ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
11.03.2019м. ДніпроСправа № 904/857/19
Суддя Рудь І.А. , розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фєматек-Україна", м. Дніпро
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТПК "Дніпро КР", м. Кривий Ріг Дніпропетровської області
про стягнення заборгованості в сумі 109 426 грн. 89 коп. за договором від 20.02.2018 № 4-П/2018
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фєматек-Україна" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом від 18.02.2019, в якому просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ТПК "Дніпро КР" заборгованість в сумі 109 426 грн. 89 коп., з яких: 21 300 грн. 00 коп. - передплата за товар, 65 520 грн. 00 коп. - пеня відповідно до п. 8.5 договору, 19 702 грн. 50 коп. - пеня, відповідно до п. 8.2 договору, 1 065 грн. 00 коп. - штраф, відповідно до п. 8.2 договору, 1 487 грн. 39 коп. - інфляційні втрати, 352 грн. 00 коп. - 3% річних, відповідно до умов договору від 20.02.2018 № 4-П/2018.
Дана позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
За приписами п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Всупереч зазначеним вимогам у позовній заяві зазначена невірна адреса відповідача, а саме: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Орджонікідзе, 5, в той час як згідно із витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 06.03.2019 № НОМЕР_1, наданого на запит господарського суду, місцезнаходженням юридичної особи відповідача є: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Орджонікідзе, 5, кімната 7.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно із ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
На підтвердження направлення позовної заяви з додатками відповідачу позивачем наданий опис вкладення до цінного листа від 20.02.2019, в якому адресою одержувача поштового відправлення зазначена: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Орджонікідзе, 5, в той час як згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 06.03.2019 № НОМЕР_1, наданого на запит господарського суду, Товариство з обмеженою відповідальністю "ТПК "Дніпро КР" зареєстроване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, кімната 7.
За вказаних обставин, позивачем не надано належних доказів направлення поданої позовної заяви з додатками на адресу відповідача.
Крім того, відповідно до приписів ч. 2, 5 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях, повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу , який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
За нормами ч. 4 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Відповідно до п.5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації "Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Всупереч зазначеним вимогам, частина копій документів (додатки 6-25, 27-39, 41-42), наданих позивачем до позовної заяви, не можуть бути прийняті судом в якості належних доказів на підтвердження викладених в позовній заяві обставин, оскільки не засвідчені належним чином відповідно до викладених вище вимог (не містять підпису особи, що засвідчила копії).
За приписами ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Так, на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються заявлені вимоги, позивач додав до позову копії документів.
Пунктом 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
В порушення вимог наведеної норми процесуального закону позивач не зазначив в позові про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додані до позову.
Крім того, нормами п. 9 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи.
В порушення вказаних вимог попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат позивач до позову не надав.
Таким чином, позовна заява подана позивачем без додержання вимог ст. 162 Господарського процесуального кодексу України.
За нормами ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 162, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Товариству з обмеженою відповідальністю "Фєматек-Україна" протягом п'яти днів з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви, надавши до суду:
- докази направлення позовної заяви з додатками на вірну адресу відповідача;
- належним чином засвідчені копії доданих до позовної заяви документів (додатки 6-25, 27-39, 41-42);
- підтвердження наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;
- докази направлення відомостей, передбачених п. п. 8, 9 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, на адресу відповідача.
Докази усунення недоліків мають надійти до Господарського суду Дніпропетровської області не пізніше п'ятого дня з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, з урахуванням строків поштового перебігу.
Роз'яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Фєматек-Україна", що у разі не усунення всіх недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2019 |
Оприлюднено | 12.03.2019 |
Номер документу | 80365315 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Рудь Ірина Анатоліївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Рудь Ірина Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні