ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
07 березня 2019 року Справа № 280/246/19 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., при секретарі Серебрянниковій О.А.,
розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 (69040, АДРЕСА_1, код ДРФО НОМЕР_1)
до Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя (69014, м. Запоріжжя, вул. Карпенка-Карого, буд. 25-а, код ЄДРПОУ 41248959),
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Публічне акціонерне товариство Запорізький абразивний комбінат (юридична адреса: 69600, м. Запоріжжя, вул. Олексія Поради, буд. 44, код ЄДРПОУ 00222226)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю Монтажно - налагоджувальне управління 34 (юридична адреса: 69063, м. Запоріжжя, вул. Чекістів, буд. 27, код ЄДРПОУ 24520520)
про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
15 січня 2019 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) до Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя (далі по тексту - відповідач), Публічне акціонерне товариство Запорізький абразивний комбінат ( далі по тексту - третя особа 1) та Товариство з обмеженою відповідальністю Монтажно - налагоджувальне управління 34 (далі по тексту - третя особа 2) в якій позивач просить суд:
- визнати протиправними дії відповідача та скасувати рішення про відмову в призначені пенсії позивачу;
- зобов'язати відповідача призначити та виплатити позивачу пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №2 з 10.09.2018, відповідно до ст.114 Закону України Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування та п. б ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення .
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що для призначення пенсії та підтвердження пільгового стажу ним надавались всі необхідні документи, у тому числі належним чином оформлена трудова книжка та довідка, видана Публічним акціонерним товариством Запорізький абразивний комбінат . Позивач вважає, що має право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 2 оскільки у нього достатньо пільгового стажу за Списком № 2 - 19 років 02 місяці 15 днів та вказує, що, посада електрогазозварника відноситься до Списку №2, відповідно до постанови Міністрів СРСР від 22.08.1956 №1173 та постанови Міністрів СРСР №10 від 26.01.1991. Пояснює, що надати уточнюючу довідку для підтвердження вказаного періоду роботи позивач можливості не має, оскільки підприємство, на якому він працював, відмовляє у її видачі із посиланням на можливість підтвердження пільгового стажу записами у трудовій книжці. Просить суд позовну заяву задовольнити в повному обсязі.
Ухвалою суду від 21.01.2019 відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін. Відповідачу та третій особі запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву та пояснення відповідно.
Представник відповідача 11.02.2019 через канцелярію суду (вх. №5620) надав відзив у якому, зокрема, пояснює, що підставою для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є, насамперед, наявність професії чи посади в зазначених списках, підтвердження шкідливих умов праці працівника безпосередньо на робочому місці за результатами атестації робочих місць, порядок проведення якої затверджений постановою КМУ від 01.08.1992 №442 та виконання робіт в умовах, передбачених відповідним Списком протягом повного робочого дня. Вказує, що в трудовій книжці позивача та додатково наданих документах зазначено лише посади, на які позивача було зараховано, переведено або звільнено з посиланням на накази, але не зазначено характер виконуваної роботи, первинні документи за час виконання роботи, не підтверджується зайнятість на роботах із шкідливими умовами праці повний робочий день. Таким чином, вважає, що оскільки трудова книжка позивача не містить вичерпної інформації про характер роботи, що визначає право на пенсію на пільгових умовах, то відповідно до п. 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, керівництво підприємства повинне надати уточнюючу довідку, в якій зазначити всю необхідну інформацію для призначення пенсії. На підставі викладеного, просить у задоволенні позову відмовити.
08.02.2019 через канцелярію суду (вх. №5322) від представника третьої особи Публічного акціонерного товариства Запорізький абразивний комбінат були надані пояснення, зі змісту якого, представник посилається на постанову Запорізького окружного адміністративного від 10.02.2011 по справі №2а-0870/125/11, №607/13078/11 якою встановлено, що ПрАТ Запоріжабразив не зобов'язаний видавати уточнюючи довідки для призначення пенсії. Просить суд прийняти рішення у відповідності до чинного законодавства України.
У судове засідання представник позивача не з'явився, через канцелярію суду (вх. №7107) подав заяву про розгляд справи без його участі у порядку письмового провадження. На задоволенні позовних вимог наполягає.
У судове засідання представник відповідача не з'явився, через канцелярію суду (вх. №7105) подав заяву про розгляд справи без його участі у порядку письмового провадження. Проти задоволення позовних вимог заперечує.
Представники третіх осіб до суду не з'явилися, однак повідомлялися належним чином, про причину неявки суд не повідомили.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
В зв'язку з розглядом справи в порядку письмового провадження, відповідно до вимог ч. 4 ст. 229 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наступне.
10 вересня 2019 року ОСОБА_1, відповідно до чинного законодавства України, звернувся до Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя з заявою та необхідними документами для призначення пільгової пенсії за віком по Списку № 2 відповідно до п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", надавши до неї трудову книжку, копію паспорту та ідентифікаційного коду, копію диплому про навчання, копію військового квитка серії НО № 4324641, копію протоколу про атестацію від 02.12.2003, наказ про проведення атестації від 28.11.2003, довідку про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії, видану Товариством з обмеженою відповідальністю Монтажно - налагоджувальне управління 34 .
Рішенням відповідача № 63 від 14.12.2018 позивачу відмовлено у призначенні пільгової пенсії за Списком № 2, у зв'язку з недостатністю пільгового стажу, оскільки наявність пільгового стажу повинно бути підтверджено уточнюючою довідкою, відповідно до чинного законодавства.
Спір між сторонами виник з приводу відмови у призначенні позивачу пенсії на пільгових умовах за Списком № 2 через не зарахування до пільгового стажу роботи періоду роботи позивача в ПАТ Запорізький абразивний комбінат та ТОВ Монтажно-налагоджувальне підприємство 34 .
Вважаючи рішення відповідача про відмову у призначенні пенсії протиправним, позивач звернувся із даним позовом до суду.
Повно та всебічно дослідивши наявні матеріали справи, а також проаналізувавши зміст норм матеріального та процесуального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, виходячи з наступного.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.81 Закону України Про пенсійне забезпечення від 05.11.91 № 1788-XII (в редакції на момент виникнення спірних відносин) призначення пенсій і оформлення документів для їх виплати здійснюється органами Пенсійного фонду України.
Згідно із абз. 1, 2 п. 1 ч. 2 ст. 114 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування пенсія за віком на пільгових умовах призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.
Працівникам, які не мають стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, передбаченого абзацом першим цього пункту, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абзацом першим частини першої статті 26 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування :
чоловікам - на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи;
жінкам - на 1 рік за кожні 2 роки такої роботи.
Відповідно до п.2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005, до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи, наведені у цьому пункті, в тому числі: документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637.
Згідно із ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Аналогічні положення містяться у п. 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, згідно з яким основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Пунктом 20 Порядку встановлено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до п. "б" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" є формальна констатація факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у Списку №2, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці. Документами, які підтверджують результати атестації робочого місця за умовами праці, можуть бути: карта умов праці, наказ по підприємству про затвердження переліку робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.
Право особи на призначення пільгової пенсії згідно зі ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" має бути підтверджене як пенсіонером (особистими документами), так і підприємством, у якому працювала особа зі шкідливими і важкими умовами праці. Також і відповідальність за надання недостовірних пенсійних документів покладена на підприємство (організацію) та пенсіонера.
Тобто, необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до п. "б" ч. 1ст. 13 Закону України від 05.11.1991 № 1788-XII "Про пенсійне забезпечення" є виконання робіт, що містяться у Списку № 2, а також документальне підтвердження несприятливих умов праці за результатами атестації відповідного робочого місця.
У відповідності до п. 3 Порядку застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.12.2005 за № 1451/11731 (далі Порядок № 383), при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року (приклади у додатках 1, 2).
За приписами п. 10 цього ж Порядку для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637.
При цьому, під повним робочим днем слід уважати виконання робіт в умовах, передбачених Списками, не менше 80 відсотків робочого часу, установленого для працівників даного виробництва, професії чи посади, з урахуванням підготовчих, допоміжних, поточних ремонтних робіт, пов'язаних з виконанням своїх трудових обов'язків (п. 2 Порядку № 383).
Пунктом 2.13 Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, яка затверджена постановою Держкомпраці СРСР від 20.07.1974 №162, встановлено, що у графі 3 трудової книжки пишеться: "Прийнятий або призначений до такого-то цеху, відділу, підрозділу, на дільницю, виробництво" із зазначенням їх конкретного найменування, а також найменування роботи, професії або посади і присвоєного розряду. Записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників - відповідно до найменувань професій, зазначених в Єдиному тарифно-кваліфікаційному довіднику робіт і професій робітників; для службовців - у відповідності з найменуваннями посад, зазначених у Єдиній номенклатурі посад службовців, або у відповідності зі штатним розкладом.
Якщо працівнику в період роботи надається новий розряд, тоді про це в установленому порядку робиться відповідний запис.
Пунктом 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 № 58, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 року за №110, встановлено, що у графі 3 трудової книжки "Відомості про роботу" пишеться: "прийнятий або призначений до такого-то цеху, відділу, підрозділу, на дільницю, виробництво" із зазначенням його конкретного найменування, а також роботи, професії або посади і присвоєного розряду. Записи про найменування роботи, професії або посади на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників та службовців відповідно до найменування професій і посад, зазначених у "Класифікаторі професій".
Отже, основним документом для призначення пенсії на пільгових умовах є трудова книжка.
Разом з тим, для підтвердження пільгового стажу лише на підставі трудової книжки існує певна вимога, визначена в абз.4, 5 п.2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої Наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 № 58, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.08.93 за № 110, згідно яких якщо працівник має право на пенсію за віком на пільгових умовах, запис у трудовій книжці робиться на підставі наказу, виданого за результатами атестації робочих місць, і має відповідати найменуванню Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення.
Відповідно до записів в трудовій книжці серії БТ- 1 № 4828240 позивач у працював за наступними посадами, які віднесені до Списку № 2:
- з 28.07.1981 по 03.05.1982 - працював електрогазозварником 4 розряду в котельному цеху в Запорізькому абразивному комбінаті;
- з 02.07.1984 по 11.12.1985 - працював електрогазозварником 5 розряду в цех безрельсового транспорту в Запорізькому абразивному комбінаті;
- з 17.12.1985 по 14.01.1991 - працював електрогазозварником в Запорізькому міському обєднанні Промтовари ;
- з 04.02.1991 по 29.07.1994 - працював електрогазозварником 6 розряду в котельному цеху в Запорізькому абразивному комбінаті;
- з 26.10.1999 по 28.02.2002 - працював електрогазозварником в ДП ЗАО Югспецвідмонтаж МНУ-34 (реорганізовано в ООО Монтажно-налагоджувальне управління 34 ;
- з 01.11.2004 по 11.01.2016 - працював електрогазозварником в ООО Монтажно-налагоджувальне управління 34 .
21 серпня 1992 р. набрав чинності Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженнй постановою Кабінету Міністрів України від 01 серпня 1992 р. № 442.
Основна мета атестації, як випливає із зазначених нормативних актів, полягає у регулюванні відносин між власником або уповноваженим ним органом і працівниками у галузі реалізації права на здорові й безпечні умови праці, пільгове забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.
Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації та підпункту 1.5 пункту 1 Методичних рекомендацій періодичність проведення атестації робочих місць, затвердженими постановою Міністерства праці України від 1 вересня 1992 року № 41 (далі - Методичні рекомендації) визначається безпосередньо колективним договором підприємства і проводиться не рідше одного разу на 5 років.
Результати атестації використовуються при встановленні пенсій за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємств та організацій, обґрунтуванні пропозицій про внесення змін і доповнень до списків № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, що дають право на пільгове пенсійне забезпечення, а також для розробки заходів щодо поліпшення умов праці та оздоровлення працюючих.
Відповідно до пункту 3 Порядку застосування списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Мінпраці від 18.11.2005 № 383(зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01.12.2005 за № 1451/11731), при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992 року.
Тобто період роботи позивача з 28.07.1981 по 02.05.1982, з 02.07.1984 по 11.12.1985, з 04.02.1991 по 29.07.1994 на ПАТ Запорізький абразивний комбінат зараховується без проведення атестації робочого місця.
У пункті 4.2 зазначеного Порядку застосування списків йдеться про те, що результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умови і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умов і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація.
Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що своєчасно проведена атестація робочих місць за умовами праці є одним із заходів соціального захисту працівників, який має сприяти реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах. Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом України у постанові від 16.09.2014 № 21-307а14.
Атестація має проводитися у передбачені пунктом 4 Порядку проведення атестації строки, а відповідальність за своєчасність та якість її проведення покладається на керівника підприємства, організації.
Атестація робочого місця Позивача за Списком № 2 була проведена згідно із наказом від 28.11.2003 №51.
Після введення обов'язкової атестації робочих місць позивач працював електрогазозварником в ТОВ Монтажно- налагоджувальне управління 34 , які проводили атестацію робочого місця до 2011 року.
Позивачем до відповідача була надана довідка ТОВ МНУ-34 про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пільгової пенсії, в якій зазначено, що позивач працював повний робочий день газоелектрозварювальником з 26.10.199 по 28.02.2002, та з 01.11.2004 по 11.01.2016.
Крім того, у справі міститься висновок управління праці та соціального захисту населення від 02.02.2002 в якому зазначено, що атестація робочого місця виконана в повному обсязі відповідно до методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць, записи у трудових книжках перевірені, відповідвають результатм атестації, порушень не має.
Згідно до записів трудової книжки позивача БТ-I № 4828240, а саме запис № 20 від 24.02.2011 відповідно до результатів атестації робочого місця електрогазозварника не підтверджено право на пільгове пенсійне забезпечення по Списку № 2.
Позивач до чергової атестації, проведеної з порушенням передбачених пунктом 4 Порядку проведення атестації строків виконував роботу, яка дає право на пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2, тобто, до пільгового стажу пільгового стажу на підприємстві ТОВ Монтажно- налагоджувальне управління 34 зараховується період з 26.10.1999 по 28.02.2002, 01.01.2004 по 24.02.2011.
Період роботи з 02.08.1994 по 22.10.1999 в ВФ Езант , з 01.03.2002 по 31.12.2003 в ТОВ Мастер Граф , з 11.01.2016 по 31.01.2018 в ТОВ "ГІДРОРЕМ зараховується на підставі записів трудової книжки.
Тобто, на момент звернення з заявою про призначення пенсії позивача до відповідача йому виповнилось 55 років, загальний стаж роботи складав 39 років 07 місяців 01 день, пільговий стаж по Списку № 2 складає: 19 років 02 місяці та 15 днів і надає право на пільгову пенсію за віком з дня звернення із заявою до органу, що призначає пенсію, а саме: з 10.09.2018.
З огляду на відомості, що містяться у трудовій книжці позивача, суд вважає, що записи в трудовій книжці визначають право позивача на пенсію на пільгових умовах за Списком № 2. При цьому зазначені записи в трудовій книжці позивача в установленому порядку недійсними не визнані.
Так, пільговий стаж позивача дає йому право на призначення пенсії на пільгових умовах, а тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог.
Згідно вимог статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Згідно частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Матеріалами справи встановлено факт сплати судового збору у розмірі 768 гривень 40 копійок, що підтверджується квитанцією № 15 від 03.01.2019.
Керуючись статтями 139, 241, 243-246 та 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Публічне акціонерне товариство Запорізький абразивний комбінат , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю Монтажно - налагоджувальне управління 34 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправними дії Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя (69014, м. Запоріжжя, вул. Карпенка-Карого, буд. 25-А, код ЄДРПОУ 41248959) та скасувати рішення про відмову в призначені пенсії ОСОБА_1 (69040, АДРЕСА_1, код ДРФО НОМЕР_1), ІНФОРМАЦІЯ_1 №63 від 14.12.2018.
Зобов'язати Шевченківське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя (69014, м. Запоріжжя, вул. Карпенка-Карого, буд. 25-А, код ЄДРПОУ 41248959) призначити та виплатити ОСОБА_1 (69040, АДРЕСА_1, код ДРФО НОМЕР_1) пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №2 з 10.09.2018, відповідно до ст.114 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та п. б ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення .
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя (69014, м. Запоріжжя, вул. Карпенка-Карого, буд. 25-А, код ЄДРПОУ 41248959) на користь ОСОБА_1 (69040, АДРЕСА_1, код ДРФО НОМЕР_1) витрати на оплату судового збору в сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду в повному обсязі складено та підписане суддею 07.03.2019.
Суддя Р.В. Сацький
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2019 |
Оприлюднено | 08.03.2019 |
Номер документу | 80312936 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Сацький Роман Вікторович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Сацький Роман Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні