; Орган опіки та піклування Гордіївської сільської ради Тростянецького району Вінницької області, місцезнаходження якого: 24313, Вінницька область, Тростянецький район, с. Гордіївка, вул. Центральна, 40, про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи,
в с т а н о в и в:
У жовтні 2018 року ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про обмеження цивільної дієздатності ОСОБА_2, заінтересовані особи: Управління праці та соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації, Орган опіки та піклування Гордіївської сільської ради Тростянецького району Вінницької області. У позовній заяві ОСОБА_1 заявила клопотання про витребування з Тростянецької ЦРЛ інформацію про психічну хворобу ОСОБА_2, оскільки в наданні такої інформації на адвокатський запит було відмовлено та просила не викликати в судове засідання ОСОБА_2 у зв'язку з важким станом її здоров'я.
Згідно Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, 07 лютого 2019р. цивільну справу № 147/1162/18 (провадження 2/147/13/19) відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, за принципом вірогідності було розподілено судді Тростянецького районного суду Вінницької області Дудікову А.В.
Ухвалою суду від 04.03.2019р. заяву ОСОБА_1 про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи залишено без руху та надано строк для усунення її недоліків.
Вищевказану ухвалу суду від 04.03.2019р. заявник отримала 11.03.2019р.
15.03.2019р. від ОСОБА_1 на виконання вимог ухвали суду від 04.03.2019р. надійшла заява про усунення недоліків.
Заява подана із додержанням вимог, викладених у ст. 315-319, ст.175, ст.177 ЦПК України. Відсутні підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення заяви без руху, повернення заяви чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ст.299 ЦПК України справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, та представника органу опіки та піклування. З урахуванням стану здоров'я особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, її участь у розгляді справи може відбуватися у режимі відеоконференції з психіатричного чи іншого лікувального закладу, в якому перебуває така особа. Питання про виклик фізичної особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, вирішується в кожному випадку судом із врахуванням її стану здоров'я.
Заявником не було подано суду доказів того, що стан здоров'я ОСОБА_2 не дозволяє їй взяти участь у судовому засіданні, тому підстави для задоволення клопотання заявника про розгляд справи без участі особи щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, відсутні.
Пунктом першим частини другої та частиною четвертою статті 293 ЦПК України встановлено, що справи про визнання особи недієздатною суд розглядає в порядку окремого провадження у складі одного судді і двох присяжних.
За результатами автоматичного визначення до складу присяжних відібрано ОСОБА_3 та ОСОБА_4 із внесенням відповідної інформації до системи автоматизованого розподілу.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне відкрити провадження по вказаній цивільній справі та призначити її до судового розгляду.
Відповідно до ч. 1ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Згідно п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України суд, зберігаючи об'єктивність і неупередженість: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим кодексом.
Відповідно до ст.76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст. 95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до частин 1,7,8 статті 84 ЦПК України учасники справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку,суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.
З урахуванням викладеного суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання про витребування з Тростянецької ЦРЛ інформації про психічну хворобу ОСОБА_2А, оскільки вищевказані докази містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Керуючись ст.ст. 258, 259, 260 ЦПК України,
п о с т а н о в и в:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи: Управління праці та соціального захисту населення Тростянецької районної державної адміністрації, Орган опіки та піклування Гордіївської сільської ради Тростянецького району Вінницької області, про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи,
Розгляд справи проводити в порядку окремого провадження у складі одного судді і двох присяжних відповідно до вимог ст. 293 ЦПК України.
Призначити справу до судового розгляду в порядку окремого провадження на 24 квітня 2019 року о 15год. 30хв. в приміщенні Тростянецького районного суду Вінницької області (смт. Тростянець, вул. Соборна, 21), про що повідомити осіб, які беруть участь у справі.
Надіслати учасникам справи копію цієї ухвали. Заінтересованим особам по справі одночасно з копією ухвали надіслати копію заяви з копіями доданих до неї документів.
Заінтересованим особам по справі запропонувати подати у строк до 24 квітня 2019 року письмові пояснення щодо заяви з наданням доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтується пояснення, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) пояснення і додані до нього докази іншим учасникам справи.
Витребувати з Тростянецької центральної районної лікарні ( 24300, смт. Тростянець, вул. Мічуріна, 60 ) інформацію про психічну хворобу ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки с. Велика Стратіївка, вул. Гагаріна, 5, Тростянецького району.
Одночасно роз'яснюємо, що відповідно до вимог ч. ч. 7-9ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ,який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали; у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом; притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України https://tr.vn.court.gov.ua/sud0225/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності (п.8 ч.1 ст. 353 ЦПК України) в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до абочерез відповіднісуди протягом пятнадцяти днів з дня її складання, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Тростянецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2019 |
Оприлюднено | 21.03.2019 |
Номер документу | 80592408 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тростянецький районний суд Вінницької області
Дудіков А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні