Справа N2-1460/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 липня 2008 м. Димитров
Димитровський міський суд Донецької області у складі:
головуючого - судді Ченченко Т.О.,
при секретарі Мартинюк Ю.А.,
за участі позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Димитров Донецької області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу з відповідачем ОСОБА_2 і в обґрунтування своїх позовних вимог зазначив, що з 3 травня 1966 року він і позивач у справі ОСОБА_2 перебувають у шлюбі, який був зареєстрований Димитровським міським відділом реєстрації актів громадянського стану, актовий запис номер 121. Спільних дітей у них немає.
З відповідачем вони жили разом в шлюбно-сімейних відносинах до квітня місяця 2004 року після чого їх шлюб розпався. Сімейне жиия сторін не склалось через повну протилежність характерів, різних поглядів на сімейні відносини, внаслідок чого між ними постійно виникали різномовності та сварки. Шлюб сторін розпався і відновленню не підлягає, а тому просить розірвати шлюб з відповідачем. У сторін немає спору щодо розділу спільного майна.
У судовому засіданні позивач повністю підтримав свої позовні вимоги, наполягав на задоволенні його вимог, додав, що фактично їх стосунки з відповідачем припинились в 1993 році, а в позові юрист, який складав позовну заяву, з якої причини він не може пояснити, зазначив час припинення відносин з відповідачем 2004 рік. Позивач зазначив, що відповідач не хоче з ним проживати через зловживання ним спиртних напоїв, а він вважає, що з відповідачем вони один одному просто не підходять. Йому не потрібен час для примирення, оскільки відновити сімейні стосунки між ним та відповідачем неможливо.
Відповідач до судового засідання не з"явилась, про час і місце розгляду справи повідомлена належним чином, надала до суду заяву з клопотанням розглянути справу за її відсутності, з позовом згодна (а.с. 13).
Суд вважає, що в справі є достатньо матеріалів про права і взаємовідносини сторін і не має необхідності вислуховувати особисті пояснення сторони, яка не з'явилася до судового засідання.
Судом встановлено, що 3 травня 1966 року Димитровським міським відділом реєстрації актів громадянського стану Донецької області зареєстрований шлюб між позивачем і відповідачем, актовий запис номер 121 (а.с. 7).
Із пояснень позивача стало відомо, що він з відповідачкою з 1993 року припинили шлюбно-сімейні відносини і проживають окремо за різними адресами, що підтверджується довідкою з місця проживання позивача за адресою: місто Димитров Донецької області, мікрорайон «Западний»АДРЕСА_1. За цією адресою зареєстрований один позивач (а.с. 6).
Відповідно до частини другої статті 104 Сімейного кодексу України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання.
Відповідно до частини другої статті 112 Сімейного кодексу України, суд постановлює рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечили б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що має істотне значення.
Таким чином, оцінивши зібрані по справі докази, суд вважає, що шлюб між сторонами слід розірвати, так як сторони створити міцної сім»ї за час спільного проживання не змогли внаслідок чого шлюб фактично розпався, подружні стосунки припинилися, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б їхнім інтересам.
Суд вважає, що судові витрати по розірванню шлюбу необхідно покласти на позивача, який згоден взяти на себе такі витрати.
На підставі ст. ст. 104, 105, 110, 112 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 11, 57, 88, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.
Розірвати шлюб, зареєстрований 3 травня 1966 року Димитровським міським відділом реєстрації актів громадянського стану Донецької області, актовий запис номер 121 між ОСОБА_1 та ОСОБА_1 (до шлюбу Киреєвою) ОСОБА_3.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу на користь держави стягнути з ОСОБА_1 17 гривень, ОСОБА_2 від сплати витрат звільнити.
Рішення суду вступає в законну силу після закінчення терміну подачі заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження рішення суду до Апеляційного суду Донецької області може бути подана через Димитровський міський суд Донецької області протягом 10 днів з дня оголошення рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Донецької області через Димитровський міський суд Донецької області протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попередньої подачі заяви про
апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подачі
заяви про апеляційне оскарження.
Суд | Димитровський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2008 |
Оприлюднено | 01.03.2010 |
Номер документу | 8043565 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Димитровський міський суд Донецької області
Ченченко Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні