Ухвала
від 28.02.2019 по справі 464/841/19
СИХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа №464/841/19

пр № 2/464/828/19

У Х В А Л А

28 лютого 2019 року Суддя Сихівського районного суду м.Львова Чорна С.З., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Довженка 11 про визнання права власності на нерухоме майно,-

в с т а н о в и в :

позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати за нею право власності за набувальною давністю на житлову квартиру, яка складається з двох кімнат житловою площею 27,6 кв.м., загальною площею 48,7 кв.м. та знаходиться за адресою: м.Львів, вул. Довженка 11/42.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху.

Згідно з вимогами ч.2 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Встановлено, що позивачем дані вимоги до позовної заяви не виконані та долучено копії письмових доказів належним чином не засвідчені.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Крім того, позовна заява повинна містити ціну позову щодо вимог майнового характеру. Пунктом 2,9 ч.1 ст.176 ЦПК України визначено, що ціною позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування є вартість цього майна; у позовах про право власності на нерухоме майно дійсною вартістю нерухомого майна . При цьому, в силу положень ЦПК України, дійсна вартість спірного майна повинна бути підтверджена відповідними документами (доказами). У відповідності до п.1.1 ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір в розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (704,80 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб ( 9605,00 грн.). Однак, позивачем у позовній заяві взагалі не зазначено ціну позову, яку слід визначати з дійсної вартості предмету даного позову, яким є житлова квартира, що знаходиться за адресою м.Львів, вуд. Довженка 11/42, та не додано жодних доказів (документів), за наявності яких дається можливим визначити вартість даного майна станом на день подачі позову до суду, що водночас позбавляє суд можливості вірно вирахувати розмір судового збору, який повинен бути сплачений виходячи із ціни даного позову.

Частиною 1 ст.185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175 - 177 цього кодексу , протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч.3 ст.185 ЦПК України , якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені ст.ст. 175 , 176 і 177 цього кодексу , сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Враховуючи наведене, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків такої, шляхом подання позовної заяви, з дотриманням вимог ст.ст. 175 - 177 ЦПК України , сплати належного судового збору в порядку та розмірах визначених Законом України Про судовий збір з долученням оригіналу платіжного документу до матеріалів справи, а також завірити належним чином копії письмових доказів, доданих до позовної заяви, з дотриманням вимог ст. 95 ЦПК України .

Керуючись ст.ст. 175-177 , 185 , 260 , 261 ЦПК України , суд,-

п о с т а н о в и в :

позовну заяву ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Довженка 11 про визнання майна спільною сумісною власністю залишити без руху, надавши строк, який не може перевищувати десять днів з дня отримання ухвали суду, для усунення недоліків заяви.

Роз'яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя Чорна С.З.

СудСихівський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення28.02.2019
Оприлюднено07.03.2019
Номер документу80286496
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —464/841/19

Рішення від 21.05.2019

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Чорна С. З.

Ухвала від 25.03.2019

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Чорна С. З.

Ухвала від 28.02.2019

Цивільне

Сихівський районний суд м.Львова

Чорна С. З.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні