Ухвала
від 07.03.2019 по справі 300/353/19
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

"07" березня 2019 р.                                                   Справа № 300/353/19

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Главач І.А., розглянувши матеріали позовної заяви Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області до Державного підприємства “Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів” про спонукання до виконання умов мирової угоди,-

В С Т А Н О В И В:

Головне управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області 18.02.2019 звернулося до суду з позовною заявою до Державного підприємства “Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів” про спонукання до виконання умов мирової угоди.

Ухвалою суду від 20.02.2019 позовну заяву Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області до Державного підприємства «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» про спонукання до виконання умов мирової угоди залишено без руху.

Згідно даної ухвали позивачу надано десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом: 1) подання належним чином засвідчених копій письмових доказів з одночасним поданням їх відповідачу (мирової угоди від 22.06.2016, укладеної між ДПІ у м. Івано-Франківську ГУ ДФС в Івано-Франківській області та Державним підприємством “Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів” щодо розстрочення залишку заборгованості на суму 2 828 170,78 грн.; ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду у справі №876/6178/16 від 20.09.2016); 2) приведення змісту позовної заяви у відповідність доданим до неї документам; 3) зазначення інформації із наданням суду та відповідачу підтверджуючих документів щодо: стану виконання ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду у справі №876/6178/16 від 20.09.2016 (коли та в якому розмірі відповідачем здійснювались платежі, коли припинились виплати щодо погашення заборгованості, зазначити точну суму заборгованості на момент звернення з даним позовом до суду); заходів, які вживалися Головним управлінням Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області, спрямованих на виконання Державним підприємством “Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів” ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду у справі №876/6178/16 від 20.09.2016; 4) подання документа про доплату судового збору у розмірі 16462,11 грн. (чи в іншому розмірі відповідно до уточнених позовних вимог за ставкою, встановленою Законом України “Про судовий збір”).

Судом встановлено, що на виконання вищевказаної ухвали 05.03.2019 позивачем подано заяву про усунення недоліків позовної заяви.

Однак, в повному обсязі вказані в ухвалі від 20.02.2019 недоліки, а саме подання документа про доплату судового збору у розмірі 16462,11 грн., позивачем не усунуто.

Натомість у заяві про усунення недоліків позовної заяви позивач просить відстрочити сплату судового збору.

Вказане клопотання позивача не підлягає задоволенню виходячи з такого.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Виходячи із змісту частин 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України, суд повинен керуватися приписами спеціального закону при визначенні можливості зменшення, звільнення, розстрочення чи відстрочення сплати судового збору.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України “Про судовий збір” № 3674-VI від 08.07.2011 (надалі, також – Закон України “Про судовий збір”).

Статтею 1 Закону України “Про судовий збір” передбачено, що судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Статтею 8 Закону України “Про судовий збір” врегульовано питання відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати.

Так, згідно із частиною 1 статті 8 Закону України “Про судовий збір”, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Також, відповідно до частини 2 статті 8 Закону України “Про судовий збір”, суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Виходячи із вказаних приписів статті 8 Закону України “Про судовий збір” суд наділений правом вирішувати питання щодо звільнення від сплати судового збору, зменшення його розміру, відстрочення чи розстрочення сплати такого збору виключно по відношенню до фізичних осіб, а не юридичної, якою є позивач в даній адміністративній справі, а також в окремих категоріях спорів, пов'язаних із захистом соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодуванням шкоди здоров'ю, що не відповідає предмету позовної заяви в даній адміністративній справі.

З огляду на вищенаведене, в суду відсутні правові підстави, які б надали можливість відстрочити сплату судового збору за позовною заявою Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області до Державного підприємства «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» про спонукання до виконання умов мирової угоди, а тому клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору не підлягає до задоволення.

Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

На підставі вище наведеного, суд дійшов висновку, що позивачем не виконано ухвалу суду про залишення позовної заяви без руху від 20.02.2019, а тому дану позовну заяву слід повернути позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

Частиною 8 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

На підставі наведеного, керуючись 169, 241-243, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

1. У задоволенні клопотання Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про відстрочення судового збору – відмовити.

2. Позовну заяву Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області до Державного підприємства «Івано-Франківський комбінат хлібопродуктів» про спонукання до виконання умов мирової угоди повернути позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до Івано-Франківського окружного адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статей 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення ухвали безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені частиною 2 статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Главач І.А.

СудІвано-Франківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення07.03.2019
Оприлюднено11.03.2019
Номер документу80312999
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —300/353/19

Рішення від 20.06.2019

Цивільне

Воловецький районний суд Закарпатської області

Софілканич О. А.

Рішення від 20.06.2019

Цивільне

Воловецький районний суд Закарпатської області

Софілканич О. А.

Ухвала від 07.06.2019

Цивільне

Воловецький районний суд Закарпатської області

Софілканич О. А.

Ухвала від 03.06.2019

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Главач І.А.

Ухвала від 10.05.2019

Цивільне

Воловецький районний суд Закарпатської області

Софілканич О. А.

Ухвала від 07.03.2019

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Главач І.А.

Ухвала від 20.02.2019

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Главач І.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні