Справа № 513/10/19
Провадження № 2/513/248/19
Саратський районний суд Одеської області
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 березня 2019 року Саратський районний суд Одеської області у складі :
Головуючого судді - Тончевої Н.М.,
за участю секретаря - Коротаєвої О.В .,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт. Сарата у спрощенному позовному провадженні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства Саратське лісове господарство про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, індексації заробітної плати та відшкодування моральної шкоди, -
в с т а н о в и в :
Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Державного підприємства Саратське лісове господарство , в якому просить стягнути з останнього на її користь середній заробіток за час затримки по день фактичного розрахунку в розмірі 79652 гривні 17 копійок, індексацію в розмірі 681 гривня 26 копійок, моральну шкоду в розмірі 18000 гривень.
Ознайомившись із матеріалами позовної заяви, вважаю, що позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України, а тому підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі, або документи що підтверджують підставі звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
В позовній заяві позивач просила звільнити її від сплати судового збору відповідно до пункту 1 частини 1 статті 5 Закону України від 08.07.2011 № 3( Про судовий збір від сплати судового збору звільняються позивачі - за подання псі про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами які випливають із трудових правовідносин.
В постанові від 30 листопада 2016 року у справі № 226/168/15-ц (провадження № 6-1121цс16) Верховний Суд України, розглянувши справу, яка виникла з правовідносин щодо стягнення з роботодавця середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, дійшов висновку про те, що вказана вимога в розумінні пункту 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір (у редакції, чинній до 01 вересня 2015 року) є іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин , тому, починаючи з 01 вересня 2015 року, не відноситься до вимог про стягнення заробітної плати, за пред'явлення яких до роботодавця працівники-позивачі звільнені від сплати судового збору.
Крім того, пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір , згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях ( Постанова Верховного Суду у справі № 910/4518/16).
Приймаючи до уваги вищенаведене, суд приходить до висновку, що дану позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ст.187 ч.11 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175,177цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати пяти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Згідно з ст.187 ч.12 ЦПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду (ст. 187 ч.13 ЦПК України).
Враховуюче вищевикладене, суд прийшов до висновку, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу термін для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 177, 187 ЦПК України, суд,
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державного підприємства Саратське лісове господарство про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, індексації заробітної плати та відшкодування моральної шкоди - залишити без руху.
Встановити строк для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з дня вручення ухвали, а саме додати документ який підтверджує сплату судового збору .
Роз'яснити, що при невиконанні вимог даної ухвали у встановлений строк, позовна заява буде залишена без розгляду на підставі ч. 13 ст. 187 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Н. М. Тончева
Суд | Саратський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2019 |
Оприлюднено | 15.03.2019 |
Номер документу | 80462303 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Саратський районний суд Одеської області
Тончева Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні