РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
11 березня 2019 рокум. Рівне №460/510/19 Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Борискін С.А., після одержання позовної заяви
Приватного підприємства "Корець гранітний" до Територіального сервісного центру №5641 РСЦ МВС в Рівненській області провизнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій, В С Т А Н О В И В :
Приватне підприємство "Корець гранітний" звернулось до суду з позовом до Територіального сервісного центру №5641 РСЦ МВС в Рівненській області про:
- визнання протиправними дій відповідача щодо зняття з обліку належних позивачу транспортних засобів: автомобіля марки КАМАЗ, модель 53229, 1992 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1; автомобіля марки МАЗ, модель 64229, 1992 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2; напівпричіпа автоморозозмішувача, марки SEMI-TRAILER, модель CONCRETE, 1990 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_3; автомобіля марки КАМАЗ, модель 5320, 1993 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_4; автомобіля марки КАМАЗ, модель 54112, 1987 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_5;
- зобов'язання відповідача поновити облік належних Приватному підприємству "Корець гранітний" транспортних засобів.
Позовна заява подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства і вона подана з дотриманням правил підсудності.
Адміністративний позов подано у строк, установлений законом.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлені цим Кодексом, відсутні.
Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). За правилами частини п'ятої цієї статті, умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Згідно з ч. 3 ст. 257 КАС України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Системний аналіз норм глави 10 розділу II КАС України свідчить на користь того, що за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється адміністративне судочинство у справах, визначених пунктами 1-9 частини шостої статті 12 КАС України, а також у справах незначної складності, де позивачем подано клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження у письмовій формі одночасно з поданням позовної заяви або ж таке клопотання міститься безпосередньо у позовній заяві (за виключенням справ у спорах, які в силу прямих норм КАС України не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження).
Позивач подав до суду клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, однак, з урахуванням характеру справи та поданих доказів, а також приписів ч.3 ст.257 КАС України, суд дійшов висновку, що з метою визначення всіх обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів, вказану адміністративну справу необхідно розглядати за правилами загального позовного провадження.
Згідно з ч.2 ст.173 КАС України завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до ч.1 ст.179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне прийняти позовну заяву до розгляду, відкрити провадження в адміністративній справі та призначити підготовче засідання.
Відповідно до вимог ч.3 ст. 80 КАС України суд вважає за необхідне зобов'язати надати суду у строк до початку судового засідання:
позивача: -докази на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод та інтересів; -докази на підтвердження належності Приватному підприємству "Корець гранітний" спірних транспортних засобів;
відповідача: -докази на підтвердження правомірності зняття з обліку спірних транспортних засобів; -належним чином засвідчену копію листа від 28.02.2019 №31/17/5641519, яким позивача повідомлено про неможливість перереєстрації транспортних засобів; - належним чином засвідчену копію заяви ОСОБА_1, на підставі якої було проведено зняття з обліку спірних транспортних засобів; - належним чином засвідчену копію (копії) рішення (рішень) про зняття з обліку спірних транспортних засобів.
Керуючись статтями 171, 256, 257 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Прийняти позовну заяву до розгляду.
Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом Приватного підприємства "Корець гранітний" ( вул. Центральна, 14,с.Жадківка,Корецький район, Рівненська область,34707, код ЄДРПОУ 35051237 ) до Територіального сервісного центру №5641 РСЦ МВС в Рівненській області ( вул. Макарова, 21,м. Рівне,33000, код ЄДРПОУ 40112275 ) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій.
Розгляд справи провести за правилами загального позовного провадження.
Підготовче засідання у справі призначити на "03" квітня 2019 р. о 11:30 год. в залі судових засідань Рівненського окружного адміністративного суду (м. Рівне, вул. 16 Липня 87).
Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання до суду відзиву на позовну заяву.
У зазначений вище строк відповідач має право подати до суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, та усі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків (за наявності), що підтверджують заперечення проти позову.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до ч.3 ст. 162 КАС України, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до ч.4 ст. 162 КАС України, до відзиву додаються: докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.6 ст. 162 КАС України).
Роз'яснити відповідачу, що згідно ч. 4 ст.159 КАС України, подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Запропонувати учасникам справи надати суду належні, допустимі, достовірні та достатні докази, якими обґрунтовуються їхні вимоги та заперечення, в порядку ст. 79 КАС України.
Зобов'язати надати суду у строк до початку судового засідання:
позивача : -докази на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод та інтересів; -докази на підтвердження належності Приватному підприємству "Корець гранітний" спірних транспортних засобів;
відповідача : -докази на підтвердження правомірності зняття з обліку спірних транспортних засобів; -належним чином засвідчену копію листа від 28.02.2019 №31/17/5641519, яким позивача повідомлено про неможливість перереєстрації транспортних засобів; - належним чином засвідчену копію заяви ОСОБА_1, на підставі якої було проведено зняття з обліку спірних транспортних засобів; - належним чином засвідчену копію (копії) рішення (рішень) про зняття з обліку спірних транспортних засобів.
Роз'яснити учасникам справи, що у випадку якщо вони без поважних причин не нададуть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вони посилаються, суд вирішує справу на підставі наявних доказів (ч.5 ст. 77 КАС України).
Копію даної ухвали надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 КАС України.
У підготовче засідання викликати учасників справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud1770.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду виключно у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.
Заперечення на ухвалу з інших підстав можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Борискін С.А.
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2019 |
Оприлюднено | 13.03.2019 |
Номер документу | 80383179 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Борискін С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні