Справа № 500/2713/17
Провадження № 2/500/695/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2019 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області в складі: головуючого судді - Грубіян Л.І.
при секретарі - Івановій Л.П.,
за участю представника позивача - ОСОБА_1 .,
представника відповідача - Волкогонова О.К.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ізмаїл клопотання представника позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_3 Володимира Степановича про призначення судової будівельно-технічної експертизи, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_4 , третя особа - громадське об`єднання автомобілістів Ротор (кооператив №3), Ізмаїльська міська рада, Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про знесення самовільного будівництва.
Представником позивача заявлено клопотання про призначення судової будівельно-технічної експертизи на вирішення якої поставити відповідні питання. В судовому засіданні позивач та представник позивача клопотання підтримали в повному обсязі.
Представник відповідача не заперечував проти призначення експертизи.
Заслухавши сторін, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку щодо задоволення клопотання.
Відповідно до ст.76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до положень п.п.1,2 ч.1 ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно до ч.3 ст.103 ЦПК України при призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Згідно з ч.1 ст.104 ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Як вбачається з ч.8 ст.102 ЦПК України, якщо експерт під час підготовки висновку встановить обставини, що мають значення для справи, з приводу яких йому не були поставлені питання, він має право включити до висновку свої міркування про ці обставини.
Оскільки для з`ясування обставин, що мають значення для справи необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, суд приходить до висновку щодо необхідності призначення експертизи.
Крім того, враховуючи, що для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, суд приходить до висновку, що на час проведення експертизи провадження у справі потрібно зупинити відповідно до п.5 ч.1 ст.252, п.9 ч.1 ст.253 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 102-104, 252, 253 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача Демиденко Людмили Станіславівни - Петрова Володимира Степановича про призначення судової будівельно-технічної експертизи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_4 , третя особа - громадське об`єднання автомобілістів Ротор (кооператив №3), Ізмаїльська міська рада, Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про знесення самовільного будівництва - задовольнити.
Доручити судовому експерту ПП Одеський науково-дослідний центр експертних досліджень ім. Скибінського С.С. (65029, м. Одеса, вул. Коблевська, 21, оф.3) провести судову будівельно-технічну експертизу, перед експертом поставити наступні питання:
- Чи знаходиться гараж НОМЕР_3 та гараж НОМЕР_1, самовільно збудовані без дозволу ОСОБА_4 , на аварійному евакуаційному виїзді, розташованому згідно до Генерального плану ділянки авто кооперативу Громадське об`єднання автомобілістів Ротор (кооператив №3) відповідно до ДБН В .2.3.-15:2007 Автостоянки і гаражі для легкових автомобілістів на території Громадське об`єднання автомобілістів Ротор (кооператив№3) за адресою: АДРЕСА_1 ? ;
- Чи залишилась на території Громадське об`єднання автомобілістів Ротор вбиральня на 2 очки, зазначена на Генеральному плані ділянки Громадське об`єднання автомобілістів Ротор (кооператив№3), та якщо ні, то приєднана лі вона до гаражу НОМЕР_1 ,який належить ОСОБА_4 ? ;
- Чи перешкоджає самовільне будівництво гаражу НОМЕР_3 та гаражу НОМЕР_1, яке здійснив ОСОБА_4 , в`їзду автомобіля в гараж НОМЕР_4 згідно вимогам на підставі вимог ДБН В .2.3.-15:2007 Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів , в тому числі вимогам п.6.26 ДБН В.2.3.-15: НОМЕР_2 , якщо заїзд до гаражу НОМЕР_4 після будівництво необхідно проводити під кутом?
Проведення експертизи доручити судовим експертам ПП Одеський науково-дослідницькій центр експертних досліджень ім. Скибінського С.С. (65029, м. Одеса , вул. Коблевьска, 21, офіс 3).
Попередити експерта про кримінальну відповідальність, передбачену ст.ст. 384, 385 КК України за завідомо неправильний висновок та за відмову від виконання експертизи.
Зазначити, що строк проведення експертизи не може перевищувати строки, встановлені п. 1.13 Інструкції Про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень затвердженої Наказом Міністерства юстиції України 08.01.1998 року № 53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України 26.12.2012 року № 1950/5).
При проведенні експертизи використовувати матеріали цивільної справи № 500/2713/17 (провадження № 2/500/695/19)
Оплату вартості проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_2 .
Роз`яснити сторонам положення статті 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.
Провадження по справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Л.І.Грубіян
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2019 |
Оприлюднено | 11.03.2019 |
Номер документу | 80333178 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Грубіян Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні