Справа № 202/1569/19
Провадження № 1-кс/202/2502/2019
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 березня 2019 року м. Дніпро
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання прокурора відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, що поширює свою діяльність на Дніпропетровську область прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 42018040000001142 від 12.09.2015 року,
В С Т А Н О В И В :
До суду надійшло зазначене клопотання прокурора відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, що поширює свою діяльність на Дніпропетровську область прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 42018040000001142 від 12.09.2015 року.
З клопотання убачається, що в провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018040000001142 від 12.09.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 364 КК України.
Прокурор зазначає, що досудовим розслідуванням встановлено, що у 2014-2018 роках службові особи державних підприємств, у тому числі АТ «НДПІ» «Механобрчермет», ДП «Трансмаш», власником яких є держава в особі регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області, умисно з корисливих мотивів, зловживаючи своїм службовим становищем, без погодження власника здійснили збут майна підприємства, у тому числі незаконну вирізку металу та обладнання по обробці металу цехів підприємства, які перевозив металобази, які здійснюють операції з металобрухтом у порушення вимог Закону України «Про металобрухт» без дозвільних документів, а також вчинили дії, спрямовані на передачу в оренду нерухомого майна, у тому числі за адресою: Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Коломойцівська, 25, з метою подальшого заволодіння, чим завдано тяжкі наслідки.
Дані обставини підтверджуються показаннями свідка ОСОБА_4 , якого з 20.09.2018 року призначено генеральним директором АТ «НДПІ» «Механобрчермет». ОСОБА_4 показав, що прийняв підприємство у збитковому стані, без електропідключення, демонтовані металеві конструкції основних фондів та за відсутності будь-яких доходів та за великою кількістю боргів. До нього директором ПАТ «НДІ «МЕХАНОБРЧЕРМЕТ» був ОСОБА_5 , який займав дану посаду з червня 2014 року. Зазначив, що на даний час проводить інвентаризацію, у ході якої буде встановлений розмір спричинених збитків державі. Назвав перші висновки інвентаризації, що ОСОБА_5 став директором ПАТ «НДІ «МЕХАНОБРЧЕРМЕТ», коли на підприємстві працювало приблизно 350 чоловік, були відсутні борги та у 2014 році розрахункова вартість чистих активів складала біля 56 млн. грн.
Також допитаний як свідок ОСОБА_6 показав, що працює в.о. директора ДП «Криворізький інститут автоматики» з 24.09.2018 року. До нього директором ДП «Криворізький інститут автоматики» був ОСОБА_7 , який займав дану посаду з 2017 року. Зазначив, що прийняв підприємство у збитковому стані, без електропідключення, демонтовані металеві конструкції основних фондів та за відсутності будь-яких доходів та за великою кількістю боргів.
Відповідно до листа Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 04.02.2019 року за №3241-07/4862-03 за підписом Державного секретаря Міністерства економічного розвитку і торгівлі України ОСОБА_8 визначено, що на баланс ДП «Криворізький інститут автоматики» передається цілісний майновий комплекс колишнього ДП «Трансмаш» (код ЄДРПОУ 20281076) за адресою: м. Кривий Ріг, вул. Коломойцівська, 25, з необхідністю проведення інвентаризації всього майна колишнього ДП «Трансмаш». Крім того, з Міністерства економічного розвитку і торгівлі України на адресу ДП «Криворізький інститут автоматики» надійшов лист за № 3242-10/5582-07 від 07.02.2019 року з пропозицією забезпечення охорони єдиного майнового комплексу колишнього ДП «Трансмаш» з метою збереження активів зазначеного підприємства. На виконання вищевказаних листів з Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, а також 08.02.2019 року ним здійснено виїзд на місце знаходження ДП «Трансмаш» (код ЄДРПОУ 20281076) за адресою: Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Коломойцівська, 25.
Під`їхавши до воріт ДП «Трансмаш», ним встановлено, що територію охороняють невідомі люди в чорній воєнізованій формі без розпізнавальних знаків. Він представився як директор ДП «Криворізький інститут автоматики» та показав їм всі документи, ознайомившись з якими йому відмовлено в можливості пройти на територію ДП «Трансмаш». Після чого приїхали співробітники поліції та слідчо-оперативна група, яким пояснив, що невідомі люди захопили ДП «Трансмаш». Як відомо, на даний час невідомі особи, які знаходяться на території ДП «Трансмаш», вступили в зговір з працівниками поліції м. Кривого Рогу та намагаються незаконно переоформити будівлі та майно за адресою: Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Коломойцівська, буд. 25, на підставних осіб з використанням підроблених печаток ДП «Трансмаш».
Встановлено, що комплекс, що розташований за адресою: Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Коломойцівська, 25, на підставі свідоцтва про право власності серії НОМЕР_1 від 28.08.2007 року належить державі в особі Верховної Ради України, на балансі ТОВ «Трансмаш».
Зазначений комплекс будівель та споруд, який знаходиться за адресою: Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Коломойцівська, 25, підтверджує факт пошкодження металоконструкцій основних фондів, а також незаконність використання всупереч інтересів Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області, що має значення для досудового розслідування.
Постановою прокурора від 25.02.2019 року зазначений комплекс будівель та споруд, котрий знаходиться за адресою: Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Коломойцівська, 25, визнано речовим доказом у кримінальному провадженні
З метою виконання завдань кримінального провадження виникла необхідність у накладанні арешту на зазначений комплекс, що складається з будівель та споруд: будівля СВК літ. А-4; головний корпус літ.Б; склад матеріалів літ.Б'; склад металу літ.Б"; їдальня літ. В-ІІ; насосна станція літ.Г; компресорна літ.Д; пральня літ.Е; котельня літ.Ж; дільниця СТО літ.З; гараж-стоянка літ.К; залізничні шляхи I; внутрішньомайданчикові автодороги IV; огорожа №1-7, що розташований за адресою: Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Коломойцівська, 25.
У зв`язку з викладеним, з метою збереження речових доказів, прокурор просив накласти арешт шляхом заборони усім особам, які мають право на здійснення дій у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців на підставі повноважень, наданих їм Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» вчиняти реєстраційні та будь-які інші дії у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Державному реєстрі іпотек та Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, зокрема на комплекс, що складається з будівель та споруд: будівля СБК літ. А-4; головний корпус літ.Б; склад матеріалів літ.Б'; склад металу літ.Б"; їдальня літ. В-ІІ; насосна станція літ.Г; компресорна літ.Д; пральня літ.Е; котельня літ.Ж; дільниця СТО літ.З; гараж-стоянка літ.К; залізничні шляхи I; внутрішньомайданчикові автодороги IV; огорожа №1-7, що розташований за адресою: Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Коломойцівська, 25.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Ознайомившись з клопотанням і доданими до нього матеріалами, матеріалами кримінального провадження, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Встановлено, що в провадженні СУ ГУНП в Дніпропетровській області знаходяться матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42018040000001142 від 12.09.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 364 КК України.
Постановою прокурора відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, що поширює свою діяльність на Дніпропетровську область прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 від 25.02.2019 року комплекс, що складається з будівель та споруд: будівля СБК літ. А-4; головний корпус літ.Б; склад матеріалів літ.Б'; склад металу літ.Б"; їдальня літ. В-ІІ; насосна станція літ.Г; компресорна літ.Д; пральня літ.Е; котельня літ.Ж; дільниця СТО літ.З; гараж-стоянка літ.К; залізничні шляхи I; внутрішньомайданчикові автодороги IV; огорожа №1-7, що розташований за адресою: Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Коломойцівська, 25, було визнано речовим доказом у вказаному кримінальному провадженні.
За ст. 131 КПК України арешт майна є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Метою накладення арешту є забезпечення збереження речових доказів згідно з п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, та запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
При вирішенні питання про арешт майна для прийняття законного, обґрунтованого та справедливого рішення, слідчий суддя, відповідно до вимог ст.ст. 94, 132, 173 КПК України повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні або застосування щодо нього спеціальної конфіскації; наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення; розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
З огляду на зазначене, приймаючи до уваги, що постановою прокурора відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, що поширює свою діяльність на Дніпропетровську область прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 від 25.02.2019 року комплекс, що складається з будівель та споруд: будівля СБК літ. А-4; головний корпус літ.Б; склад матеріалів літ.Б'; склад металу літ.Б"; їдальня літ. В-ІІ; насосна станція літ.Г; компресорна літ.Д; пральня літ.Е; котельня літ.Ж; дільниця СТО літ.З; гараж-стоянка літ.К; залізничні шляхи I; внутрішньомайданчикові автодороги IV; огорожа №1-7, що розташований за адресою: Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Коломойцівська, 25, визнано речовим доказом у кримінальному провадженні № 42018040000001142 від 12.09.2015 року, приходжу до висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, оскільки надані докази дають підстави зробити висновок, що вищезазначене нерухоме майно вказане нерухоме майно є об`єктом кримінально-протиправних дій. Крім того, визнання вказаного нерухомого майна речовим доказом відповідає вимогам ст. 98 КПК України, тому відповідно до п. 1, ч. 2, ч. 3 ст. 170 КПК України є підстави для накладення арешту з метою забезпечення речового доказу та запобігання можливості його відчуження.
Керуючись ст. ст. 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання прокурора відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, що поширює свою діяльність на Дніпропетровську область прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 задовольнити.
Накласти арешт шляхом заборони усім особам, які мають право на здійснення дій у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців на підставі повноважень, наданих їм Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» вчиняти реєстраційні та будь-які інші дії у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Державному реєстрі іпотек та Єдиному реєстрі заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, зокрема на комплекс, що складається з будівель та споруд: будівля СБК літ. А-4; головний корпус літ.Б; склад матеріалів літ.Б'; склад металу літ.Б"; їдальня літ. В-ІІ; насосна станція літ.Г; компресорна літ.Д; пральня літ.Е; котельня літ.Ж; дільниця СТО літ.З; гараж-стоянка літ.К; залізничні шляхи I; внутрішньомайданчикові автодороги IV; огорожа №1-7, що розташований за адресою: Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Коломойцівська, 25.
Виконання ухвали про арешт майна доручити прокурору відділу організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням, яке здійснюється слідчими територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, що поширює свою діяльність на Дніпропетровську область прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 .
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2019 |
Оприлюднено | 15.02.2023 |
Номер документу | 80310689 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Бєльченко Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні