Справа № 594/198/19
У Х В А Л А
05 березня 2019 року
м.Борщів
Суддя Борщівського районного суду Тернопільської області Зушман Г.І., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася в суд з позовом, у якому просить визнати відповідача, її колишнього чоловіка ОСОБА_2 таким, що втратив право на користування житловим приміщенням квартирою №37 у будинку №102А по вул.Степана Бандери м.Борщів Тернопільської області, посилаючись на те, що відповідач на даний час зареєстрований у належній їй на праві власності квартирі, однак, без поважних на те причин, не проживає в ньому з січня 2015 року. Факт реєстрації відповідача у належному їй домоволодінні створює перешкоди у володінні, користуванні та розпорядженні майном.
Одночасно позивачка просить суд звільнити її від сплати судового збору, оскільки її сім'я є малозабезпеченою, вона ніде не працює, продовжує навчання для здобуття професії, навчається в ДНЗ Борщівський професійний ліцей .
Проте, позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 Цивільного процесуального кодексу України.
Частиною 4 статті 177 ЦПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до вимог п.1) ч.2) ст.4 Закону України "Про судовий збір", при поданні фізичною особою до суду заяви майнового характеру сплачується судовий у розмірі 1 (одного) відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Так, відповідно до ч. 3 ст. 177 ЦПК України, уразі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
Згідно ч.ч. 1, 3 ст. 136 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов'язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Відповідно до п. 1 ч. 1, 2 ст. 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Проте позивачкою не наведено достатніх підстав та не надано відповідних доказів, що вона не може сплатити судовий збір в розмірі 768,40 грн. через свій матеріальний стан, а тому немає підстав для звільнення її від сплати судового збору.
У зв'язку з вищенаведеним, позивачці необхідно сплатити судовий збір та надати суду документ на підтвердження сплати судового збору у розмірі 768,40 грн.
Враховуючи вищенаведене, позовну заяву слід залишити без руху і надати позивачці строк - десять днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, а саме, сплатити судовий збір та надати суду документ на підтвердження сплати судового збору у розмірі 768,40 грн. на рахунок за наступними реквізитами: рахунок отримувача: 31216206019030; отримувач коштів: УК у Борщівському районі/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37971052; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; код класифікації доходів бюджету:22030101.
Якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунені, позовну заяву слід вважати неподаною і повернути позивачці.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 95, 175, 177, 185 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом - залишити без руху, надавши строк 10 днів з дня вручення копії даної ухвали для усунення недоліків, а саме, сплатити судовий збір та надати суду документ на підтвердження сплати судового збору у розмірі 768,40 грн. на рахунок за наступними реквізитами: рахунок отримувача: 31216206019030; отримувач коштів: УК у Борщівському районі/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37971052; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) 899998; код класифікації доходів бюджету:22030101.
Роз'яснити позивачці, що у разі невиконання ухвали в зазначений строк позовна заява буде вважатись неподаною та буде повернена зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Борщівський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2019 |
Оприлюднено | 06.03.2019 |
Номер документу | 80243127 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Борщівський районний суд Тернопільської області
Зушман Г. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні