Справа № 658/3935/18
(провадження № 2-о/658/133/18)
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2018 року м. Каховка Херсонської області
Каховський міськрайонний суд Херсонської області
в складі головуючого судді Марків Т.А.,
за участю секретаря судового засідання Ганжевої В.Г.,
у відкритому судовому засіданні розглянувши цивільну справу за заявою Тавричанської сільської ради Каховського району Херсонської області, заінтересована особа: Каховська районна державна адміністрація Херсонської області - про визнання спадщини відумерлою,
встановив:
Тавричанська сільська рада Каховського району звернулася із заявою про визнання спадщини відумерлою.
В заяві (а.с. 1 - 2) викладено наступну позицію.
20 грудня 2002 року після смерті ОСОБА_1 відкрилася спадщина, до складу якої входить право на земельну частку (пай), площею 8,2200 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Тавричанської (Заозерненської) сільської ради.
Спадкоємців за законом або за заповітом, які б прийняли спадщину в установленому порядку не має.
За вказаних обставин сільська рада просила визнати спадщину відумерлою та передати земельний пай у власність територіальної громади
Відзив на позов не надходив.
В судове засідання представник заявника надав заяву про розгляд справи за його відсутності (а.с. 22), відповідно до змісті якої на визнанні спадщини відумерлою наполягав.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином у встановленому порядку. Про причини неприбуття, їх поважність суд не повідомив.
Судом ухвалено про розгляд справи за відсутності представників заявника тп заінтересованої особи.
Судом встановлено, що згідно з повідомленням (а.с. 5), ОСОБА_2 значиться у списку, який додається до державного акту на право колективної власності на землю КСП Херсонське за № 184 та одержав сертифікат № 020676 серія ХС, який зареєстрований у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) 03 жовтня 1999 року за № 381.
Відповідно до повного витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян (а.с. 3), ОСОБА_1 помер 20 грудня 2002 року.
Як зазначено в довідці (а.с. 7), на день смерті ОСОБА_1 був зареєстрований та проживав за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.
Інформація про відкриття спадкової справи після смерті ОСОБА_2 у Спадковому реєстрі відсутня, що підтверджується інформаційною довідкою (а.с. 6).
Звертаючись із заявою про визнання спадщини відумерлою, заявник послався на ст. 1277 ЦК України 2003 року.
Як встановлено ч. 1 ст. 1277 ЦК України, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням, зобов'язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.
Згідно з п. 1 постанови Пленуму Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30 травня 2008 року № 7, відносини спадкування регулюються правилами ЦК України, якщо спадщина відкрилася не раніше 01 січня 2004 року. У разі відкриття спадщини до зазначеної дати застосовується чинне на той час законодавство, зокрема, відповідні правила ЦК УРСР, у тому числі щодо прийняття спадщини, кола спадкоємців за законом.
Статтею 549 ЦК України 1963 року визнається, що спадкоємець прийняв спадщину якщо він протягом шести місяців з дня відкриття спадщини фактично вступив в управління або володіння спадковим майном; якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.
Суд вважає, що відсутність в Спадковому реєстрі інформації про відкриття спадщини після смерті ОСОБА_1 не тотожне відсутності в нього спадкоємців, які прийняли спадщину.
Недоведеність наявності умов для визнання спадщини відумерлою (відсутність спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмова від її прийняття) перешкоджає задоволенню заяви.
Керуючись ст.ст. 3 - 10, 13, 18, 76 - 81, 263 - 265, 268, 337 - 338 ЦПК України,
ухвалив:
В задоволенні заяви Тавричанської сільської ради Каховського району Херсонської області (адреса місцезнаходження: с. Тавричанка Каховського району Херсонської області, вул. Соборна, 26; код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 26519001), заінтересована особа: Каховська районна державна адміністрація Херсонської області (адреса місцезнаходження: м. Каховка Херсонської області, вул. Велика Куликовська, 103; код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 04060097) - про визнання спадщини відумерлою відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Херсонського апеляційного суду через Каховський міськрайонний суд Херсонської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Т.А. Марків
Суд | Каховський міськрайонний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2018 |
Оприлюднено | 08.03.2019 |
Номер документу | 80327469 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Каховський міськрайонний суд Херсонської області
Марків Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні