Ухвала
від 12.03.2019 по справі 914/429/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

12.03.2019 р. Справа № 914/429/19

Суддя господарського суду Львівської області Гоменюк З.П.,

розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Престиж-Стиль , м. Львів

до відповідача ОСОБА_1 підприємства Єврокомфорт+ , м. Кам'янка-Бузька Львівської області

про стягнення 247 710,00 грн.

ВСТАНОВИВ

На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Престиж-Стиль до ОСОБА_1 підприємства Єврокомфорт+ про стягнення 247 710,96 грн., з них: 200 000,00 грн. - повернення авансового платежу, 38 900,00 грн. - втрат від інфляції та 8810,96 грн. - 3% річних.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд дійшов висновку про необхідність залишення її без руху з огляду на таке.

Як вбачається із поданих матеріалів, позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи, що є порушенням вимог п.9 ч.3 ст.162 ГПК України.

Крім того, частиною 2 ст.91 ГПК України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Відповідно до ч.4 та ч.5 ст. 91 ГПК України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до п.5.27 Національного стандарту України «Державна уніфікована система документації, Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації, вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2003)» , затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 р. №55, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23 (нижче підпису). Приклад засвідчення копії документа зазначено у п.5.27. Національного стандарту України (ДСТУ 4163-2003).

Як вбачається з матеріалів, поданих на розгляд суду, долучено документи у неналежно засвідчених копіях, оскільки відповідно до вимог оформлення документів, не містять вказівки про: дату засвідчення копій.

Договір субпідряду №5 від 16.08.2017 р. на здійснення монтажних та пусконалагоджуваних робіт з монтажу систем опалення (лише на першій та 11 сторінці) містить відмітку "Копія вірна", особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, без зазначення дати засвідчення копії та посади особи.

Окрім того, долучена до позовної заяви копія договору субпідряду не містить відомостей щодо підписання такого уповноваженим представником субпідрядника (ПП Єврокомфорт+ ). При цьому позивачем не зазначено про наявність у нього або іншої особи оригіналу вказаного документа, копія якого додана до позовної заяви, що є порушенням п.8 ч.3 ст.162 ГПК України.

Частиною 3 ст.56 ГПК України передбачено, що юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Позовна заява підписана ОСОБА_2 - директором ТОВ Престиж-Стиль . Всупереч наведеному, позивачем не додано документів на підтвердження повноважень вказаної особи щодо права підписання позовної заяви.

Згідно з п.2 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до п.п.2 п.2 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як роз'яснено Вищим господарським судом України у п.п.2.20 п.2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013р. №7 «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» (із змінами та доповненнями) чинним законодавством не встановлено якихось спеціальних вимог щодо оформлення платіжних документів, за якими перераховуються суми судового збору. Отже, таке перерахування здійснюється за загальними правилами, згідно з вимогами Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» і відповідних нормативно-правових актів Національного банку України.

Пунктом 2.21 вказаної Постанови визначено, що платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором.

Суд звертає увагу позивача, що платіжними реквізитами для перерахування судового збору за подання позову до Господарського суду Львівської області є: отримувач коштів - УК у Личаківському р-ні м.Львів/22030101, код отримувача - 38007620, банк отримувача Казначейство України, код банку отримувача 89998, рахунок отримувача 34315206083083, код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу: *;*;101;_-(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ____ (ПІБ чи назва установи, організації позивача) , Господарський суд Львівської області (назва суду, де розглядається справа) .

На підтвердження сплати судового збору позивачем до позовної заяви долучено квитанцію від 01.03.2019 № НОМЕР_1 на суму 3715,65 грн. як доказ сплати судового збору, із реквізитів якого (графа про отримувача, рахунок отримувача, призначення платежу: недоговірні платежі ). Отже, у квитанції призначенням платежу є судовий збір із зазначенням призначення платежу - недоговірні платежі.

За умовами ч.2 ст.9 Закону України «Про судовий збір» суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Згідно даних інформаційної системи «Діловодство спеціалізованого суду» підтверджується зарахування до спеціального фонду Державного бюджету сплаченої позивачем суми судового збору.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Виходячи з наведеного та керуючись нормами статей 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1 . Позовну заяву залишити без руху.

2 . Встановити позивачу 10-денний строк з дня вручення цієї ухвали на виправлення допущених недоліків (при оформленні та поданні позовної заяви) шляхом надання суду:

- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи;

- інформації із зазначенням про наявність у позивача або іншої особи оригіналів доказів, копії яких додано до позовної заяви;

- документів на підтвердження повноважень вказаної особи щодо права підписання позовної заяви;

- належним чином засвідчені копії документів, доданих до позовної заяви.

У випадку невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Гоменюк З.П.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення12.03.2019
Оприлюднено12.03.2019
Номер документу80365943
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/429/19

Рішення від 15.07.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гоменюк З.П.

Ухвала від 13.06.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гоменюк З.П.

Ухвала від 10.06.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гоменюк З.П.

Ухвала від 20.05.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гоменюк З.П.

Ухвала від 15.04.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гоменюк З.П.

Ухвала від 21.03.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гоменюк З.П.

Ухвала від 12.03.2019

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гоменюк З.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні