ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
07.03.2019 р. Справа № 914/403/19
Господарський суд Львівської області у складі судді Сухович Ю.О., розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство Промтехцентр , м.Вишневе, Київська область
про вжиття заходів забезпечення позову
у справі №914/403/19
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство Промтехцентр , м.Вишневе, Київська область
до відповідача ОСОБА_1 акціонерного товариства Львівський Локомотиворемонтний завод , м.Львів
про стягнення заборгованості та штрафних санкцій.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство Промтехцентр до ОСОБА_1 акціонерного товариства Львівський Локомотиворемонтний завод про стягнення 1 047 740,55 грн. заборгованості, з яких 900 000,00 грн. основного боргу, 72 789,04 грн. пені, 12 131,51 грн. три проценти річних та 62 820,00 грн. інфляційних нарахувань.
У п.4. прохальної частини позовної заяви позивач просить суд з метою забезпечення позову накласти арешт на майно або грошові суми, що належать відповідачеві, в межах ціни позову.
Отже, суд розцінює вищевказане, як заяву про забезпечення позову, подання якої передбачено главою 10 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали поданої заяви, суд зазначає про наявність підстав для її повернення у зв'язку з наступним.
Відповідно до ст. 136 ГПК України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 ГПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6 ) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення ; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Позовна заява не містить жодних обґрунтувань необхідності забезпечення позову, як це передбачено у п.3 ч.1 ст.139 ГПК України, що є підставою застосування судом ч. 7 ст. 140 ГПК України - повернення заяви.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст.141 ГПК України суд може вимагати від особи, яка звернулася із заявою про забезпечення позову, забезпечити відшкодування можливих збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову (зустрічне забезпечення). Зустрічне забезпечення, як правило, здійснюється шляхом внесення на депозитний рахунок суду грошових коштів в розмірі, визначеному судом. Якщо позивач з поважних причин не має можливості внести відповідну суму, зустрічне забезпечення також може бути здійснене шляхом:
1) надання гарантії банку, поруки або іншого фінансового забезпечення на визначену судом суму та від погодженої судом особи, щодо фінансової спроможності якої суд не має сумнівів;
2) вчинення інших визначених судом дій для усунення потенційних збитків та інших ризиків відповідача, пов'язаних із забезпеченням позову.
Суд зазначає, що заявником не дотримано положення п.6 ч. 1 ст. 139 ГПК України - не надано пропозицій заявника щодо зустрічного забезпечення, що є підставою застосування судом ч. 7 ст. 140 ГПК України - повернення заяви.
Відповідно до ч.5 ст.139 ГПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі. Зокрема, відповідно до положень статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду заяви про забезпечення позову встановлюється ставка судового збору у розмірі 0,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 960,50 грн.
Незважаючи на зазначене, позивач не долучив до заяви документів, що підтверджують сплату судового збору за розгляд заяви про забезпечення позову.
Так, відповідно до ч. 7 ст. 140 ГПК України, суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 139, 140, 234, 235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробниче підприємство Промтехцентр про забезпечення позову повернути заявникові.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, передбачені ст. 235 ГПК України.
Інформація щодо руху справи розміщена в мережі Інтернет на інформаційному сайті за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua та на офіційному веб-порталі судової влади України за посиланням: http://court.gov.ua .
Суддя Сухович Ю.О.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2019 |
Оприлюднено | 07.03.2019 |
Номер документу | 80307955 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Сухович Ю.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні