ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
06.02.2019 р. Справа № 914/64/19
Суддя Господарського суду Львівської області Петрашко М.М., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «ЛКО Груп» , м.Київ
до відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Фрістар Компані» , м.Старий Самбір Львівської області
про стягнення 18934,38 грн.
ВСТАНОВИВ
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «ЛКО Груп» до відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю «Фрістар Компані» про стягнення 18934,38 грн.
Ухвалою від 15.01.2019р. позовну заяву залишено без руху, встановлено позивачу 10-денний строк для виправлення допущених недоліків.
01.02.2019р. до суду надійшла заява (вх.№4555/19) позивача про усунення недоліків позовної заяви.
Відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Оскільки позивачем у визначений судом строк було усунуто допущені недоліки при поданні позовної заяви, позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.ст. 162, 164, 174 ГПК України, підстави для залишення її без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені ГПК України, відсутні, суд ознайомившись зі змістом позовної заяви та долучених до неї матеріалів встановив, що подані матеріали відповідають вимогам господарського процесуального законодавства.
У позовній заяві позивачем заявлено клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 12 ГПК України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Розглянувши клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд прийшов до висновку задовольнити його.
Керуючись ст.ст. 12, 20, 162, 164, 176, 177, 178, 234, 235, 250 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ
1 . Клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження задовольнити.
2 . Прийняти справу до розгляду та відкрити провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
3 . Сторонам до 20.02.2019р., подати обгрунтовані заперечення, у випадку необхідності, проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
4 . Судове засідання призначити на 26.02.19 р. на 12:00 год. у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м.Львів, вул.Личаківська, 128, 2-й поверх, зал судових засідань №7.
5 . Явку учасників справи визнати обов'язковою.
6 . Встановити відповідачу строк у 15 календарних днів з дня отримання цієї ухвали - для подання відзиву на позов. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. Роз'яснити, що в разі ненадання відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
7 . Встановити позивачу строк у 5 календарних днів з дня отримання відзиву на позов - для подання відповіді на відзив. Копія відповіді на відзив та доданих до неї документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.
8 . Роз'яснити позивачу про необхідність здійснення таких дій:
- представити оригінали долучених до позову документів для огляду в судовому засіданні.
9 . Роз'яснити позивачу таке :
- згідно з частиною 4 статті 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Такі наслідки, зокрема, передбачені частиною 4 статті 202 Господарського процесуального кодексу України.
- відповідно до частини 4 статті 202 Господарського процесуального кодексу України у разі неявки позивача в судове засідання без поважних причин або неповідомлення ним причини неявки, суд залишає позовну заяву без розгляду, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез'явлення не перешкоджає вирішенню спору.
- пунктом 4 частини 1 статті 226 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані судом докази, необхідні для вирішення спору, або позивач (його представник) не з'явився у судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез'явлення не перешкоджає вирішенню спору.
10 . Роз'яснити відповідачу про необхідність здійснення таких дій:
- представити оригінали долучених до відзиву документів для огляду в судовому засіданні (в разі подання відзиву на позовну заяву).
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на сторінці Господарського суду Львівської області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, а саме: https://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/ .
У випадку явки в судове засідання представника, останньому при собі слід мати документ, що підтверджує повноваження представника у відповідності до статті 60 Господарського процесуального кодексу України (якщо в матеріалах справи такий документ відсутній), а також документ, що посвідчує особу представника.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 135 Господарського процесуального кодексу України, за невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу - суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Права та обов'язки учасників справи передбачені у статті 42 Господарського процесуального кодексу України.
Процесуальні права та обов'язки сторін передбачені у статті 46 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Суддя Петрашко М.М.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2019 |
Оприлюднено | 07.03.2019 |
Номер документу | 80308324 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Петрашко М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні